Skocz do zawartości
IGNORED

Niedroga wiatrówka do zabawy dla starego i młodego.


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale tak już pomijając na chwilę szczegóły (taka czy śmaka kolba, zabezpieczenie czegoś tam i tak dalej)

a skupiając się tylko i wyłącznie na tej części, która odpowiada za skuteczność takiej wiatrówki czyli nie wiem co tam,

no na pewno lufa, sprężyna, trwałość i wytrzymałość na zmęczenie elementów ruchomych, jakieś tam inne historie,

to czym taka za te umowne 200zł się różni od takiej lepszej za powiedzmy 300, 400 czy 600 zł?

W przypadku rowerów, to wiadomo, że o cenie decyduje klasa osprzętu założonego na ramę,

ale dla amatora jeżdżącego raz w tygodniu po ścieżkach rowerowych w mieście nie ma kompletnie żadnego znaczenia

ile ten jego rower będzie miał przełożeń (standardowe 18 to i tak aż nadto) jaki zakres tłumienia ma amortyzator

i czy posiada regulacje oraz blokadę skoku na kierownicy... jednemu to potrzebne, a inny machnie ręką i oszczędzi kilka setek.

A najzabawniejsze jest to, że najwięcej tych najbardziej wypasionych bicykli całymi dniami stoi pod galeriami oparte o ławki,

na których grupki takich właśnie wyczynowców całymi dniami się lansują przesiadując tam od rana do nocy i grając na telefonach.

Ciekawe ile tych super wypasionych wiatrówek leży zapomnianych na szafach i w piwnicach kurzem obrasta,

bo ich właściciele po miesiącu zabawy się znudzili i inne hobby sobie znaleźli :)

W porządku, na pewno te konkretne po kilka tysi, to czymś tam się różnią od tej najtańszej tandety,

ale tak powiedzmy w interesującym nas zakresie cenowym 300-600zł, jakieś zasadnicze różnice w ogóle występują?

Nie mówimy teraz o dodatkach typu jakieś pokrętełko do czegoś tam czy blokadę czegoś tam innego,

chodzi mi tylko i wyłącznie już o ten etap od pociągnięcia za spust do trafienia śrutu w cel.

 

P.S.

Te używane Łuczniki, Slavie czy te jakieś inne co nazwa wyleciała mi ze łba, to raczej na pewno odpada,

no chyba że trafię na sprzedawcę gdzieś tutaj z okolic, żeby podjechać i ewentualnie sprawdzić.

To wszystko jest przeważnie wiekowy już sprzęt i obawiam się o jego stan techniczny

czy to w ogóle jakoś strzela czy trzyma się kupy na słowo honoru i nadaje już tylko do powieszenia na ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerami to tak,że jak masz ramę dupiatą i ciężką to wiesz sam.Chińczyk za 399zł który się notorycznie rozkręca i nikt tego nie chce serwisowac ani nie ma części.A markowa np merida dajmy na to z najtańszym shimano za 799zł i serwisowalna i radość jazdy inna.

 

Wiatrówka to jakby nie było jest broń i chodzi o bezpieczeństwo użytkownika,i jakość wykonania.Dopowiedz sobie sam co CHINA przedstawia oprócz lampowych wzmaków?Wszystko najtańszym kosztem i bez reżimów produkcyjnych.Każde hobby niestety kosztuje.W tanich wiatrówkach oprócz szybkiej rdzy,ch*jowych uszczelek,rozbieganej rozkalibrowanej lufy i niepewnego zamka nie dostajesz nic oprócz wyglądu.Kup potem gdzieś po kilku latach sprężynę?A jeśli Ci to obojętne Kup teraz 249,99zł china cośtam i miłej zabawy ;-)

 

Proszę Cię zadzwoń i zadaj parę merytorycznych pytań:

To renomowany sklep.

 

Sklep CEKAUS.PL

ul. Kutnowska 21a

04-090 Warszawa

tel. +48 792 064 594

e-mail: sklep (at) cekaus.pl

 

Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00

Preferowany jest kontakt telefoniczny, a w drugiej kolejności e-mailowy

 

 

TAK -wystepują różnice choćby wyważenie broni i kolba zrobiona nie z trocin i szansa ,że z szyny mocującej nie spadnie ci ten snajperski celownik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tylko czekasz aż ktoś napisze "bierz tę za 250"

Ale nikt nie chce napisać. Wyobraź sobie badziewny wzmacniacz który nie jest wart 100zł a ktoś go chce sprzedać za 800zł. Tak samo z tanimi chińskimi wiatrówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzi Ci maxglow HW 30 lub Slavia 630 do tego jakaś przyzwoita optyka na początek czyli np. Delta Optical Classic a najlepiej zorientuj się gdzie w pobliżu jest jakaś szczelnica wiatrówkowa to chłopaki dadzą Ci spróbować sprzętu i dobrze jest przygotować się teoretycznie ze strzelectwa wiatrówkowego i zapodać sobie książeczkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a później forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a następnie ściągnij sobie programik ChairGun w sumie zakup wiatarówki powinien być etapem końcowym gdyż Twoje oczekiwania będą determinowały wybór modelu wiatrówki jak i optyki a w brew pozorom trafić w tarcze 15x15 z 40m nie jest takie oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć ,wiatrówki sprężynowe rozdupczają po kilkunastu pudełkach śrutu celownik.Nie trzyma zera itd.Nawet polecana delta optical classic za kosmiczne pieniądze...tzw best buy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ma ten mankament ,że żyje krótko ,ostrzy od minimum 25m,i jeśli nie jest zamontowana na elastomerach dampa-to się rozlatuje.

 

prawdziwy celownik kosztuje około 1000zł.

 

Ale co tu zrobić jak budżet 249,99zł z pakietem misji w Syrii.

 

Początek to tania markowa wiatrówka i tyle.Nie ma nic po taniości.(best buy alledrogo 249,99)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko i wyłącznie już o ten etap od pociągnięcia za spust do trafienia śrutu w cel.

W broni palnej kurek i iglica mają za zadanie tylko i wyłącznie zbić spłonkę, do czego bardzo dużej energii nie potrzeba. We wiatrówce sprężynowej dla odmiany spust zwalnia całą energię wystrzału. Wystarczy porównać wgłębienie w mosiężnej spłonce naboju do broni palnej z dziurami w stalowych puszkach jakie jest w stanie zrobić śrut z wiatrówki.

 

Dlatego właśnie dopasowanie, wyrównoważenie i symetria wszystkiego są kluczowe dla celności. I tani chińczyk będzie rzucał się na boki w czasie ruchu sprężyny, ze szkodą dla celności, do tego im większa energia śrutu tym większe problemy ze stabilnością i bardziej nieprzyjemny strzał (odrzut, kopnięcie w palec na spuście) - zwłaszcza dla dziecka. Piszę to z doświadczenia - ze Slavii 630 dzieci nie chcą przestać strzelać (pod warunkiem że w końcu nauczą się trafiać), natomiast słyszałem o przypadkach zniechęcenia do strzelania jak dzieciaka walnęła w oko luneta zamontowana na mocnym chińczyku czy turasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tu masz taką małą analogię ;-)

 

post-23451-0-57910500-1454351656_thumb.jpgpost-23451-0-01542200-1454351665_thumb.jpeg

 

 

I to armata i tamta rapira też.Która lepsza ,celniejsza?

 

To tyle. Ja sam poluje na Slavia 634 i coś 3-9x-40 AO

 

Napisał użytkownik przez rok użytkujący i strzelający :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale pojawił się ciekawy wątek pokrewny, i pomysły wymagające komentarza.

 

Inna sprawa że do bezpozwoleniowej rekreacji (tyle że już koniecznie na strzelnicy) jakiś odprzodowy karabin za 900 PLN nówka czy taniej używka może być ciekawą alternatywą dla wiatrówki.

 

PS. Strzelnicę warto też polecić w przypadku wiatrówki - poza nią ryzykujemy trafienie kogoś rykoszetem czy bezpośrednio w razie złego ustawienia celu i spudłowania. Mi pod tym względem bardzo nie podobają się te klinowe blaszane kulochwyty, z zagiętą blachą po bokach. To jest zresztą kolejny powód dla którego nie warto iść w 16.5J - ew. rykoszet będzie miał większą energię i może narobić większych szkód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbiegacie trochę od tematu,zdezorientowany parantulla zakupi zaraz zestaw RPG-7....

Tylko nie mogę znaleźć takiego z lunetą :)

Jedno co już wiem na pewno, to że nie warto kupować taniego chłamu.

Drugie co wiem na pewno, to że nie wydam nie wiadomo ile na nie chłam.

Wyboru więc raczej nie mam i pozostaje tylko rynek wtórny.

Budżet się nie zmienia, ale mogą ulec zmianie priorytety np. zrezygnuję z zabawkowej lunety i innych zbędnych dupereli.

Na chwilę obecną mam trzy typy pod rozwagę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zakładając hipotetycznie, że wylicytowane kwoty nie będą odbiegały jakoś drastycznie od aktualnych cen,

to czy któraś z nich jest już warta zakupu czy to będzie tylko tylko zamienił stryjek siekierkę na kijek?

Pamiętajcie proszę, że przeznaczenie sprzętu, to tylko i wyłącznie relaksacyjne strzelanie do puszek,

a z tego co widziałem na youtubach, to koleś tym np. Hatsanem 90 tłucze na luzie butelki z 50 metrów,

to chyba aż taka ostatnia tragedia nie jest, tym bardziej że mi tam nie zależy aż tak bardzo na tym,

żeby to było akurat 50 czy 40 metrów, bo 25 też w zupełności wystarczy. To ma być zabawa, nie zawody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosman Quest 1000 modyfikowana nie wiadomo gdzie i przez kogo.Brak szczerbinki.Tylko pod lunetę której niż będziesz kupował przynajmniej na razie.No i 5,5mm . Lepiej 4,5mm.

 

Norica Hiszpańska -nie znam ani nie słyszałem.Z for wynika,że to model coś koło roku 1950. Mocna,kopiąca ,ale celna.Nie wiem jak tam z serwisem do tego.Mało na rynku.

 

Hatsan z tych trzech to kompromis.Zamiast drewnianej kolby ma poliwęglanową.I tani celownik w okolicach 70-100zl.

Celownik zawsze można zdjąc.Oby w komplecie były inne przyrządy celownicze seryjne.Hatsan tez lubi kopnąc i ma dość twardy spust.Hatsan jest popularny.Taki brutal...Optyka do niego to minimum Delta Optical Classic 3-9 x40AO na pojedynczym mocowaniu jakby co.I bądź świadom ,że optyczne nie sa dożywotnie.Mam nadzieję ,że ten model jest sprawny i bez wad.Jest używany wkońcu. Ale z tych 3 wybrałbym jego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzuciłbym pare groszy i wziołbym to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) fajny lekki karabinek dla młodego strzelca w sam raz i na czas nauki używałbym otwartych przyrządów do strzelania do co celu wielkości puchy do 25 m spkojnie da rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dołóż jeszcze stówę i bierz śmiało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A dla świętego spokoju jeszcze 150 i masz funkiel nówkie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A już tak w ogóle to brałbym tego krosmana z tłokiem gazowym zamiast sprężyny za 800zeta.

A tu masz wszystkie crosmany, już od 249pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest osimset dla parantuli? Przecie on po piwnicach i pawlaczach ma jeszcze kilka par kolumn za kożde po pare tysiaków:) i jeszcze pewnie jakieś rowery:D

 

A teraz zupełnie poważnie.

Po lekturze i zastanowieniu się mój Lider44(choć od 2lat nie używany) idzie na przemiał, jak sobie przypomnę to ładowanie...brrr.

Jeśli w ogóle kupię jeszcze wiatrówkę(skoro leży od lat) to myślałbym coś o tym krosmanie za 800 zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicach 800zł to już się kupi to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie lepsze jest od tych tłokowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież podałem linka...

a to nie ta.

Tego nie znam i wygląda jak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantulla kupiłeś ,a nic się nie chwalisz....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem sobię kupić wiatrówkę i się troche tym interesowałem. W cenach do 300zł te wszystkie drewniaki niczym się nie różnią. Jak ma być tanio i na początek to naj prostszy model Hatsana, jest lekka i mocna. Plus jakiś osprzęt do tego w 500zl chyba się zmieścisz.

Ja temat odpuścilem, czasem od ojca brałem i sobie strzelałem chinolem za 150zł i tak się nudziło po poł h. Ile można pchać ten śrut w ta dziure i w puszki walic. Radze zakupić jaka tanią tarczę chociaż albo inne obrotowe ustrojstwo z blachy. Potem wpadłem na pomysł kupienia gazówki rewolwerowej, ale to też bez sensu. Celnośc słaba z wiadomych przyczyn i magazynek będzie zachęcał do wystrzeliwania 9 sztuk ołowiu na raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Jak ma być tanio i na początek to naj prostszy model Hatsana, jest lekka i mocna.

Hatsan to dobry i mocny turecki wyrób. Przynajmniej był dopóki nie zaczęli oszczędzać na plastikowych spustach, muszkach szczerbinkach itp. detalach. To mocna na prawdę wiatrówka. Miałem Hatsana :

 

Z lunetą leapers już nie pamiętam parametrów. Ale odradzam do dziecka. Hatsan kopie i jest twardy na spuście. Mały sobie z nią na pewno nie poradzi.

 

Potrzeba do niej także wprawy i przy dobrej lunecie takiej jak ta na zdjęciu przy treningach z 50m potrafiłem trafić w kapsel butelki plastikowej. Przebijał ją na wylot. A kapsle są na prawdę twarde takie np. jak od pepsi.

 

Jeśli chodzi o tunning czyli np. wymianę sprężyny na większą moc będzie w okolicach 40 Juli ale lunetka po kilkunastu strzałach nie wytrzyma. Żadna lunetka. Wszystkie lunety snajperskie przystosowane są do broni palnej, gdzie nie ma takiego uderzenia jak przy sprężynówce, gdzie tłok uderza z dużą siłą.

 

Jeśli ja miałbym coś polecić dla początkujących to coś z Crosmana albo delikatna na spuście i na prawdę celna Slavia. Kaliber tylko i wyłącznie 4,5. To najcelniejsze ze wszystkich kalibrów na dalsze odległości. Przy śrucie 5,5 opad jest zupełnie inny, i mniej celny. Większe kalibry to dla typowej rozpierduchy z bliska typu strzelanie do puszek.

 

Oto zdjęcie mojego byłego Hatsana z Lunetą leapers.

 

Na początek Crosman Copperhead 900 cena 280 zł. Wiatrówka jest mocna i na pewno nie rozleci się. Nie jest to sprzedaż bazarowa. To na początek dobry model.

post-54339-0-21315400-1454670121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.