Skocz do zawartości
IGNORED

Szum z sieci / zużyty transformator.


Kking

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

posiadam monitor aktywny bliskiego pola KRK G2 R6 z którym mam taki problem, że po jakimś czasie można usłyszeć jednolity, ciągły szum (Bzyczenie). Wydaje mi się że słychać standardowe 50Hz. Szumienie występuje nawet bez podłączonego źródła dźwięku, a często po podłączeniu karty szum się wzmacnia lub gdy wtyczka usb od zew. Karty dźwiękowej źle siedzi to słychać jeszcze większy szum.

 

Dodatkowo szumienie czasami się nie pojawia w ogóle, nawet pomimo pracy przez kilka godzin.

 

Obstawiam, że są to szumy z sieci, ponieważ korzystam z nich w bloku w którym nie mam porządniej instalacji elektrycznej (bez uziemiania, ale zmostkowałem masę). Głośnik podłączony jest do jednej listwy (niby z wyższej półki - z filtrami itp), wraz z monitorem laptopem i innymi.

 

Czy to raczej oznaka zużycia transformatora w wzmacniaczu czy raczej stawiać na źródło prądu?

 

Generalnie jak miałem kiedyś okazję przewieźć je w inne miejsce to nie było słychać żadnego szumu ale nie wiem tego na 100%.

 

Z monitorami wyższej generacji G3 nie ma żadnego problemu, czy nowszy model ma może wbudowane jakieś filtry?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo szumienie czasami się nie pojawia w ogóle, nawet pomimo pracy przez kilka godzin.

Generalnie jak miałem kiedyś okazję przewieźć je w inne miejsce to nie było słychać żadnego szumu ale nie wiem tego na 100%.

Obstawiam tzw "zimny lut"- gdzieś występuje takie połączenie i czasem objawia się szumem, po zmianie temperatury (przewóz), zanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.