Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawowe(BR z przodu) do pokoju 10m2


Bukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje kolumn do 2000zl za parę. Koniecznie musi być otwór BR z przodu. Kolumny z dobrą gora i basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor audio bronze 2, usher 520 i jak będziesz miał szczęście to możesz kupić używkę w tych pieniądzach sonus faber concerto.

 

precyzyjniejsze odp dostaniesz od kolegów jak więcej szczegółów napiszesz tzn z czym to będzie grać, jaka muza ect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na kolumnach, które gwarantują dobry bas i szczegółową górę pasma, na pewni warto spojrzeć na zestaw Focal Chorus 706 (http://q21.pl/focal-chorus-706.html). Jako alternatywa spójrz proszę na Monitor Audio Bronze 2 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-2.html). To trochę bardziej analityczny przekaz.

Wybór jednak zależy także od wzmacniacza, jaki będzie zasilał nowe kolumny.

 

W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedz. NWzmacniacz YAMAHA AX 570

 

Muzyka przede wszystkim taneczna tzn disco polo, dance

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę miał jak rozstawić kolumn z tylnym BR. Trzeba co najmniej 50cm od sciany, a ja w tym pokoju niedam rady :( Za mało miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z panem co do br z przodu jeżeli będą to kolumny z faktycznym odczuwalnym i słyszalnym basem będzie dudnić w pomieszczeniu ale zaznaczam te kolumny muszą mieć ten bass:) .Dużo zależy od pomieszczenia w którym będą te kolumny czy jest wytłumione( ściany - gołe czy jest na nich coś np pułki obrazy itp ?) jaka powierzchnia .

Może produkt na indywidualne zamówienie ?

am-sounddesign.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam na ścianach półki, obrazy. Powierzchnia malutka, w pokoju mam biirko, łóżko , regał pod TV, wzmacniacz naprawdę niema tego miejsca .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz szanowny kolego ten ampli będzie zdecydowanie z zapasem a nawet śmiem twierdzić że nie wykorzystasz tak do końca jego możliwości pokój 10 m kwadr nie wiem czy to powierzchnia użytkowa czy całkowita:) skromnie uważam że w Twoim przypadku wystarczyłby yamaha AS-300 dziedzictwo czystego brzmienia a zarazem stylowego design-u naprawdę wspaniałego wzmacniacza stereo

A-S2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia całkowita pokoju oczywiście :) Wiem wiem pokoik mały, no ale co poradzić :) Wzmacniacz bym zostawił, kwestia w doborze kolumn. Chciałbym mieć coś porządnego w końcu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym skorzystał z takiej opcji, ale niestety narazie niemam czasu. Chciałbym się zapytać czy ma kolega kolumny KLIPSCH RB 61II, INDIANA LINE TESI 260/262. Kolymny są w podobnych cenach, nie wiem tylko jak jest z graniem, które są lepsze? Myślę, że wybrał coś z tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch nie zając nie ucieknie :) Drogi kolego nie mam kolumn żadnego z producentów , wykonuje własne produkty na indywidualne zamówienie . Reasumując obserwuję tutaj te tematy i dochodzę do jednego wniosku .Mnóstwo spekulacji ,założeń teorii wszytko by się zgadzało jednak jest małe ale .... to tylko teoria .Pytania czego słuchasz jakiej muzyki jakiego brzmienia oczekujesz itp.. hmm nie ma to większego znaczenia w stosunku do Twojego ucha , ile jest ludzi tyle jest potrzeb , Praktyka ma to do siebie wiem z autopsji i z doświadczeń moich mentorów, że nie cena nie wygląd ale najważniejsze jest to co słyszy Twoje ucho i chyba jest jedynym i stosunkowo chyba najbardziej miarodajnym doradcą jaki jest nie będę rzucał markami , modelami kolumn bo to co podoba się mi nie koniecznie musi spodobać się Tobie i odwrotnie .Owszem w jakimś stopniu można ukierunkować ale czy to wystarczy? W kwestii wyboru nie jest dobrym doradcą pośpiech . Co do doradztwa zapewniam Cie że kolumna pierwszego lepszego producenta" zagra" jak to ja nazywam za każdym razem inaczej w różnych pomieszczeniach . Wiem bo zaczynałem od car audio a to metoda prób i błędów a zasady identyczne sam komponent głośnik to 30 % sukcesu a reszta to metaforycznie rzecz ujmując '' buda " skrzynia w której gra i "piec : który to napędza czyli w tym przypadku amplituner to 60 % sukcesu a pozostałe 10% to formaty jakie odtwarzamy .

 

Dlatego warto się zastanowić nad akustyka pomieszczenia , jeżeli nie pomiar urządzeniem to na przysłowiowe ucho :) . Tak powiesz że uczepiłem się ucha ale wierz mi lub nie jeden z moich znajomych pewnego rodzaju "pomoc" powiedział mądre zdanie .Większość z nas jest w stanie usłyszeć różnice w sprzęcie do 10 12 tys zł a później granice zanikają,.to jak ze słyszeniem określonych częstotliwości są ograniczenia. Konstrukcja głośników od lat jest taka sama nie zmienia się , owszem kształt , design ale ich zastosowanie zawsze będzie takie samo emitowanie dźwięku -fali akustycznej Później zaczyna rolę odgrywać marka i cała otoczka z nią związana .Praktykowałem metodę kupię troszkę za mniej a poprawię akustykę pomieszczenia i co...... bardzo pomogło dlatego też naprawdę sądzę że warto się nad tym zastanowić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie było, akustyka to jak tor dla bolidu. po wybojach nie pojedzie

A do disco-polo i tanecznej to bym NAD-a radził ;-) i kolumny pylona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na takie pomieszczenie to monitory a nie kolumny. Monitory w tej cenie będą po prostu lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory a nie kolumny

 

możesz wobec tego wymienić:

- 3 monitory

- 3 kolumny podstawkowe

?

 

mam wrażenie, że to w branży już od dawna rozmyte nazewnictwo, co więcej używane jako synonim a nie produkt o różnych zastosowaniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mocny wzmacniacz to jak petarda zagra Ci Studio Monitor 45

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wobec tego wymienić:

- 3 monitory

- 3 kolumny podstawkowe

?

 

mam wrażenie, że to w branży już od dawna rozmyte nazewnictwo, co więcej używane jako synonim a nie produkt o różnych zastosowaniach

 

Miałem na myśli to, że do takiego pomieszczenia zdecydowanie lepiej monitory niż kolumny. Kolumna jest elementem wolnostojącym jak dla mnie a monitor potrzebuje podstawki. Monitory z BF z przodu w tej cenie to z tego co kojarzę to KEF (niższe modele), Monitor Audio. Nie polecę nic bo w tym budżecie nie słuchałem i ciężko mi się wypowiedzieć.

Jeżeli miałbyś większą kwotę to z takich sensownych polecam szukać używanych Proac Studio 100 (ale to musi być naprawdę dobre źródło). W cenie około 4000 tyś można dostać Proac Studio 118 - używane oczywiście.

Ja natomiast polecam Impuls Audio Alize - świetnie wykonane i brzmiące monitory poznańskiej firmy. Bardzo zbliżone brzmieniowo do Studio 118 z nieco obszerniejszym basem. Niestety to są produkty wykraczające poza ustaloną przez Ciebie kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

monitor potrzebuje podstawki

 

... lub uchwytu ściennego jeśli ma BR z przodu. Ja mam Usher S520, które gorąco polecam.

Owszem jako audio-holik szukam wyższego modelu, ale szczerze trudno mi znaleźć z przednim BR.

KEF LS50 odrzuciłem - brzmią wg mnie męcząco na dłuższe odsłuchy.

Gdyby Studio 16Hz Canto One miało BR z przodu - pewnie skusiłbym się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybór jest spory , wśród monitorków, lecz do 10m2 chyba byłoby ciężko z czymś co można dosunąć prawie do końca ściany, a grało by dobrze disco polo, dance ogólnie taneczne rytmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie się dowiedziałem ze monitory to nie kolumny. Zawsze myślałem ze kolumna głośnikowa to kolumna glosnikowa. Mała czy duża. Co za różnica? To małe telewizory to też monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.