Skocz do zawartości
IGNORED

The Astonishing,34 utwory,130min.,concept album...Dream Theater.


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni premiera nowego albumu DT,rozmiarami przeraża,jest mapa,są postaci,mamy single:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niedawno minęło ok. 10 lat odkąd słucham DT, wiec jest wiele fanów ze stażem dłuższym ode mnie, co od razu zaznaczę.

 

Z Dream Theater jest tak, że co drugą płytę mają w miarę dobrą, ADTOE był bardzo dobrą płytą, choć trochę wtórną, Dream Theater (2013) dobry już nie był, byłem w stanie go przesłuchać tylko dwa razy, bo rozum i serce ciągle krzyczały przestań słuchać.

 

Także ta płyta powinna być dobra. Martwi jednak poziom singla oraz długość albumu. Znaczy że będzie tam wiele wypełniaczy, oni nie są już na poziomie Six Degrees of Inner Turbulence by nagrać tyle minut dobrego materiału. Już wolałbym by ta płyta trwała 45 minut i były na niej dobre rzeczy. A tak wyjdzie jak zwykle.

 

A ja od 10 lat czekam, aż ten zespół nagra coś na miarę Metropolis II czy Train of Though, i raczej nie będzie to tym razem :(

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ta płyta powinna być dobra. Martwi jednak poziom singla oraz długość albumu. Znaczy że będzie tam wiele wypełniaczy, oni nie są już na poziomie Six Degrees of Inner Turbulence by nagrać tyle minut dobrego materiału. Już wolałbym by ta płyta trwała 45 minut i były na niej dobre rzeczy. A tak wyjdzie jak zwykle.

 

Six Degrees i Train już nie wrócą(myślę o poziomie),nie przekreślam jednak tego monstrum z góry ale podobnie- wiele sobie też nie obiecuję.Poczekajmy do premiery...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki są dla małych dzieci. Ale jest wielu dorosłych facetów, którzy nadal są dzieciakami. Dla nich powstają takie produkcje. To faceci, którzy nie chcą dorosnąć. Taka właśnie dziecinada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki są dla małych dzieci. Ale jest wielu dorosłych facetów, którzy nadal są dzieciakami. Dla nich powstają takie produkcje. To faceci, którzy nie chcą dorosnąć. Taka właśnie dziecinada.

 

Aha, to tak o tym myślisz. Dla mnie oni by mogli sobie odpuścić ten koncept album, nagrać 6x12 minut dobrego materiału i byłoby ok. Ale oni są w zapaści twórczej i próbują to jakoś przykryć.

 

PS. Bajki chyba są nie tylko dla dzieci. Babka Kiepska kiedyś oglądała namiętnie przecież Koziołka Matołka.

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki są dla małych dzieci. Ale jest wielu dorosłych facetów, którzy nadal są dzieciakami. Dla nich powstają takie produkcje. To faceci, którzy nie chcą dorosnąć. Taka właśnie dziecinada.

 

Album koncepcyjny ma mocne osadzenie w szeroko pojętym nurcie rocka progresywnego,dla DT nie jest to pierwszy raz kiedy opowiadają historię zamkniętą klamrą literacką i muzyczną i są w tych obszarach spójne(np. historia Nicholasa/V.Page),siłą rzeczy występują tam osoby,bywają podziały na akty,sceny...etc.

Concept albumy...hmmm,faktycznie,można się pokusić o twierdzenie,że to bajki-rock progresywny jest przecież nieco bajkowy,fantastyczny,ciekawe są historie opowiadane np. przez Opeth...zresztą z koncepcyjnymi wydawnictwami mierzyli się przecież najwięksi:Pink Floyd,Cash,Genesis,The Doors...czy w konwencji bajkowo-scifi opowiadana historia przez Kanadyjczyków z Voivod-tu można powiedzieć,że cała dyskografia jest koncepcyjna.

Ja nie widzę tu żadnej dziecinady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko album koncepcyjny wymaga od artystów dużo więcej inwencji twórczej niż zwykły album. I tu jest pies pogrzebany i tu jest problem. Oni dziś znajdują się w stanie wypalenia, wiec ten koncept album nie może być udany. Oni się porwali z motyką na słońce. I właśnie tutaj ja widzę tą dziecinadę. Już wcześniej pisałem że drugiego Metropolis II nie bedzie.

 

Ale nie wiesz jak bardzo bym chciał się mylić.

 

zresztą z koncepcyjnymi wydawnictwami mierzyli się przecież najwięksi:Pink Floyd,Cash,Genesis,The Doors...

 

PS. Który z albumów The Doors jest koncepcyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Od lat problemem DT jest nadmierna wirtuozeria, tudzież jak mówią złośliwi nadmierne rzemieślnictwo;-) Przylgnęło do nich określenie "techniczne granie". Dla mnie genialna jest płyta "Images & Words". A potem wszelkiego typu covery, zwłaszcza Floydów, Purpli oraz Rainbow. Co dowodzi prawdziwości wyrażonej wcześniej tezy, świetni instrumentaliści, słabi twórcy. LaBrie też nie jest wokalnym wirtuozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko album koncepcyjny wymaga od artystów dużo więcej inwencji twórczej niż zwykły album. I tu jest pies pogrzebany i tu jest problem. Oni dziś znajdują się w stanie wypalenia, wiec ten koncept album nie może być udany. Oni się porwali z motyką na słońce.

 

Dokładnie też tak uważam. Wierzyć mi się nie chce, że to będzie coś dobrego.

Ponad 2 godziny nudy pewnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak uważam. Wierzyć mi się nie chce, że to będzie coś dobrego.

Ponad 2 godziny nudy pewnie...

 

Widzę, że pierwszy raz się zgadzamy.

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji DELUX dostaniemy 5 czarnych plyt Vinylowych, 3 CD, DVD i planszową grę RPG z ołowianymi figurkami postaci.

Bajecznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajecznie :)

 

Żadne bajecznie. Dla mnie mogłoby być wydanie 1CD z książeczką dwustronną, byle muzyka była choć w połowie tak dobra jak na Train of Though.

 

Od lat problemem DT jest nadmierna wirtuozeria, tudzież jak mówią złośliwi nadmierne rzemieślnictwo;-) Przylgnęło do nich określenie "techniczne granie". Dla mnie genialna jest płyta "Images & Words". A potem wszelkiego typu covery, zwłaszcza Floydów, Purpli oraz Rainbow. Co dowodzi prawdziwości wyrażonej wcześniej tezy, świetni instrumentaliści, słabi twórcy. LaBrie też nie jest wokalnym wirtuozem.

 

 

LaBrie z każda płytą śpiewa coraz lepiej, bo i coraz mniej wyje.

 

 

Pisanie że DT skończył się na Metropolis I to duże nadużycie i uproszczenie. Oni tak naprawdę solidny regres twórczy zaczęli mieć po Systematic Chaos, bo SFMM, SDOIT, TOT i SCh to naprawdę solidne płyty, choć zdarzają się tam czasem wypełniacze i płyty nie trzymają poziomu jako całość.

 

Covery na A Change of Seasons to tylko takie bonusy, to EP, i nie ma co formuować takich zarzutów. Dodatkowo A Change of Seasons to opus magnum DT, gdzie jeszcze jest świeżo, nie ma przesadnej wirtuozerii, są fajne melodie i pomysły, czyli to co w takiej muzyce najważniejsze.

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne bajecznie.

 

W pewnym sensie się zgodzę. Do pełni szczęścia brakuje kolekcji kubków do kawy z wizerunkami postaci i podkładki pod myszkę z mapą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pisanie że DT skończył się na Metropolis I to duże nadużycie i uproszczenie.

 

Ja bym nie używał tego typu określeń związanych z czasem. Oni grają cały czas dość nierówno. Aczkolwiek bardzo lubię słuchać ich mocnego łojenia, jakby wbrew postawionym zarzutom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka bardzo oczekuje premiery, a jak to ma być jeszcze taki "koncepcyjny" album z różnymi historiami i gadzetami to tylko w to jej graj ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to liczę bardzo na to że nie będzie gorsza od poprzedniej. Jestem ich wiernym fanem ... od samiuśkiego początku ...

Jutro odsłuchamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to liczę bardzo na to że nie będzie gorsza od poprzedniej. Jestem ich wiernym fanem ... od samiuśkiego początku ...

Jutro odsłuchamy :)

 

Nie jest gorsza...jest o wiele lepsza...

koła nie wymyślą ,pewne motywy wracają(drugi CD konstrukcją i aranżacjami trochę "trąci" drugim krążkiem "SDOIT" )...ale jest naprawdę fajnie...

...i wcale się nie dłuży... ;)

IMO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wieku masz córkę?

13lat - DT kilka płyt wgrałem jej z rok temu na telefon, ale dziewczyna sama poszukuje - np. to ona pokazała mi Slipknota, którego nie znałem, bo w tym nie siedzę od lat, a fajna kapelka, byliśmy nawet na koncercie - mega miazga! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co my "wychowani na trójce" moglibyśmy słuchać, skoro DT to muzyczka dla nastolatków.

Słucham muzyki już długo ale nadal mam słaby gust, bo mi się podobają i ich cenię.

Natomiast córka lat 25., to jakieś niszowe rzeczy wynajduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie ... ?

Innaczej jest prawda ?, pod paroma względami. Portnoy odszedl i jakby coś sie przebudzilo po porzednim teraz mogę powiedzieć nieszczęsnym albumie "DT" ?

To już nie metal ... to PROG/ART z pogranicza metalu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ukazują się na świecie pierwsze recenzje,póki co-jak widzę,opiniujący tak do końca nie za bardzo wiedzą jak ugryźć ten materiał,generalnie jednak jest przewaga głosów przychylnych.

Wczoraj pochyliłem się nad całością wydawnictwa,czego dawno nie było-to na pewno jest tu kilka momentów po prostu porywających,bardzo świeżych,jest operowo,jest symfonicznie,jest dobrze.Aby rzetelnie spojrzeć na całość potrzeba więcej czasu.Partie wokalne LaBrie momentami mdławe i zabierające uciechę z odbioru tego....słuchowiska.Ogólnie wrażenia mam jednak zdecydowanie pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że wymiana wokalisty wyszłaby grupie zdecydowanie na dobre. Ale ciężko tak z dnia na dzień pozbyć się człowieka, z którym gra się razem od 25 lat.

 

zespół to zespół, a nie grupa muzyków odgrywających zadane frazy.

Z drugiej strony może być tak jak u Frippa.

Stany pośrednie kończą się jak PF albo takim blamażem jak Yes :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.