Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do cyrusa - propozycje


pit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum, mimo że czytam je od mniej wiecej roku.

Posiadam od niedawna wzmacniacz Cyrus IIIi oraz cd Denon i potrzebuję do tego kolumn.

Obecnie jest podłączone M Audio BR1, pozostałość po starym systemie, w obecnym dźwięk wydobywający się z tych kolumn jest zbyt suchy a wysokie tony są trochę drażniące przy słuchaniu rocka np deep purple.

Zakładam że tym słabym elementem są właśnie kolumny.

 

Mój pokój to 17-18m2, odległość moja od kolumn to: 2,2mb, rozstaw kolumn jest chyba zbyt mały: 1,3mb, ale mogę maksymalnie poszerzyć do 1,5mb, odleglość od tylnej ściany to 40-50 cm

Muzyka to : Rock klasyczny lata 70-80, blues, jazz,

Moje możliwości finansowe to max 2000zl, no chyba że trafiłoby się coś ekstra to mogę dorzucić 3,4 stówy, szukam raczej używanych.

Chciałbym uzyskać przestrzenne, przejrzyste ale nie analityczne, namacalne brzmienie, bez suchości i bez metalicznych, kłujących wysokich tonów, z miłym dla ucha basem, krótko mówiąc muzykalne.

Po przeczytaniu setek opinii (wiem, ze to co innego niż odsłuchy) wybrałem kilka kolumn:

 

Z mojego przedziału cenowego:

1. Chario silverette/ silhouette 200- akurat teraz są do sprzedania jako nowe, niestety we Wrocławiu - ode mnie to 700km, więc nie pojadę by posłuchać

2. Usher s520 lub Akkus Y1

3. Castle knight 2

Powyżej finansów:

1. Totem model 1

2. vienna acoustick haydn

3. harberth

wiem też, że dynaudio 52, czy focal 140,160 dobrze się zgrywają z cyrusami, ale czytałem ze potrzebują dużo miejsca za sobą ok 1m, u mnie to nie do przejścia, więc odpuszczam.

 

Teraz pytanie do Was Szanowni forumowicze, czy ktoś słyszał powyższe w zestawieniu z cyrusem lub nawet sprzętem podobnym brzmieniowo i może coś doradzić.

Ewentualnie inne nie wymienione przeze mnie, ale raczej do 2300zl/nowe, używane.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.