Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable głośnikowe do Monitor Audio Silver 8


rufi77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kabli głośnikowych (cena max do 80zł za 1mb) do kolumn Monitor Audio Silver 8 połączone z Cambridge Audio 751rv2 + Cambridge Audio 752bd. Aktualnie połączone zwykłym kablem marketowym za 4zł za metr. Oczekuję poprawy w basie i przestrzeni. Pomieszczenie 40m2 (salon z aneksem kuchennym). Odległość słuchacz - sprzęt 3,5m. Muzyka Rock, Jaz, Chillout. Moje propozycje: Wireworld Luna 6 lub nowy 7, Chord Carnival Silverscreen, Chord Clearway.

CA 752bd połączone jest w tej chwili zwykłym RCA oraz zwykłym optykiem - chciałbym także zmienić na przyzwoity RCA do max 200zł. - pytanie jaki ?

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA do max 200zł. - pytanie jaki ?

Przyzwoity za 200pln?

Chyba rynek wtórny.

 

Oczekuję poprawy w basie i przestrzeni.

Tara Labs ma kilka kabelków lub Albedo najlepiej Flat One najlepszy stosunek jakość/cena ale to nie jest już za 2 stówy, ale możesz spróbować Albedo Blue na wtórnym.

Z tańszych może Chord Cobra tylko na moje idziesz trochę na kompromisy, ale basu z nim Ci nie zabraknie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem interkonektów do 200 zł .Z racji że potrzebowałem 1,5 m rynek wtórny praktycznie odpadł.Wybrałem wireworld luna 7.Z kabli głośnikowych możesz pomyśleć o wireworld solstice 7 jest to model lepszy od luny i dalej w budżecie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem u mnie okazał się qed ruby dla mnie osobiście kabel wybitny w swoim przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem interkonektów do 200 zł .Z racji że potrzebowałem 1,5 m rynek wtórny praktycznie odpadł.Wybrałem wireworld luna 7.Z kabli głośnikowych możesz pomyśleć o wireworld solstice 7 jest to model lepszy od luny i dalej w budżecie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem u mnie okazał się qed ruby dla mnie osobiście kabel wybitny w swoim przedziale cenowym.

Solstice to chyba srebro, bardziej Oasis model wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kabli głośnikowych (cena max do 80zł za 1mb) do kolumn Monitor Audio Silver 8 połączone z Cambridge Audio 751rv2 + Cambridge Audio 752bd. Aktualnie połączone zwykłym kablem marketowym za 4zł za metr. Oczekuję poprawy w basie i przestrzeni.

Sorry, ale kablem tego nie poprawisz. Jak ten marketowy to 2,5mm czystej miedzi, to nic lepszego Ci nie trzeba. Chcesz poprawić bas i przestrzeń, to się lepiej zainteresuj akustyką (m.in. wytłumienie) i ustawieniem sprzętu.

 

Odległość słuchacz - sprzęt 3,5m.

To sporo = akustyka ma fundamentalne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo = akustyka ma fundamentalne znaczenie.

To fakt, zasilanie też.

Tylko, że z akustyką nie zamknie się w zakładanym budżecie.

Ale może jeszcze poprawić ustawieniem kolumn i optymalnym ustawieniem słuchacza do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ma na rynku idealnych kabli jak na razie nie powstało urządzenie które mogło by w jakikolwiek sposób określić wpływ kabli na jakość dźwięku. Jednakże idealnym rozwiązaniem byłby kabel który nie stwarza oporu i nie powoduje zniekształceń sygnału z wzmacniacza.Fakt możemy zmierzyć rezystancję , indukcyjność itp. Co tak naprawdę wpływa w bardzo zminimalizowanym stopniu na jakość dźwięku czego ludzkie ucho raczej nie wychwyci .

 

Bardziej radziłbym skupić się na kablach które są wewnątrz kolumn zazwyczaj producenci stosują kable o małym przekroju . Wypadałoby zapytać nie jednego " ZNAWCY" jakie kable ma w swoich skrzyneczkach :)

 

Hmm. bardzo dobrze gdy zwój pokryty jest srebrem ponieważ ma troszkę mniejszą rezystancję niż wspomniany wcześniej zwój miedziany w ostateczności miedz możną okryć cyną aby zabezpieczyć kable przy podłączeniu do terminali w głośnikach czy wzmacniaczu z drugiej strony cyn am troszkę wyższa rezystancje od miedzi :) co do złota moim zdaniem jest słabszym przewodnikiem w porównaniu do srebra i miedzi czyli większą rezystancję można zastosować końcówki ale na nie więcej niż metr zaletą ich jest że nie śniedzięją tak jak cyna miedz.co nie zmienia faktu że produkcja i jej koszt jest kosztowny co za tym idzie cena .

 

Podsumowując moim zdaniem najważniejsze przy zakupie kabli to rodzaj miedzi (jakość). przekrój , jakość zastosowanej izolacji oraz końcówka złącza , zatem jeżeli uda się dostać kabel o dobrych realnych parametrach za przysłowiowe 5zł za metr nie będzie odbiegał w niczym od tego za 100 zł

 

Pozdrawiam

AM Sound Design

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze kabli głośnikowych (cena max do 80zł za 1mb) do kolumn Monitor Audio Silver 8 ..... ciach.

Oczekuję poprawy w basie i przestrzeni.

chciałbym także zmienić na przyzwoity RCA do max 200zł. - pytanie jaki ?

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

 

Witam,

Moje MA Silver8 napędza Denon.

Kable głośnikowe to: Supra Classic 2.52x2.5 mm2 "na górę" i Supra Classic 4.02x4.0 mm2 "na dół"

Interkonekty: Supra Dual RCA

Na Moje potrzeby wystarcza aż nadto.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do złota moim zdaniem jest słabszym przewodnikiem w porównaniu do srebra i miedzi

To nie odkrycie, że srebro później miedź, a na końcu złoto kolejność nie jest przypadkowa jeśli chodzi o przewodnictwo elektryczne.

Dlatego od lat wolę korzystać z Albedo niż najlepszej miedzi na globie.

A w skrzynkach mam fabrycznie DNM Reson ot i co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ma na rynku idealnych kabli jak na razie nie powstało urządzenie które mogło by w jakikolwiek sposób określić wpływ kabli na jakość dźwięku. Jednakże idealnym rozwiązaniem byłby kabel który nie stwarza oporu i nie powoduje zniekształceń sygnału z wzmacniacza.Fakt możemy zmierzyć rezystancję , indukcyjność itp. Co tak naprawdę wpływa w bardzo zminimalizowanym stopniu na jakość dźwięku czego ludzkie ucho raczej nie wychwyci .

 

Bardziej radziłbym skupić się na kablach które są wewnątrz kolumn zazwyczaj producenci stosują kable o małym przekroju . Wypadałoby zapytać nie jednego " ZNAWCY" jakie kable ma w swoich skrzyneczkach :)

 

Hmm. bardzo dobrze gdy zwój pokryty jest srebrem ponieważ ma troszkę mniejszą rezystancję niż wspomniany wcześniej zwój miedziany w ostateczności miedz możną okryć cyną aby zabezpieczyć kable przy podłączeniu do terminali w głośnikach czy wzmacniaczu z drugiej strony cyn am troszkę wyższa rezystancje od miedzi :) co do złota moim zdaniem jest słabszym przewodnikiem w porównaniu do srebra i miedzi czyli większą rezystancję można zastosować końcówki ale na nie więcej niż metr zaletą ich jest że nie śniedzięją tak jak cyna miedz.co nie zmienia faktu że produkcja i jej koszt jest kosztowny co za tym idzie cena .

 

Podsumowując moim zdaniem najważniejsze przy zakupie kabli to rodzaj miedzi (jakość). przekrój , jakość zastosowanej izolacji oraz końcówka złącza , zatem jeżeli uda się dostać kabel o dobrych realnych parametrach za przysłowiowe 5zł za metr nie będzie odbiegał w niczym od tego za 100 zł

Branża w naszym kraju jest coraz bardziej rozgarnięta skoro pisze takie posty :-)) . Posłuchaj Qued Ruby coraz więcej ludzi je docenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto bi - wiring, ale

1. trzeba mieć dwa rodzaje kabli, inaczej nie ma to większego sensu

2. zależy, czego się szuka w dźwięku; jeśli analityczności, pełnej barwy

czy jak kto woli - otwarcia dźwięku z naturalną agresją to można

spróbować na górę cienki solid 24 AWG a na dół coś powyżej 1,5 mm2,

może być linka.

Jak się szuka ocieplenia, zamazania, to dalsze czytanie nie ma sensu ;-)))

 

3. Dla ortodoksów nie mających zahamowań i podchodzących

bez jakichkolwiek lęków do swoich gratów proponuję ten sam 24 AWG,

ale w wersji "hardcore" ;-) czyli na górze pojedynczy, a na dole x 4 lub 8

traktowany oczywiście jako litz, czyli każdy oddzielnie izolowany

4. I teraz ważne - zanim się kupi docelowe wysokiej jakości

druty firmowe np. Jantzena można sprawdzić tak na szybko pierwszy efekt

przy pomocy nawet zwykłego kabla 2 x 0,5 mm średnicy za grosze,

ale na to też trzeba mieć odwagę i zacięcie ;-))....

 

Tera najważniejsze - u mnie taki kabel jest również w kolumnach,

ale jako kopułka pracuje szmaciana pierwsza Vifa XT 25;

z twardymi membranami to się najczęściej w ogóle nie sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele profesjonalnych firm głośnikowych które negują stosowania Bi-Ampingu czy Bi-Wiringu. Najlepiej jak sam byś się przekonał czy takie podłączenie coś wnosi do Twojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem i niczym się nie rózni od kabla za 5zł/m a ty jesteś tylko kolejną osobą która powiela bzdury o tym przereklamowanym kablu.

 

Jeżeli kabel za 5 zł/m jest z OFC i ma odpowiednią do długości i mocy komponentów grubość to wystarczy żeby był neutralny i nic wnosił do brzmienia, podobnie jak zdecydowana większość kabli spełniających te warunki. Kabel, który ma coś poprawić powinien być z góry zdyskwalifikowany, bo nie spełnia kryterium neutralności.

 

Qed Ruby jest dobrym kablem ponieważ: nic nie wnosi do dźwięku, w porównaniu do absurdalnych cen wielu markowych kabli jest tani ale najważniejsze, że ma oryginalną konfekcję opartą na próżniowym zacisku kabla w bananach co gwarantuje maksymalną przewodność i wraz z termokurczliwą koszulką praktycznie gwarancję braku utleniania. Wadą jego jest sztywność ze względu na specyficzną budowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta jego "specyficzna budowa" to tylko specyficzny bajer i nic poza tym.

 

Pisząc "specyficzna" miałem na myśli tylko i wyłącznie jej wpływ na dużą sztywność kabla co może być niemiłym zaskoczeniem dla nabywcy jeśli to stanowiłoby problem przy jego ułożeniu. Na temat jakiegokolwiek wpływu na brzmienie się nie wypowiadam bo go na szczęście nie zauważyłem. Mogę polecić ze względu na to co napisałem: neutralność, bardzo dobra firmowa konfekcja i niska cena jak na "audiofilskie" marketingowe bajery. Generalnie dobry zakup dla kablosceptyków, którzy jednak dla świętego spokoju i lepszego samopoczucia za niewielkie pieniądze chcą mieć coś innego niż miedziana plecionka z metra cięta.:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Qued-ów słuchałem na innym super torze to fakt , ja mam tylko taki na którym też słyszę różnice nie tylko w kabelkach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie połączone zwykłym kablem marketowym za 4zł za metr. Oczekuję poprawy w basie i przestrzeni

zebys sie nie zdziwil, ale do tego potrzeba odwagi, zeby slyszec co jest, a nie to co chcemy zeby bylo. kup kabelki na jakie cie stac i ktore najbardziej beda ci sie podobac wizualnie. no chyba, ze jestes z gatunku tych, co slysza spektakularne zmiany przy kazdym probowanym elemencie toru. wtedy niestety nie pomoge.

 

Hey na marnym sprzęcie to ci kabelek od nocnej lampki zagra jak reszta :-)) .

wiesz co, wiekszosc "objawien" slyszacych na forum odbywa sie na w sumie bardzo przecietnym sprzecie, za to czesto sa to zmiany wrecz "spektakularne". gdzie jest ta granica? od jakiego pulapu "musi" grac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra od takiego pułapu gdzie zaczynasz słyszeć różnice , cenowo nie powiem bo jednym gra za 5 tyś a innym nie gra za 20 tyś , kolega słysząc u mnie mój zestaw ( pre power i kolumny całość warta z 5 tyś) kupił nowy zestaw Abrahamsena plus Pylony Saphire 31 za 8tyś . Gra to chyba nawet lepiej niż u mnie - u niego na xlr słychać duże różnice w dzwięku cd i to nie wcale na drogich kabelkach , podłączając moje głośnikowe Cobalty vs Qed Ryby moje miały więcej basu i chyba szczegółów ale nie było to aż takie spektakularne jak w ic . System dobierałem latami sam , przerzuciłem tego sporo to mam swoje zdanie jakie mam . Podstawa to pokój w miarę zaadaptowany do dzwięku , wyrobienie słuchu i branie poprawek na podpowiedzi ludzi z for różnego rodzaju o sprzęcie , wydajesz kasę to słuchaj sam przed zakupem ! W audio gra wszystko włącznie ze śrubkami :-)) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo należy słuchać słuchać słuchać ... I się dobrze bawić przy tym :-) , jestem zapalonym analogowcem to wkładki które mam wskaże ci organoleptycznie z zamkniętymi oczami - dzwiękowo to samo . Osłucham się w twoim sprzęcie , wskaże ci różnice w ic i głośnikowym pod warunkiem że u ciebie gra na poziomie ? Moje kabelki wezmę by mieć z czym porównac (tymi za 5pln?) jazgotliwych MA nigdy nie słyszałem , nie wiem czy one cokolwiek pokazują poza swoją sygnatura lecz idzie je utemperować np . Transparentem głośnikowym , reszty twojego systemu nie znam to mnie oświeć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz nie słyszałem , ja tu bajek nie opowiadam :-) długi czas znam forumowicza który przerabiał wiele kolumn włącznie z Ma wzmacniaczy i takie jest jego zdanie i nie tylko jego , a że poznałem jego doświadczenie i trafne podpowiedzi które sprawdziłem wierze mu w 100% ! Dalej nie pochwaliłeś się swoim audio - czyżby Ma lub Yamaha nie odpowiadała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kolega hey slyszał wszystko i na wszystkim i jego zdanie jest tylko tym jedynym prawdziwym , a dalej nie napisał na czym dokładnie słucha . Ach tak to jest z jajogłowymi nic do przodu ale kłótni pełno na AS :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem właśnie. Takim jak ty to i śrubki w obudowie wzmacniacza grają, ale to trzeba mieć super sprzęt jak twój.

Mało się nie popłakałem ze śmiechu z tego tekstu. Uwielbiam temat "grających kabli". Niektórzy słyszą takie niuanse dźwiękowe, jakby na żywo słuchali orkiestry symfonicznej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kabelki mają wpływ na dzwięk czy tego chcecie czy nie , tutaj ktoś prosi o poradę a wy tak się znacie w temacie że wasze porady to o kant rozbić . Jeden ma problem czy zmiana głośników w kolumnie miejscami coś da (najgłupsze zapytanie jakie czytałem) a drugi sugeruje się wykresami by kupić głośniki z większą ilością basu :-))) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego Hey osłuchaj się , sprzedaj tą słaba Yamahe i kup sobie wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia to może coś usłyszysz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.