Skocz do zawartości
IGNORED

Jak i czym podłączyć taki zestaw


armbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc gdyz w temacie audio jestem generalnie laikiem. Wiem, że graty, które posiadam najprościej wymienić na zestaw kina domowego, ale na razie mam co mam i chciałbym uzyskac z tego jak najlepszy dźwięk, o ile to możliwe.

 

Może przedstawię co za budżetowe sprzęty posiadam i powiem w czym problem.

 

Mam tv LED Samsung UE40C6000, w którym padło gniazdo słuchawkowe mini jack. Do tegoż gniazda miałem podłączony zestaw głośników 2.1 Phillipsa własnie po kablu z wtykiem mini jack. Wiem, że to kino domowe dla ubogich, ale dopóki się nie przeprowadzę nie mam miejsca na inwestowanie w lepszy sprzęt. Wracając do tematu - przestudiowawszy trochę for stwierdziłem, że zakupię adapter analogowo-cyfrowy ( cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i kablem optycznym połączę to z wyjściem optycznym w TV i optykiem w tym adapterze, a głośniki podepnę w/w mini jackiem przez 2xRCA. Zadziałało. Tak poradziłem sobie z dźwiękiem, przy czym jest jaki jest.

 

Mam też MXQ Android media box, który służy mi za centrum medialne, połączone z TV kablem HDMI.

 

Problem: zauważyłem, że kiedy podepnę słuchawki Creative 3D tactic Alpha bezpośrednio do tego RCA to dźwięk w słuchawkach jest płaski, bez basu, przyciszony. Kiedy natomiast te słuchawki podpinam do media box przez USB (słuchawki mają wtyk jack i jakby kartę dżwiękową zakończoną USB) to dźwięk jest normalny, tzn są basy, jest głośniej, z tym, że słychać delikatne trzaski, co podejrzewam jest kwestią tego, że słuchawki i podłączenie USB jest dedykowane do komputera. Dodam, że ten media box nie ma wejścia jack na słuchawki.

 

1. Czy ten adapter analogowo-cyfrowy z racji połączenia z TV przez optyk daje lepszy dżwięk niż tak jak wczęśniej miałem podpięte po prostu do wejścia słuchawkowego?

2. Jak podłączyć słuchawki do tego media boxa (ma tylko złącza: av i spdif) żeby nie było takich strat jak podłączenie słuchawek przez RCA i adapter analogowo-cyfrowy?

3. Czy jedynym wyjściem jest amplituner?

4. A co z kartami dźwiękowymi USB mającymi złącze mini jack? Czy one sa tylko do komputera czy taki media box na androidzie je obsłuży?

 

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem mozliwie najprościej, choć to być może laickie pytania. Dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1 . Tak, sporo lepszy.

AD2. Czy jedynym wyjściem jest amplituner, ale rozwiązaniem czego ?

Do amplitunera komputerowych głośników nie podepniesz, musisz mieć zestaw kolumn 5.1 do systemów audio nie PC. Czy chodzi by kupować amplituner kinowy dla wejścia słuchawkowego ?

 

Problem: zauważyłem, że kiedy podepnę słuchawki Creative 3D tactic Alpha bezpośrednio do tego RCA to dźwięk w słuchawkach jest płaski, bez basu, przyciszony. Kiedy natomiast te słuchawki podpinam do media box przez USB (słuchawki mają wtyk jack i jakby kartę dżwiękową zakończoną USB) to dźwięk jest normalny,

To że wsadzisz sobie coś, gdzieś, bo się da, nie znaczy, że tak jest dobrze. Niektórzy podłączają gramofon pod wejście AUX, a CD pod wejście PHONO i dziwią się że to sprzęt jest i gra do du..y ;)

 

Jak media box ma wejście 2RCA to może warto kupić wzmacniacz słuchawkowy z odpowiednimi IN/OUT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.