Jump to content
IGNORED

Streamer+dac z regulowanym wyjściem

enzo

Recommended Posts

Rozglądam się powoli za alternatywnym źródłem dla cd. Alternatywnym bo, mimo wszystko płyta nadal jest (i zapewne jeszcze przez jakiś czas pozostanie) podstawowym źródłem. Mój aktualny player to Accu DP-500. Założenie jest takie aby zestaw do plików przynajmniej nie był gorszy od ww. Rozważałem początkowo wykorzystanie Accu jako DAC'a, ale taka opcja generuje zbyt dużo ograniczeń, min. DP-500 nie ma wejścia USB a po coaxialu gra tylko bodaj do 24/96. Nastawiłem się więc na alternatywny tor - streamer+dac z regulowanym wyjściem ponieważ nie używam (i raczej nie zamierzam) analogowego pre. Jakie streamer'y i przetworniki warte są rozważenia. Chciałbym aby zabawa w pliki była w miarę bezproblemowa, przywykłem do wrzucenia płyty na tackę i naciśnięcia 'play" ;-)

To masz problem. Będzie bardzo drogo, jeśli ma to być poziom dobrego CD, a takim jest Accuphase. Co prawda w Accu czym wyżej tym lepiej, zresztą jak w każdej firmie, ale pomijając kwestie gustu to Accu robi cenione odtwarzacze CD. Sam DAC jeśli ma dorównać takiemu CD to kilkanaście tysięcy na rynku wtórnym i do tego jeszcze streamer.

Najlepiej mieć CD z wejściami na własny DAC i wtedy dokupić tylko streamer jako transport.

Zdaję sobie sprawę, że sprawa do najłatwiejszych nie należy bo DAC musi mieć jeszcze przyzwoite regulowane wyjście. DP-500 nie chcę się pozbywać bo to ruch mało opłacalny tylko po to aby np. mieć wejście USB. Myślałem początkowo o pełnym playerze typu Lumin, ale tam regulacja wyjścia jest ponoć słaba no chyba, że się mylę...

Pomysł na streamer jakiś mam - myślałem o Aurenderze N100. Większy kłopot mam z przetwornikiem.

Guest NEWNEW

(Konto usunięte)

Mój aktualny player to Accu DP-500. Założenie jest takie aby zestaw do plików przynajmniej nie był gorszy od ww

Enzo, to może nie jest najwybitniejszy CD player na rynku, aczkolwiek i tak sporo lepszy niż wszystkie streamery;-)

Avm moze?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Lampizator raczej odpada, że tak powiem forma mi się specjalnie nie podoba. Blaszak na Windowsie również - używam Mac'ów. Jednakowoż dla stabilności i wygody (zapewne równiez dla brzmienia) wole dedykowanego streamer'a. Tu podoba mi się ten Aurender bez dysku. Problemem jest tylko DAC. Czy ktoś miał styczność z dedykowanym konwerterem USB/SDPiF od Aurendera? Może to jest opcja pod DP-500 aż znajdę odpowiedni przetwornik?

Lampizator raczej odpada, że tak powiem forma mi się specjalnie nie podoba. Blaszak na Windowsie również - używam Mac'ów. Jednakowoż dla stabilności i wygody (zapewne równiez dla brzmienia) wole dedykowanego streamer'a. Tu podoba mi się ten Aurender bez dysku. Problemem jest tylko DAC. Czy ktoś miał styczność z dedykowanym konwerterem USB/SDPiF od Aurendera? Może to jest opcja pod DP-500 aż znajdę odpowiedni przetwornik?

Jeśli szukasz dobrej jakości konwertera USB ,to zainteresuj się tym :

Hidden Content

• 2 weeks later...

Takie pomysły ostatnio się u mnie pojawiły: Ayon Sigma (pod względem wejść i opcji grania - prawdziwy kombajn, jest także regulacja głośności), Aqua La Voce S2 lub La Scala (fajny retro look, dobre recenzje, ale brak regulowanego wyjścia i tu niestety trzeba by dodac pre). Ktoś miał styczność z ww.? Jakieś cedeki Jajona miałem parę lat temu w sparingu z moim DP-500 (wygrała 500'tka). Przetworników nie znam...

Kto u nas handluje AMR'em?

Jeśli szukasz dobrej jakości konwertera USB ,to zainteresuj się tym :

Hidden Content

Prędzej

Hidden Content

Ja obecnie testuje Mytek Brooklyn + Linn Akurate.

Być może

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) maleństwo za "grosze" załatwi problem i będziesz miał spokój na długo, spójrz na

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ostatni post) osoby, która przetestowała bardzo dużo tego typu urządzeń.

Mytek bardzo fajny, ale ma jakieś problemy z Soft. Gra on nierówno, albo gra super albo płasko na tym samym utworze. Poza tym jak sie przełącza go między wejściami to się zwiesza i nic nie gra, wczoraj wgrałem nowy soft zobaczymy. Na forum w USA sporo opisanego jest właśnie w tym temacie. Czekam jeszcze na Black dragon i wybiorę pewno któregoś z tych dwóch.

Guest kennijczyk

(Konto usunięte)

Akurate ma w sobie całkiem niezły DAC. Żeby zagrał lepiej z zew.DAC to musi to juź być poważny zawodnik wśród DAC-ów.

z ciekawości sly, jak bardzo poważny? czytałem ze testowałeś sporo.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.