Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do Tidal


Chopper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych słuchaczy.

Załóżmy ze posiadam wzmacniacz (będzie prawdopodobnie po 10 lutym) i chciałbym na nim odtwarzać muzykę z odtwarzacza internetowego TIDAL ponieważ nie posiadam płyt cd.Jak uzyskać najlepszą jakość odtwarzanego dźwięku w kwocie około 2000zł .Sprzęt może być używany.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł możesz kupić sprawdzone rozwiązania od Definitive Technology i Polk Audio.

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-p1-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-wi-fi-dts-play-fi

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-adapt-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

 

aplikacje rozwijana jest już od 2 lat, ostatnio była sprawdzana przez recenzenta Audiostereo przy wersji odtwarzacza strumieniowego z wbudowanym wzmakiem

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/polk-audio-omni-a1-art520.html

 

Tutaj testował to rozwiązanie także inny forowicz

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/12/definitive-technology-w-adapt.html

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Raspberry PI 2 + PiFi DAC i aplikacja TIDAL w OSMC. Więcej w wątku: Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Polk Audio przemawia cena buduje stereo od podstaw każda stówa się liczy.

Nie wiem co wybrać HEGEL H70 z DAC czy ROKSAN CASPRIAN mk1 + CD mk1 różnica w cenie 600 zł na korzyść HEGLA

Można porównywać te dwa wzmacniacze czy grają po prostu w innych ligach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiałbym się tak na tego Tidala. Jakość dzwięku jakim tam nas karmią pozostawia wiele do życzenia...większość muzyki brzmi jak mp3 128 kbps, płasko i bułowato.

 

Włączając utwór w Tidal w ich aplikacji, po czym ten sam na Foobar przez wasapi można się nieźle zdziwić:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiałbym się tak na tego Tidala. Jakość dzwięku jakim tam nas karmią pozostawia wiele do życzenia...większość muzyki brzmi jak mp3 128 kbps, płasko i bułowato.

 

Włączając utwór w Tidal w ich aplikacji, po czym ten sam na Foobar przez wasapi można się nieźle zdziwić:/

Też mam takie wrażenie.Jest jakaś konkurencja dla Tidala oferująca bez staranny odbiór dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto słucha Tidala na ich aplikacji ? ;-)

Tidala słucha się przez Daphile albo na jakimś streamerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto słucha Tidala na ich aplikacji ? ;-)

Tidala słucha się przez Daphile albo na jakimś streamerze.

 

Ja np:) Mam laptopa który jest na stałe spięty z sprzętem, przeznaczony wyłącznie do muzyki i filmów.Ale jest to normalny laptop a nie komputerek audio. Musze poczytac o tym Daphile co to w ogóle za usrojstwo. To jest sytem?Czy aplikacja?Bo jesli po instalacji czegoś takiego mają mi nie działać np filmy to ja dziękuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem, nie, dziękuję:) Dwa komputery na stoliku pod tv to już przesada:)Pozatym ktoś tu na forum sprawdzał co podaje taki tidal, mały procent to był FLAC, reszta coś koło 320kbpps

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozatym ktoś tu na forum sprawdzał co podaje taki tidal, mały procent to był FLAC, reszta coś koło 320kbpps

 

Ale bzdura ! Jest dokładnie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tak wyczytałem. Wiem tylko że jeśli chodzi o odtwarzanie z ich aplikacji to jakość dzwięku jest słaba, także jak ktoś chce kupować specjalnie DAC itp po to żeby słuchać wyłącznie Tidala z normalnego PC to odradzam, strata pieniędzy moim zdaniem.

 

Piopio, jak byś mógł to napisz mi w skrócie czy tam się instaluje np foobara?Obsługa foobara + dedykowana do niego aplikacja do sterowania z tabletu jest dla mnie niezatąpiona ( a próbowałem już różnych playerów z taką opcją).Czy to jest system który ma swój dedykowany odtwarzacz i nic się tam nie da zainstalować? Czy jakość dzwięku jest lepsza niż na Foobar+Wasapi pod Win 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w daphile nie instalujesz zgrywasz plik ISO na pena bootowalny oczywiście i przy starcie pc ustawiasz start z pena.

Wtedy otwiera Ci się konsola daphile i już widzi daca bez jakiejkolwiek instalacji .

Jak chcesz tidal zakładasz konto na mysqueezebox i tam wpisujesz login swojego tidala i Voilà cieszysz się najlepszym odbiorem tidala z możliwych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiem tylko że jeśli chodzi o odtwarzanie z ich aplikacji to jakość dzwięku jest słaba,

 

A próbowałeś najnowszą wersję ? Można już grać z pominięciem systemowego miksera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w daphile nie instalujesz zgrywasz plik ISO na pena bootowalny oczywiście i przy starcie pc ustawiasz start z pena.

Wtedy otwiera Ci się konsola daphile i już widzi daca bez jakiejkolwiek instalacji .

Jak chcesz tidal zakładasz konto na mysqueezebox i tam wpisujesz login swojego tidala i Voilà cieszysz się najlepszym odbiorem tidala z możliwych

 

Musze spróbować

 

A próbowałeś najnowszą wersję ? Można już grać z pominięciem systemowego miksera.

Męczył mnie o aktualizacje kilka dni temu ale go spławiełem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych słuchaczy.

Załóżmy ze posiadam wzmacniacz (będzie prawdopodobnie po 10 lutym) i chciałbym na nim odtwarzać muzykę z odtwarzacza internetowego TIDAL ponieważ nie posiadam płyt cd.Jak uzyskać najlepszą jakość odtwarzanego dźwięku w kwocie około 2000zł .Sprzęt może być używany.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Może przetestuj sobie player JRiver. Ja w aplikacji TIDAL, jako wyjście audio ustawiam JRiver i jest cacy. Na pewno nie brzmi jak mp3 128 kbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś najnowszą wersję ? Można już grać z pominięciem systemowego miksera.

 

Potwierdzam. Można wybrać firmowe sterowniki producenta i gra to bardzo dobrze. Oczywiście przytłaczająca większość to FLAC, który został przygotowany z materiału źródłowego, a nie zripowany z płyty CD chałupniczą metodą.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po aktualizacji. Po wybraniu w Tidal "głośniki rDAC" wyskakuje informacja "zmień ustawienia dzwięu na 16 bit 44.1....blabla". Jest tylko jeden problem, w ustawieniach systemu dla rDaca mogę dac tylko 24bity;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo natknąłem się na M2Tech HiFace DAC wygląda trochę tandetnie ale gra super podobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co myślicie o tym rozwiązaniu?

Kupno wzmacniacza jeszcze się przeciąga :(

A połączył bym to tak

bd0204bb52fb01f9.jpg

 

Jestem po aktualizacji. Po wybraniu w Tidal "głośniki rDAC" wyskakuje informacja "zmień ustawienia dzwięu na 16 bit 44.1....blabla". Jest tylko jeden problem, w ustawieniach systemu dla rDaca mogę dac tylko 24bity;)

 

Rozwiązałeś problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chopper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie:)Tidal nie podoła takiemu wyzwaniu,przynajmniej ich aplikacja:)To znaczy da się ustawić na rDAC ale nie w trybie exclusive, bo krzyczy że chce 16 bitów;)Poza tym, próbowałem z tym Daphile, jak dla mnie za dużo kombinacji, zabawa z osobnym systemem tylko po to żeby tidal lepiej grał to dla mnie nieporozumienie, a nawet na tym nie gra tak jak pliki z foobar + wasapi.Zachwyt nad daphile minie równie szybko jak nad fidelizerem, jplay itp. Ot taka ciekawostka, przydatna tym którzy stawiaja małe komputerki pod audio i tyle, ja kupiłem do tego laptopa, między innymi dlatego żeby mieć wygodnie i uniwersalnie, muzyka,filmy i praktycznie brak ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile ciekawostka ?

Moim zdaniem to najlepszy możliwy sposób odtwarzania muzyki z PC. Zaznaczam, że nie testowałem Windows Server 2012 + audiofilskie ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Testowałem i Tidal i Spotify na Openelec. jakość Tidal jest gorsza od Spotify. Do tego w Openelec widzę jaki plik leci, jego dane techniczne format i kbps i Spotify ma najwyzsze bitrate oraz format PCM. Do tego Tidal czasami leci z 320kbps. Porównywałem tez openelec z Polk Audio Omni. Różnic sonicznych , zadnych więc jesli ktoś woli gotowca to na pewno np. Omni P1 się sprawdzi. Koszt to tylko 179 dolców na Amazonie a funkcjonalność bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja opinia na temat serwisów streamingowych. Do tej pory korzystałem z TIDAL HI-FI. Wczoraj postanowiłem przetestować Spotify. Chyba przy nim zostanę. Faktycznie, jak piszą niektórzy nie słyszę jakiejś przepaści. Może jedynie psychologiczną. Gorzej z aplikacją desktopową. Rozwiązaniem jest aplikacja Fidelity. Tam mogę wybrać urządzenie z WASAPI. W moim przypadku ulubiony player JRiver. Szkoda tylko, że Fidelity, jest bardzo ograniczony. Można wyszukiwać albumy, wykonawców ale nie ma już opcji propozycji wykonawców grających w podobnym stylu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest aplikacja Fidelity

 

Nie znam tej aplikacji. Czy możesz napisać trochę więcej na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej aplikacji. Czy możesz napisać trochę więcej na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jest pokazany przykład użycia tego programu z wykorzystaniem emulatora ASIO4ALL. Ja wybieram WASAPI i z rozwijalnego menu JRiver. W nowych wersjach JRiver trzeba włączyć funkcję WDM Driver, który ukaże się jako urządzenie odtwarzania w dźwiękach Windowsa. W przeciwnym wypadku Fidelify nie będzie widział JRiver. Szkoda, że tego nie rozwijają. Jest ciekawy, bo można wybierać ASIO lub WASAPI ale czasami nie sprawuje się jak należy i trzeba naciskać Reload Driver, żeby załapał.

 

Jeszcze coś odnośnie jakości dźwięku. Ktoś kiedyś napisał, że TIDAL ma taki jakby cyfrowy nalot. Cokolwiek to znaczy, inny user potwierdził, że też to wyłapał. Nie wiem jak się do tego odnieść ale Spotify w konfiguracji, którą opisałem, brzmi jakby łagodniej, bardziej miękko, plastycznie. Podoba mi się to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś odnośnie jakości dźwięku. Ktoś kiedyś napisał, że TIDAL ma taki jakby cyfrowy nalot. Cokolwiek to znaczy, inny user potwierdził, że też to wyłapał. Nie wiem jak się do tego odnieść ale Spotify w konfiguracji, którą opisałem, brzmi jakby łagodniej, bardziej miękko, plastycznie. Podoba mi się to.

 

Spotify jak dla mnie jest "wykastrowany" z audiofilskich smaczków, gorsza a raczej inna przestrzeń bo ta w Tidalu też jest zafałszowana ale ma lepsze wypełnienie i dźwięk jest bardziej spójny i homogeniczny tak że jak się zaczyna słuchać to wspólne punkty dyskusji się pojawiają :)

 

Ale ogólnie te dwa standardy transmisji mnie wkurzają są po prostu za mało nasycone barwą i trącą sporo zalet które lepszy sprzęt czy to CD czy vinyl dają radę z live przemycić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jak dla mnie jest "wykastrowany" z audiofilskich smaczków, gorsza a raczej inna przestrzeń bo ta w Tidalu też jest zafałszowana ale ma lepsze wypełnienie i dźwięk jest bardziej spójny i homogeniczny tak że jak się zaczyna słuchać to wspólne punkty dyskusji się pojawiają :)

 

Ale ogólnie te dwa standardy transmisji mnie wkurzają są po prostu za mało nasycone barwą i trącą sporo zalet które lepszy sprzęt czy to CD czy vinyl dają radę z live przemycić!

Te różnice mogą być słyszalne w przypadku sprzętu Hi-FI a High-End. Nie chcę już tego dyskutować, bo ja np. nie słyszę różnicy między 44.1/16 a HI-Res ale podobno dlatego, że moje chińskie zabawki nie pozwolą mi tego odróżnić. Na szczęście nie mam audiofilskich aspiracji. Wolę słuchać muzyki a nie sprzętu.

Co do transmisji, to chyba coś jest skiepszczone, bo te same utwory z dysku w formacie FLAC, brzmią jakby lepiej niż w streamingu TIDAL HI-FI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmisji, to chyba coś jest skiepszczone, bo te same utwory z dysku w formacie FLAC, brzmią jakby lepiej niż w streamingu TIDAL HI-FI.

 

Pisałem o tym gdzie indziej ale są też tacy co nawet tych różnic nie słyszą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.