Skocz do zawartości
IGNORED

Pobielac koncowki kabli glosnikowych?


mst14

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre zaciski na kolumnach są skręcane i te należy regularnie dokręcać; inne nieco według mnie uproszczone mimośrodowe występujące również na tylnych ścianach wzmacniaczy (czerwono/czarne) są takiej samej konstrukcji i poprawianie ich nie jest konieczne.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedź ma to do siebie, że się "poddaje", i po pewnym czasie należy jej dokręcić śrubę.

 

Nawiasem pisząc najszła mnie taka refleksja. Powszechnie się uważa, iż zaciski śrubowe to lepsza jakość od popularnych sprężynowych; może i jest to racja, ze względu na jakość wykonania tych ostatnich.

 

Ale w elektrotechnice za lepsze uważane są właśnie zaciski sprężynowe (popularnie zwane "typu WAGO"), właśnie ze względu na właściwości miedzi. Zaciski śrubowe powinny być regularnie dokręcane, w ramach okresowej konserwacji sprzętu/rozdzielni. W zacisku sprężynowym ów dodatkowy docisk realizowany jest samoistnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego co mam w zapasach i z tak zwanego "demobilu" staram się nie poprawiać ani konstruktora ani producenta. Dostałem tak zwaną pracę domową od swojej Rodziny temat: solidne i bezstratne <estetyczne> połączenie wzmacniacza Pioneer A505R "hebelki" i kolumny Polaris 300 zaciski śrubowe, myślę,że mi się udało. Odżałowałem "kasę na spoiwo" i skorzystałem z takiego które zawiera sporą porcję Ag.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.