Skocz do zawartości
IGNORED

stary wzmacniacz


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Mam ponad 20-letni wzmacniacz i zapewne wysiadly w nim juz jakies elementy. Poznaje to po tym, ze Jak sie podlosni ponad 60% to strasznie charcza basy, wysokie tez jakos dziwnie sie zachowuja. Ponizej tej granicy gra calkiem dobrze. Na roznych glosnikach sprawdzalem.

Potrzebuje rady co wymienic, jesli przypadkiem wszystkiego nie trzeba :)

Wiem, ze najprawdopodobniej kondensatory, ale nie znalazlem na grupie jakie dokladnie, po za radami ze wszystkie.

Tranzystory tez sie starzeja ?

Schemat tego wzmaka jest raczej prosty, ( DSS201 - 15W ) chyba zubozona wersja jakiegos innego, bo duzo pustych dziur na elementy jest.

Elektronike znam tylko z teori. Jakby ktos mial szczegolowe praktyczne rady to bylbym wdzieczny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic, ale może chodzi tu o zjawisko przesterowania, wzmak ma niby 15W, to chyba łatwo przesterować, jakie masz kolumienki pod tym podpięte ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden to 30 drugi to 10 , oba harcza od tego samego poziomu

kiedys ktos sprawdzal to radio na 50W glosnikach (jak bylo jeszcze mlode) i na max glosnosci ponoc graly dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> ghost

to prawdopodobnie stare i wyschnięte kondensatory oraz zaśniedziałe luty - miałem to samo w 30-letniej kleopatrze (która po "regeneracji" gra naprawdę dobrze ;-) Ale zaznaczam, że jestem w dziedzinie elektroniki zupełnym laikiem, więc niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem dlaczego ale tak bardzo wzmacniaczy się nie podkręca. U mnie to tak na 10% ale nawet w mikrowieży, też posiadanej (wstyd) to może 20%. Pewnie w tak starym wzmaku to i owo wymaga uwagi, choćby wyschnięte kondensatory, ale to akurat nie musi być objawem żadnej choroby. No, ale jak Ci ten poziom głośności potrzebny i jest jak piszesz - to raczej potrzebujesz mocniejszego wzmaka. I zmiany kolumn pewnie też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwiązanie może być proste... Hmm mogę się oczywiście mylić ale sam używam stare wzmacniacze i mój REVOX'ik wymaga dość mocnego ściszenia źródła (mowa o CD) i też charczał i dziwne piski były, ale jak tylko zmniejszyłem na moim Onkyo głośność wyjścia z 50% na 20-25% od razu inna rozmowa. Spróbuj zmniejszyć na CD głośność i już powinno się polepszyć... A jak Sam widzisz ja też nie mam najnowszych wzmacniaczy jeden z 76roku a drugi z 60tych... :)

Serdecznie Pozdrawiam,

Audio-nie-fil

[obrazekLUKASZ-202193_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w sumie mozliwie ze sygnal z kompa ma za wysoka amplitude

z tym ze nawet jak glosnosc z kompa jest na maxa to radio gra dobrze do pewnego poziomu, jak mowilem do troche ponad polowy

byc moze tym ograniczeniem jest te 15W mocy wyjsciowej

jesli tak to znaczy ze 15W to raczej za malo zeby sobie glosniej pograc,

ale dziwne ze max mocy wyjsciowej nie przypada na 100% wychylenia potencjometru, tylko na okolo 60, po co w takim razie te 40% zostaje, dla szpanu?

to ja juz nie wiem nic w takim razie

 

Dodam ze nawet jak zmniejsze sygnal z kompa to na 100% wychylenia tez jest dziwnie, basy troche wycisza, ale juz nie charczy i po zatym jest za cicho :)

 

 

Szkoda ze nikt nie jest pewien czy to rzeczywiscie nie sa te stare kondensatory, czy cos tam innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.