Skocz do zawartości
IGNORED

Azymut Dual 506 CS


Rudy Rudzielec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, identyczny temat widnieje w zakładce " INNE " poszedłem za radą kolegi " Audioburak " i piszę w tym dziale.

Tak więc :

Nabyłem gramofon Dual 506 CS, wiem, szału może nie ma, ale od czegoś trzeba zacząć :) Dłuży czas denerwowało mnie to, że jeden z kanałów grał jakby inaczej, jakiś stłumiony, bez wyraźnej góry i średnicy. Po doszkoleniu się wyczytałem, że istnieje takie coś jak "Azymut"

Wkładka jest rzeczywiście przechylona w prawą stronę. Więc wnioskuję, że to jest przyczyna "źle grającego kanału " Teraz pytanie do Was Szanowni Forumowicze, jak w w/w gramofonie ustawić Azymut?? Czy jestem w stanie sam to poprawić?? Prosiłbym ewentualnie o jakieś instrukcje, wtedy będę wiedział, czy moje zdolności manualne pozwolą mi na takie zabiegi. Jeśli nie to trudno, oddam gramofon do jakiegoś specjalisty, chociaż w mojej miejscowości będzie ciężko o taką osobę.

Wkładka jest chyba oryginalna, w każdym bądź razie igła pasująca do wkładki nosi oznaczenia Dual DN 145 S.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Dualu mocowanie wkładki jest specyficzne. Możesz spróbować poluzować śrubkę mocującą wkładkę i wsadzić coś pod jedną stronę wkładki. Tak żeby ją wyrównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foty problemu coś wymyślimy .

Witam, ze zdjęciem będzie na chwilę obecną problem, po porostu nie mam czym zrobić, wiem, że mamy dobę smartfonów i innych takich, ale tak mi się zdarzyło :P

W tym Dualu mocowanie wkładki jest specyficzne. Możesz spróbować poluzować śrubkę mocującą wkładkę i wsadzić coś pod jedną stronę wkładki. Tak żeby ją wyrównać.

I tu mam pytanie, jak tą wkładkę poluźnić. To ta śrubka od spodu?? Bo jeszcze jest bardzo mało od góry. Przepraszam za dziecinne pytania, nie chciałbym niczego uszkodzić. I dzięki za zainteresowanie.

 

P.S Chętnie bym oddał Gramofon do jakiegoś specjalisty, ale niestety u mnie w mieście nie ma nikogo kto by się podjął... A czarno widzę jechać z gramofonem ponad 50 km.

Jeśli nie poradzę sobie z pomocą Kolegów to będę zmuszony jechać... Na razie jednak jestem dobrej myśli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie, jak tą wkładkę poluźnić.

 

Odkręcając małą śrubkę od góry będziesz mógł wyjąć całą wkładkę ( po odkręceniu musisz przesunąć "trzymadełko" z headshella ku tyłowi i wkładka wychodzi ). Musisz wtedy sprawdzić czy da się tam coś podłożyć. Miałem ten gramofon jakiś czas temu i już aż tak dokładnie nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odkręcając małą śrubkę od góry będziesz mógł wyjąć całą wkładkę ( po odkręceniu musisz przesunąć "trzymadełko" z headshella ku tyłowi i wkładka wychodzi ). Musisz wtedy sprawdzić czy da się tam coś podłożyć. Miałem ten gramofon jakiś czas temu i już aż tak dokładnie nie pamiętam.

Miałeś kolego rację :) Udało mi się wyciągnąć wkładkę :) Z jednej strony podkleiłem pasek taśmy. W końcu gra jak należy :) Dziękuję wszystkim za zaangażowanie :)

Teraz zostanie tylko kwestia elektroniki, gdyż gramofon ma spore tendencje do załączania obrotów w drugą stronę :/ Chyba, że któryś z Forumowiczów ma gotowe rozwiązanie na tego typu usterkę. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.