Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw nagłośnienia do salonu


Marek_61899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam salon o powierzchni ok. 50m2. Chciałbym wyposażyć go w zestaw nagłośnienia. Będzie służył głównie do oglądania filmów z zewnętrznego odtwarzacza lub z telewizji, ale także do słuchania muzyki. Chciałbym mieć możliwość odtwarzania muzyki z dvd i poprzez podpięcie np. telefonu do złącza aux. Sporadycznie chciałbym również podłączyć gitarę, mikrofon.

 

Myślałem nad nagłośnieniem 5.1 z dwoma dodatkowo włączanymi głośnikami (zaznaczone na planie), tak aby w razie odtwarzania muzyki, gdy w pomieszczeniu będzie więcej osób, dźwięk rozchodził się w całym pomieszczeniu, natomiast nie zależy mi na dźwięku 7.1.

Głośnik centralny i subwoofer chciałbym stojące, podłogowe, głośniki przednie chciałbym stojące lub ścienne, natomiast głośniki tylne oraz dodatkowe mam zamiar wbudować w podwieszany sufit z kartono-gipsu (3m wysokości). Sufit jeszcze nie powstał, więc istnieje możliwość np. wykonania skosu w pewnej jego części, tak aby tylne głośniki nie były skierowane bezpośrednio w dół, ale pod skosem, w stronę kanapy.

 

Bardzo proszę o przykład głośników oraz wzmacniacza, z ww. funkcjami. Nie jestem audiofilem, więc przeznaczyłem na to budżet ok. 2500zł, aczkolwiek rozważę wszystkie propozycje.

 

W załączniku zamieściłem plan mojego salonu, na którym zaznaczyłem orientacyjną wizję rozmieszczenia głośników.

Proszę o wszelkie uwagi i opinie odnośnie mojego spojrzenia na to, a także inne propozycje i zalecenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.