Skocz do zawartości
IGNORED

Graham Audio


Gość Paweł Skurzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ponieważ od paru lat mam bana w wątku Elberotha a chciałbym pogadać o produktach tej manufaktury,zakładam temat. W Polsce dość dobrze ograne są Grahamy 5/9,ale w zeszłym roku pokazały się na rynku legendarne 3/5a Grahama i jestem bardzo ciekaw,jak one "dają rade" Piszcie zatem,jak,z czym i co w efekcie się stało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Legendarne to są monitory wg specyfikacji BBC.

Bardziej osłuchane/znane są chyba Rogers'y.

 

Graham ls3/5a to nic innego jak specyfikacja BBC,tak samo z resztą jak 5/9. BBC wznowiło wydawanie licencj,załapał się chiński Rogers i brytyjski Graham. Na AVS były też jakieś ls 3/5a,które podobały się Elbowi,jakiś ruch w interesie jest. W zeszłym roku na e bay widziałem parę Rogersów z drugim(sic!)numerem fabrycznym za cenę parunastu tysięcy £!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS były też jakieś ls 3/5a,które podobały się Elbowi

Nie jakieś, tylko Stirling Broadcast LS 3/5a :) Brytyjska produkcja.

 

Podobały się nie tylko Elbowi - 6moons przyznał nam 3 miejsce w kategorii dźwięk wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie jakieś, tylko Stirling Broadcast LS 3/5a :) Brytyjska produkcja.

 

Podobały się nie tylko Elbowi - 6moons przyznał nam 3 miejsce w kategorii dźwięk wystawy.

 

Sorry nie miałem nic złego na myśli. Kocham granie ls3/5a i BBC w ogóle:)

Z którego roku te Stirling?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Obecna produkcja.

 

Tak nie pomyślałem:)

 

Muszę ich posłuchać,coś jest w tych paczkach(ls 3/5a) co nie pozwala o nich zapomnieć. Tyle lat i znowu je produkują.

Czy je napędzaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy je napędzaliście?

Pre pasywne z regulacją na transformatorkach (osobno dla lewego i prawego kanału) i tranzystorowa końcówka mocy. Oba urządzenia to konstrukcje Wiesława Sułka z przeznaczeniem na użytek własny - niekomercyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Pre pasywne z regulacją na transformatorkach (osobno dla lewego i prawego kanału) i tranzystorowa końcówka mocy. Oba urządzenia to konstrukcje Wiesława Sułka z przeznaczeniem na użytek własny - niekomercyjne.

 

A na czym stały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym stały?

Nasze drewniane standy specjalnie dedykowane do Stirling LS3/5a. Jak zwykle było dużo zabawy, by je odpowiednio zestroić, pomijam fakt ustalenia odpowiedniej wysokości, ale to był pierwszy krok... Nie korzystamy z gotowców przy monitorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość passer

(Konto usunięte)

Wspomniany wyżej Stirling B., Goodmans, Chartwell.

Wobec bardzo faktu, że wszystkie spełniały specyfikację BBC różnic brzmieniowych nie powinno być, przynajmniej w tych produkowanych na potrzeby BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Tu wiele informacji jest:

http://ls35a.com/

 

Nigdy nie porównywałem kilku modeli ls 3/5a. W Polsce, jest/było to niemożliwe. Passer ma rację,11 i 15 ohm,ale współczesne chińskie Rogersy,są chyba 6/8 ohm?

Dla mnie w dźwięku tych pudełek, jest coś hipnotyzującego. Grają w taki niewymuszony,ale bardzo komunikatywny sposób. Ktoś kto pierwszy raz koreluje doznania nauszne, ze wzrokowymi, jest kompletnie zbity z tropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość passer

(Konto usunięte)

Rogersy,są chyba 6/8 ohm?

 

 

Są 11 / 15 ohm. Sądzę, że wszystkie, które otrzymują licencje BBC będą zgodne ze specyfikacją.

 

Co do porównania, przypuszczam, że gdyby ktoś miał ochotę i warunki można byłoby zebrać całkiem sporo różnych egzemplarzy zarówno z aktualnej jak i ze starej produkcji.

Proponuję " festiwal LS 3/5a", jest może ktoś chętny do organizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Proponuję " festiwal LS 3/5a", jest może ktoś chętny do organizacji

 

To jest bardzo dobry i świeży dla tej zakładki pomysł. Ja niestety nie dysponuję monitorami w tym standardzie, natomiast mogę wystawić Spendory S100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają LS5/9, urzekły mnie zarówno dźwiękiem jak i stroną wizualną ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

To jest bardzo dobry i świeży dla tej zakładki pomysł. Ja niestety nie dysponuję monitorami w tym standardzie, natomiast mogę wystawić Spendory S100.

A przywiózł byś do mnie ?

Bardzo proszę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym to gra?

 

Zintegrowana Primaluna.

W moim wnętrzu (akustycznie pozostawiającym wiele do życzenia) Grahamy zagrały zadziwiająco dobrze, a pewnie mogłyby jeszcze lepiej. Pracuję nad tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z uwagi na to iż na wyspach bywam często -brat mieszka od przeszło 20 lat. Miałem do czynienia z konstrukcjami BBC dość często, firm które otrzymało licencje BBC LS3/5a było rzeczywiście wiele zaczęło się oczywiście od KEF, niewymienionego tu Masteraudio, Falcon Acoustic, wymienione wcześniej Chartwell, Harbeth , Rogers, Stirling Brocast , Spendor, Goodmans ogólna przybliżona liczba sztuk to jakieś 60tyś par.pierwszy projekt 1974. rok choć prezentacja 1977-8 .Mała korekta konstrukcji zwrotnicy około 1980 r. Przynajmniej to co mi wiadomo. Ceny zaczynają się od 2500 zł egzemplarz średnim stanie cena na zachodzie Rogersa 11 ohm, oczywiście plus koszta wysyłki bądź podróży. Ale bywają przypadki że osiągają 3500 funtów za Chartwell i inne. Ciekawostka- dość nie drogą alternatywą jest Linn Kann II od serii 42... , nie dostała nigdy licencji , ma własną kopułkę wysoko tonową ,lecz możliwości ogromne. Słuchałem Studio1, Rogers LS5/8 BBC- te chyba największe wrażenie zrobiły. na quadach oraz pełnym zestawie Linn cały tor od gramofonu LP12 po kable. Powracając do głównego bohatera dzisiejszy dyskusji -małe diabły Ls3/5a oprócz skali dźwięku no i braku tak niskiego zejścia w basie - Ale te gabaryty , nie były deklasowane przez takie tuzy Kef Reference, Audio Physic, B&W, w przedziale cenowym do 15000 zł Miałem możliwość bezpośrednich porównań. Selektywne i muzykalne z dużą barwą , znikają w pomieszczeniu , choć nie są bez wad. To już 100% legenda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość passer

(Konto usunięte)

Kef otrzymał licencję b. późno. Największą ilość wyprodukował Rogers , a nie Goodmans. Goodmans poszedł w tej konstrukcji kroczek dalej wypuszczając wersję Double Maxim, na rynek domowy, dodając drugi głośnik.

Nie jest to oczywiście istotne teraz.

Aktualna produkcja Rogersa /prod Hong Kong/Japan/ jest dostępna w Polsce-dystrybutor

 

I jeszcze jedno, aktualną, odnowioną licencję BBC otrzymał tylko Rogers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef otrzymał licencję b. późno. Największą ilość wyprodukował Rogers , a nie Goodmans. Goodmans poszedł w tej konstrukcji kroczek dalej wypuszczając wersję Double Maxim, na rynek domowy, dodając drugi głośnik.

Nie jest to oczywiście istotne teraz.

Aktualna produkcja Rogersa /prod Hong Kong/Japan/ jest dostępna w Polsce-dystrybutor

 

I jeszcze jedno, aktualną, odnowioną licencję BBC otrzymał tylko Rogers.

. Żle napisałem stylistycznie , oczywiście Rogers wypuścił największą ilość monitorów. Co do koncesji dla Kef. Ls3/5a to praktycznie 90% czysty Kef. jednostki b110 i T27 jak i zwrotnice LF6/16 później 23. dostarczone przez firmę Cooka.Wszystkich wypuszczony egzemplarzy było poniżej 200000 szt.łącznie wszystkie manufaktury. Raymond Cook blisko współpracował z BBC już praktycznie od samego początku założenia firmy czyli początek lat 60. Choć od początku nie wypuścił na rynek serii LS3/5a. No cóż bliżej można tylko się domyślać dlaczego. założenia czysto spekulacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już okazję słuchać inkarnacji ls3/5a według Grahama?Jeśli zrobią go ze sklejki,to może być killer.

 

No i co...jest sklejka?

 

09.jpg

 

10 000 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.