Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw - Pioneer A-20x r


Jan Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

chciałbym by moja, skromna bo skromna - ale jednak, kolekcja winyli i CD przestała się kurzyć.

 

Dysponuję wzmacniaczem Piooneer - model a-207r lub a-209r (oddałem do serwisu ze względu na wadliwy zasilacz i przyznam szczerze - w tym momencie nie pamiętam), który otrzymałem w podarku i w oparciu o niego chciałbym zbudować swój pierwszy zestaw - z założeniem, że wzmacniacz zostałby po pewnym czasie wymieniony, gdyby nadeszła taka konieczność i z zastrzeżeniem, że wszystko będzie lepsze od zestawu głośników komputerowych, który posiadam obecnie.

 

Niestety jestem w tej materii całkowitym dyletantem i związku z tym, jak można się domyśleć - zwracam się o pomoc w dobraniu pozostałych elementów.

  • Miejsce: Całość grałby w pokoju o powierzchni ~20m2, ale dość pozastawiany.
  • Materiał: Muzyka, której słucham - właściwie...każda - od elektroniki - i techniawy i tej ambitniejszej, poprzez black metal, na muzyce barokowej, neofolku, brytyjskim industrialu i radykalnie lo-fi japnoise kończąc. Zależałoby mi jednak bardzo na możliwie sprawnych i wyrazistych wysokich tonach i dobrej stereofonii - co wynika ze specyfiki wydawnictw raster-noton, które są dla mnie bardzo ważne.
  • Nośniki: winyl, CD, ale również pliki komputerowe.

Do tych potrzeb chciałbym dobrać przede wszystkim:

  • Gramofon - do 350zł - rozglądałem się trochę za Dualami, interesowały mnie również tagencjalne technicsy - bardziej ze względów estetycznych niż jakichkolwiek innych. Ni mniej pojawił się na celowniku Technics SL-B5 za 330zł i mimo usilnych prób w internecie trudno znaleźć mi było szersze informacje na temat jego lub modeli nieco niższych (jak b4) - czy byłby to słuszny wybór?
  • Kolumny - do 600zł. W wielu wątkach na forum widziałem, że w podobnej kwocie poleca się m.in. Tannoy M1, te jednak mają rzekomo dość miękkie wysokie tony.
  • i jako opcja na przyszłość CD

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.