Skocz do zawartości
IGNORED

Kradzież sprzętu - jak się chronić - wskazówki vintage!


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Str 2 załączonego dokumentu (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) zawiera bardzo ciekawe wskazówki skierowane do amerykanskich audiofili (The Boston Audio Society) w latach 70tych nt tego co można zrobić aby uniknąć kradzieży albo uzyskać odszkodowanie ;).. brzmi jakby dziś ;)

 

"Burglary.The recent experience of two members prompts thisreminder that burglary and theft remain serious menaces to our stereoinstallations.You may find one or all of the following suggestionsuseful.

(1) Check your home insurance policy to be sure that yourequipment, records, and tapes are fully covered. For apartmentdwellers theft insurance costs about $50/year.

(2)After a loss theinsurance company may become reluctant to believe that you had asmuch valuable stuff as you claim. So make an inventory of your be-longings.Take pictures of the inside of your home in sufficient detailto identify everything of value.Collect all of your sales slips. Taperecord a spoken description of everything (make, model, serial number,cost), including the numbers of the more expensive tapes, records, andboxed sets in your collection. (You could write all this down but talkingit into a mike is quicker and easier.) Then store the pictures, salesslips, and/or tape in a safe place outside of your home, in a safe depositbox or in a locked file drawer at your office.

(3) Buy — $15 — or borrowfrom your friendly police department a carbide electric engraver, andengrave your name and address or driver's license number into the metalchassis of each piece of gear; then place stickers on doors and windowswarning potential thieves that your valuables all have engraved identifi-cation.

(4) When you are not at home set a 24-hr clock timer to switchon the FM receiver and a couple of lights in the evening, off at midnight.(5) As a last resort consider a burglar alarm, but note that low-costalarms are easily defeated and a waste of money, usually."

 

najbardziej ciekawa jest wskazówka aby wypalić swoje dane na obudowie sprzętu i nalepić plakietki na drzwi i okna, że ruchomości w mieszkaniu mają oznaczenie właściciela ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się mają dane na sprzęcie do kraju w którym ludzie chętnie kupują kradzione rzeczy bo tanio ? Najlepsze będzie jednak ubezpieczenie a ponieważ w polisach są różne chaczyki trzeba się nagimnastykować żeby sprzęt ubezpieczyć i najważniejsze aby w razie czego otrzymać odszkodowanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa zapewne - jak wyniosą sprzęt i kolumny z domu to jak udowodnić, że tam był, jakie to były modele, ile są warte - ideałem byłoby na każdy sprzęt mieć rachunek, umowę (w razie zakupu second hand), zdjęcia z datami i może nawet protokół z wykazem tych sprzętów i ich wartością uwzględniony przy polisie na mieszkanie, z parafką agenta ubezp. - ja tak kiedyś zrobiłem, ale czy to by pomogło w razie czego - nie wiem....

 

a może ktoś miał jakieś konkretne zdarzenie i poradzi na co zwrócić uwagę ubezpieczając takie ruchomości konkrtene?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem dwóch sposobów (poza ubezpieczeniem nieruchomości):

1. Atrapy kamer (za 20zł sztuka) na zewnątrz

2. Sygnał dźwiękowy na korytarzu wyłączany kodem - gdy ktoś wejdzie i zacznie mu trąbić to zwieje (policjant, z którym rozmawiałem, twierdził, że to skuteczna metoda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje zazwyczaj nie kradną kolumn :) Rok temu miałem włamanie, ukradli lekkie i wartościowe rzeczy: konsola, mały TV, biżuteria, gotówka, tablety i laptopy itp. Kolumny i urządzenia audio, duży TV na ścianie zostały. Za duże i za ciężkie żeby ukraść i trudno szybko się tego pozbyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa zapewne - jak wyniosą sprzęt i kolumny z domu to jak udowodnić, że tam był, jakie to były modele, ile są warte - ideałem byłoby na każdy sprzęt mieć rachunek, umowę (w razie zakupu second hand), zdjęcia z datami i może nawet protokół z wykazem tych

Żeby dostać odszkodowanie takie rzeczy jak paragon, lub zdjęcie, musisz przedstawić i dziwne to w sumie nie jest. Miałem tak i zgadzam się z tym. Firmy ubezpieczeniowe przyjmują raport z policji o kradzieży i nasze własne zdjęcia, dokumenty. Paragony trzymam ( bo mam,kupiłem nie ukradłem), gwarancje też, jak kupuję używane też pytam o dowód zakupu ( na wszelki wypadek). Co do udowodnienia co mieliśmy, a zabrali, dobre są też zdjęcia (z odpowiedniego działu forum;), czy jakiś spotkań rodzinnych gdzie widać co się ma).

Niestety trzeba się zabezpieczać na wszystkich frontach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest tylko jedno wyjście : Zaprzyjaźnić się ze sąsiadem. Dobry sąsiad lepszy niż trzy dobermany :)

 

No i oczywiście ubezpieczyć!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.