Skocz do zawartości
IGNORED

Czy istnieje wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu ?


Magnepan

Rekomendowane odpowiedzi

Gerard jak Ty nam takie kawałki z Monachium puszczasz......

 

 

Mam szeroki horyzont upodobań

 

Niedawno jak wpadłem na dyskotekę to się tylko rozejrzałem czy córek nie ma i przy nowoczesnej muzyce tango .... ;-)

 

już ostatni raz z mojej listy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to już 4ta strona? i jak tutaj nie lubiec foruma? :-))

 

 

Próby odpowiedzi i dezorientacja w temacie (Czy istnieje wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu ?) jak na tę zakładkę są zatrważające.

Mam wrażenie, że jedyny wzorzec jaki wytworzono na tym forum, to wzorzec przewalania... dziwnie brzmiących gratów po omacku. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zasłużyłeś sobie na bana w tamtym wątku, co masz na sumieniu?

 

Wyszło szydło z wora

gdy mieniąc się za

muzycznego Profesora

zrobił z siebie

Magnepan

MegaPana.

 

Koloratura to nie jest

rzecz, która

jest większa niż

koloratka

Ojca Tadka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil lepiej rymuje;-)

Wszyscy o tym wiemy,

że z wiekiem

lepiej rymuuujemy. ;)

 

ps

Druga strofa to odniesienie do pewnej dyskusji z Dongiem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil lepiej rymuje;-)

 

Uć jest bliżej Częstochowy ;)

 

Nareszcie jakaś normalna muza!

 

Tak na pół godziny głośniejszego słuchania a później pozostała część wieczoru cisza i radość że już nic nie gra ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu w tym przypadku??

 

Od razu słychać, że używają badziewnych kabli! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pół godziny głośniejszego słuchania a później pozostała część wieczoru cisza i radość że już nic nie gra ;)

 

no i do żony, z psem na spacer, do lasu albo do teatru, może na koncert, pobiegać? - hiend to nie wszystko, ale mogę się mylić, już 5ta strona...

 

dla mnie zagadką w dyskusji o brzmieniu jest to czego słuchają w takich momentach hiendowcy? - i zupełnie nie wiem czego słuchają, jaką muzykę lubią? - zagadka dropsa...

 

ps

Jarek i Ania czytałem że lubiał Motorheada, ale teraz nie wiem czy jeszcze lubi ;-)

a Sly jakąś elektronikę lubi chyba... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorheada mam na vinylu cierpliwie czeka na czas kiedy nabędę jakieś solidne pre.Ostatnio lecieli tylko z rozrywki: OKO, Soley, Kev Fox/Smolik, John Zorn, Thomas Newman, Betty Carter, Eliane Elias,Marcus Miler, Zella Day, Ayo, Miles Davis, Joe Zawinul, Jaco Pastorius i parę innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To istnieje ten wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu, czy nie?

 

Mija doba, 5-ta strona, a odpowiedzi brak!

 

To pewnie jak zwykle kwestia kabli? A może czasem kolumn? Ja sobie myślę, że jednak wzmacniaczy? Dac mówicie?- Jaja sobie robicie, bo kolega mówił, że sporo zależy od dodatków i akcesoriów?

Co brać? Mita, czy raczej Siltecha, a może Transparenta? Tad'a, czy Wilsona, a może JMLab? Passa, AN, czy Soulution? dCS'a, Fikusa, czy MSB? Które modele? Jestem na kupnie i bez pojęcia... pełna dezorientacja! Pomocy! (;))

Może ktoś jedank wie o co w tym kaman?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Alez tak, nasz własny gust ;-)

sprzeczki na forum są tego najlepszym przykładem, są podzielone grupy ludzi idące w danym, innym kierunku i nie można im powiedzieć "hej, to jest złe, niesmaczne to jest dobre a tak powinno smakować" bo każdy ma swój wysublimowany smak i gust

 

zdrówka życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To istnieje ten wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu, czy nie?

 

Mija doba, 5-ta strona, a odpowiedzi brak!

 

To pewnie jak zwykle kwestia kabli? A może czasem kolumn? Ja sobie myślę, że jednak wzmacniaczy? Dac mówicie?- Jaja sobie robicie, bo kolega mówił, że sporo zależy od dodatków i akcesoriów?

Co brać? Mita, czy raczej Siltecha, a może Transparenta? Tad'a, czy Wilsona, a może JMLab? Passa, AN, czy Soulution? dCS'a, Fikusa, czy MSB? Które modele? Jestem na kupnie i bez pojęcia... pełna dezorientacja! Pomocy! (;))

Może ktoś jedank wie o co w tym kaman?

 

Umów się z kolegami na odsłuchy to Ci pomogą coś wybrać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, mamy ten upragniony wzorzec ? Muzycy, filharmonia ,Opera ?

 

Tak ale też nie do końca bo może dwie góra trzy sale są w naszym kraju akustycznie spełnione :)))))

 

Nie mogę się wytarabanić do Katowic a tam właśnie podobno? jest zarąbiście! sam Kristian Zimmerman też bardzo chwalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na taki ranking :

 

1.brzmienie instrumentów na żywo w akustycznym pomieszczeniu - 90% wzorca

2.nasze upodobania - 10 %

 

Tak ale też nie do końca bo może dwie góra trzy sale są w naszym kraju akustycznie spełnione :)))))

 

Nie mogę się wytarabanić do Katowic a tam właśnie podobno? jest zarąbiście! sam Kristian Zimmerman też bardzo chwalił.

 

Katowice i Szczecin - to dwa miejsca w PL gdzie akustyka jest wyśmienita, wręcz wzorcowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano,mam słabość do Ciebie a wiesz dlaczego ? Jako jeden z niewielu userów tego forum zrobiłeś w krótkim czasie dość

duży przeskok z HiFi do HiEnd i niejednemu audiofilowi zajęłoby to lata albo i kilkanaście.

Nie tak hop z tym przeskokiem, Drogi Magnepanie!

Bywa, że armia na papierze przedstawia się imponująco, ale nic to, gdy wątły duch i morale wojska.

Część z userów jest zdania, że wystarczy metka i będzie tralala.

Nic z tego!

Imho, im wyżej, tym więcej problemów i rośnie(!!!) ich złożoność. Ogarnięcie tego we właściwy sposób, wymaga sporej wiedzy, ogromu konsultacji, warunków i $$$.

Hi-End nie toleruje zaniedbań, kompromisów zarówno po stronie metki, jak i zjawisk jej towarzyszących.

Ja nie mam jeszcze prawdziwego(!) HE, bo nie spełniłem wszystkich w/w.

.., i wielu z tych krzyczących na forum też nie ma, choć im się wydaje, ze mają.

----------------------------

Tu się też roi od takich, którzy krzykiem na forum wmawiają innym, że u nich hijend i same cuda i to za 20k zeta.

Im się tylko wydaje. Przyjemne granko i tyle. Obce im są pojęcia - gładkość, rozdzielczość, swoboda, drive...

------------------------------------------------

Cebule same nie grają, Drogi Magnapanie. One otwierają tylko furtkę do hiendu. Cała reszta zależy od tego na ile ją szeroko otworzysz, co przez nią wniesiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest b. poważna, bez żartów.

 

Stawiam 100% na - nie ma i nie można określić wzorca.

 

Każdy może natomiast sobie określić czy i na kim / na czymś będzie się wzorował

 

Prawdę mówiąc to każdy myślący ustalił sobie taki wzorzec a przynajmniej powinien - brzmienie instrumentów na żywo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość passer

(Konto usunięte)

Prawdę mówiąc to każdy myślący ustalił sobie taki wzorzec a przynajmniej powinien - brzmienie instrumentów na żywo

 

Nie jest to więc wzorzec tylko osobiste preferencje. A określenie "instrumenty na żywo" jest jedynie określeniem sposobu ustalenia tych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho, im wyżej, tym więcej problemów i rośnie(!!!) ich złożoność. Ogarnięcie tego we właściwy sposób, wymaga sporej wiedzy, ogromu konsultacji, warunków i $$$.

Hi-End nie toleruje zaniedbań, kompromisów zarówno po stronie metki, jak i zjawisk jej towarzyszących.

 

Dobrze mówisz, HiEnd to Formuła 1 gdzie wszyscy mają minimum więcej od innych ale osiągnięte niewspółmiernie wysokim kosztem

$$$ , latami badań i poświecenia.Roczny sprawdzian/ wyścig to Audio Show gdzie dużo zależy od szczęscia aby dobrze zagrało.

 

Nie jest to więc wzorzec tylko osobiste preferencje.

 

Preferencje które lubimy ( dźwięk ) to tylko cząstka tego co powinno być wzorcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to więc wzorzec tylko osobiste preferencje. A określenie "instrumenty na żywo" jest jedynie określeniem sposobu ustalenia tych preferencji.

 

OK to ja lubię mieć właśnie jak na żywo, nie mam żadnych dewiacji, czy to mądrze Twoim zdaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak z kliszami do robienia slajdów, zacząłem od Orwo Chrom jak była możliwość nabycia przeszedłem na Kodak Profesjonal a skończyłem na Fuji Reala i żadnej innej kliszy poz tą ostatnią nie uznaję.Takiego świetnego oddania kolorów nie mają nawet najlepsze świetne moim zdaniem projektory 4K Sim2

 

Koledzy tu na forum poszukują takiego Kodaka Profesjonala z lekko landrynkowym przesłodzonym obrazem a ja jednak wolę ten realizm od Fuji i bajkowość gradacji odcieni kolorów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, HiEnd to Formuła 1 gdzie wszyscy mają minimum więcej od innych ale osiągnięte niewspółmiernie wysokim kosztem

$$$ , latami badań i poświecenia.Roczny sprawdzian/ wyścig to Audio Show gdzie dużo zależy od szczęscia aby dobrze zagrało.

Czy wystrczy mieć bolid F1, aby odnosić sukcesy?

Nie. Bolid musi mieć crew, drivera z ogromnym doświadczeniem, czarny, równy, wyprofilowany asfalt, właściwy oktan i całą kopę reszty czynników.

Roczny sprawdzian/ wyścig to Audio Show gdzie dużo zależy od szczęscia aby dobrze zagrało.

Na tym roczny sprawdzianie jakim jest AS, najczęściej jest tylko bolid i przypadkową crew i co mamy - crew z uszu:) bolidy rozbite i zamiast zwycięstwa mamy płacz i klepanie blachy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystrczy mieć bolid F1, aby odnosić sukcesy?

Nie. Bolid musi mieć crew, drivera z ogromnym doświadczeniem, czarny, równy, wyprofilowany asfalt, właściwy oktan i całą kopę reszty czynników.

 

Maćku jaki oktan polecasz przy słuchaniu ;) No w sumie to F1 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.