Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha 440 ustawienia large small


Koris

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze wie jak zinterpretowac ustawienia w menu dotyczące głośników tzn small i large. I jeszcze jedno pytanko trochę lamerskie. Ww Yamaha ma z tyłu przełącznik impedancji 8 Ohm i 6 Ohm. Na głosnikach z tyłu napisane jest 4-8 Ohm. Jak ustawic ten przełącznik aby głosniki grały najlepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

small - docina dolny zakres pasma kierowany do kolumn. Large - pelne pasmo jest puszczane na kolumny. Napisz jakie masz kolumny bo ciezko jest cos wiecej doradzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik z tyłu ustaw na niższą wartość. Kolumny, które zdefiniujesz jako SMALL nie będą dostawały niskiego basu, który zostanie przekierowany na subwoofer (albo do kolumn przednich, jeżeli ustawiłeś BASS -> MAIN).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMALL - mniej basu LARGE - bas normalnie Ustawienie malych kolumn na large mija sie z celem bo trafia do nich syglal ktorego i tak nie moga odtworzyc latwiej tez je wtedy przeciazyc. Ustaw sobie w menu BASS - > BOTH wlacz jakis basujacy kawalek i przelaczaj pomiedzy small i large sam zobaczysz o co chodzi.

 

Moja rada jest taka:

-tylne ustaw na small

-przednie na large

-central mozna zaryzykowac na large o ile nie ogladasz zbyt glosno filmow.

Yamahe ustaw na 6Ohm

 

``Jak ustawic ten przełącznik aby głosniki grały najlepiej? `` - zawsze beda graly tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ustawisz "large" na kolumny przednie to włączając BOTH uzyskasz podział sygnału niskich tonów również do suba.

Jak nie masz suba lub nie chcesz by grał w stereo przełacz na MAIN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadacze zestawu Fenix odezwijcie się przeglądając to i inne fora odnosze wrażenie że posiadacze tonsili są postrzegani jako jakaś "gorsza " grupa miłośników KD jak nie masz kody lub czegoś zagranicznego to masz szajs który nie nadaje się do słuchania posiadacze Tonsili dzielcie się swoimi uwagami napewno będą innym początkującym miłośnikom KD bardzo przydatne chętnie poczytam opini o FENIXACH dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę masz rację pisząc, że Ci co mają gorszy sprzęt są spychani na boczny tor. Przeglądając to forum pare razy natknąłem się na komentarze dołujące tych z gorszym sprzętem, ale były to jednostkowe opinie. Większośc jest nastawiona na pomoc i to bez wzgledu na to z jak trywialnym pytaniem się wyskoczy i jaki sprzę się posiada. A te marginesowe przypadki niezbyt uprzejmych uwag, hmmm... co mogę powiedzieć, niech siedzą w domu otoczeni tym wspaniałym sprzętem, podejrzewam, że często w pokoju 15-20m2 w blokach i będą szczęśliwi. Ja jestem zadowolony z tego co mam, słucham sobie tego w pokoiku 30 m2 (prawie kwadrat) 3,70 wysokim (ciekawy temat: optymalne wykorzystanie przestrzeni:)) ). Podsumowując tą przydlugą wypowiedź są ludzie i ludziska. Czasami ktoś kto ma sprzęt za parenaście tysiączków pomoże Ci i to w bardzo przyjazny sposób a drugi kto dostał w prezencie kd od rodziców będzie się z Ciebie nabijał i puszył się jakie on ma kolumny i amplituner a wszystko to stoi poupychane w segmencie wyżej, niżej jak było miejsce (do tego telewizor 14'', bo pod wiekszy trzeba by podkuć ściany bo się nie mieścił :) ). A co do feniksów to chętnie posłucham uwag na ich temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A co do feniksów to chętnie posłucham uwag na ich temat."

 

a prosze Cie bardzo:).Słuchałem ich z Y440 i pierwsze co w ucho wpadło,to ostre i nie przyjemne brzmienie,suche i takie nie muzykalne.Do KD moze i dobre ale do muzyki napewno nie.Moze do techno.No ale np dla mnie to nie muzyka;) W sumie niczym sie nie wyrużniajace kolumny w swoim przedziale cenowym.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary przesiadłem się z wieży, która miała prologic, więc dla mnie jest to i tak skok niesamowity. Tak jak napisałeś sa to kolumny jakich wiele za tą cenę, ale na razie dla mnie super, oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w przyszlości.... ;) A czytając jaki Ty masz sprzęt to tak naprawdę mam przy niektórych opisach na razie znak zapytania nad głową :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koris,ale pociesze Cie,duuuużo lepiej graja od takich Eltax Discovery,bo ich to sie słuchac nie dało kompletnie,sam bym duzo lepsze zrobił na głosnikach z bazaru za 50zł ;)

POzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem prezentacja TONSILA na Audio Show to całkowita klapa wiedzą że mają marną opinie i mimo tego nawet na takiej imprezie nie umieją się pokazać z taką reklamą daleko nie zajadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > ciekawe jaką ma naprawde moc sub Fenix na stronie Tonsila napisali 25W na

innych

> stronach piszą 40W na alegro jest zdjęcie tyłu tego suba i na tabliczce

> wyrobu też jest 40W może ktoś ma takiego suba i napisze jak to jest i jak

on

> się sprawuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia na temat kompletu którego posiadałem amp: Yamaha 430+ Fenix Tonsil.

 

 

W tym układzie najbardziej podobał mi się bas. Subwoofer "pomrukiwał" fajnie doskonale uzupełniał szybki bas wydobywający się z frontów compaktowych Fenixowych. Dla znajomych, którzy w domu nie posiadali kin domowych był to szok! Jednak przy dłuższym słuchaniu okazało się że to nie super dźwiek tylko jazgot !

Strasznie krzykliwy,męczący pozbawiony czystości i dokładności. Nie ma mowy o słuchaniu muzy! Długo myślałem co z tym fantem zrobić. Aż w końcu zrobiłem upgrade na rodzine Maestro II 130 Tonsil bez suba. Doznałem szoku. Pojawił się wreszcie normalny dźwiek,detale,przestrzenność, super schodzący bas z frontów. Zacząłem delektować się każdym filmem. To w zupełności mnie już zadowoliło i nie szukałem innych droższych rozwiązań. Męczył mnie jednak brak subwoofera. Rozpisywano się na www i w czasopismach że kolumnom Maestro II 130 nie dorównuje ponad 90% subów z tego przedziału cenowego więc go nie dokupywałem. Jednak żeby utwiedzić się w przekonaniu że dobrze postąpiłem kupiłem ( potwora ) Active 200 Maestro Tonsil. Myślałem że doznam orgazmu ucha a tu lipa. Jedno wielkie dudnienie wydobywało się z ogromnej skrzyni i za chiny ludowe nie mogłem go zestroić z cała resztą. Totalna klapa, szybko zaniosłem go do komisu a znajomy jak go podłączył wyśmiał mnie i rzekł "Coś ty za badziwie kupił,"chińszczyzna brzmi lepiej". Więc pozostałem przy układzie bez suba i nie żałuje, basu mi w zupełności wystarcza, pojawia się w odpowiedniej barwie i ilości kiedy trzeba.

Choć wiem że w niektórych częstotliwościach fronty Maestro II 130 " nie wydalają" (nie przekazują odpowiednio głośno) basu ale nie przeszkadza mi to tak bardzo i żonka przynajmniej nie kwęczy :-).

Pasowałoby uzupełnić ten bas fajnym subwooferem tylko jakim ? Z jakiego przedziału cenowego? Jakiej firmy ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.