Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do Tidal


Chopper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie.. dzięki za poprawienie ;)

a też zaczyna się na ex...

:)

.. jest to dobra opcja i słychać różnicę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchanie Tidala na ich aplikacji to blad - no chyba ze sie nie chce uslyszec jak powinien rzeczywiscie brzmiec :)

Jaka jest w takim razie Twoja propozycja. Ja wykorzystuje do Tidal player JRiver ale to wtedy taki pomost. Tidal-Jriver-DAC. Inni sugerują Daphile ale wtedy przydał by się jakiś dodatkowy terminal. Chciałbym w końcu kiedyś przetestować Amarra for Tidal ale ten odtwarzacz jest na OS X. Chyba, że masz na myśli jakiś strumieniowiec, który obsługuje Tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Daphile jako serwer + Raspberry jako player z DACiem z liniowym zasilaniem.

Daphile na malutkim bezwentylatorowym terminalu ktorego nie widac, Malina z bezprzewodowym laczem do routera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu,fajny komentarz znalazłem odnośnie streamingu.

 

"Kiedyś z namaszczeniem kupowało lub pożyczało się się płytę cd i słuchało jej wielokrotnie bo nie było stać na kupowanie płyt tuzinami. Człowiek znał kapelę, wykonawców, texty, zostawał fanem zespołu bo go doskonale osłuchał. Dzisiaj za dwie dychy na miesiąc nie kupisz nawet jednej nowej płyty ale za to masz milion utworów z całego świata i w gratisie mierne pojecie o wykonawcach, twórcach i ich dorobku i wartości kulturalnej, Interesuje tylko kawałek fajny lub nie fajny i przeskakujesz do kolejnego randomowego utworu. Do tego kiepska jakość samej kompresji, jeśli do tego dochodzi słaby odtwarzacz, słuchawki, szum otoczenia i mastering utworu to różnica w porównaniu z odsłuchem na kolumnach jest duża. Internet zabił dawne sposoby słuchania a startupy postanowiły zarobić ciachając sobie coraz większy kawałek muzycznego tortu i wmawiając ludziom że streaming to cool sprawa i przyszłość rynku. Ktoś musiał na tym stracić."

 

Podpisuję się pod tym-obiema

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet zabił dawne sposoby słuchania a startupy postanowiły zarobić ciachając sobie coraz większy kawałek muzycznego tortu i wmawiając ludziom że streaming to cool sprawa i przyszłość rynku. Ktoś musiał na tym stracić."

Już płyta CD tego dokonała. Kiedyś czytałem artykuł jak konserwatywny meloman napisał, że Winyle dawały nam radość z muzyki, bo jak już zaczęło się słuchać jakiegoś albumu, to przeważnie w całości a teraz słuchanie muzyki z płyt CD to skakanie od utworu do utworu nie wysłuchując go często nawet do końca. Podobnie jest z TV. 100 kanałów i pomija się czasami ciekawy film, bo zanim trochę się rozkręci, przeskakujemy na inny itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze wszystko zalezy od sluchajacego i jego muzycznej edukacji, oczekiwan no i gustu oczywiscie. Jesli ktos lubi POP to skakanie po kawalkach jest normalne - kazdy jest w sumie taki sam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co macie na myśli koledzy ale ze mnie się śmieją no nie tak na serio :) ale jednak,jak mówię kolegom że kupiłem sobie płytę której słuchałem w mojej młodości,kiedy nie było mnie na nie stać.

 

Dla mnie tidal czy spotify ale z klienta fidelify to jest dodatek,więcej czasu spędzam na Bandcamp gdzie można kupić Flac lub fizyczny nośnik za małe pieniądze.I wtedy się "mieli" płytę jak kasety kiedyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co macie na myśli koledzy ale ze mnie się śmieją no nie tak na serio :) ale jednak,jak mówię kolegom że kupiłem sobie płytę której słuchałem w mojej młodości,kiedy nie było mnie na nie stać.

 

Dla mnie tidal czy spotify ale z klienta fidelify to jest dodatek,więcej czasu spędzam na Bandcamp gdzie można kupić Flac lub fizyczny nośnik za małe pieniądze.I wtedy się "mieli" płytę jak kasety kiedyś

Ja Ciebie rozumiem, bo bycie prawdziwym melomanem to nie tylko "no gdzieś to kiedyś słyszałem" ale też znajomość biografii muzyków, dyskografia itp. Wtedy, kiedy się spotka podobnego kompana można np. porozmawiać "a wiesz, dlaczego kapela Deep Purple tak się nazwali"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy, kiedy się spotka podobnego kompana można np. porozmawiać "a wiesz, dlaczego kapela Deep Purple tak się nazwali"?

.. inspiracją (nieoficjalnie) do nazwy mogła być np butelka denaturatu ;)

 

Rozumiem co macie na myśli koledzy ale ze mnie się śmieją no nie tak na serio :) ale jednak,jak mówię kolegom że kupiłem sobie płytę której słuchałem w mojej młodości,kiedy nie było mnie na nie stać.

.. nie tylko kiedyś.. teraz też wielu nie stać by budować kolekcje płyt bo licząc średnio tylko 10-20zł za używane CD przy 800 płytach robi się całkiem spora suma a tak za 40zł/mies mamy znacznie więcej słuchania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... mam pytanie..

 

Czy Tidal zagra dobrze z sys openelec ( KODI ) czy jest to jakościowa alternatywa do Daphile ?

..Jak taki Kodi ma się do odtwarzania tidala z win'a..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... mam pytanie..

 

Czy Tidal zagra dobrze z sys openelec ( KODI ) czy jest to jakościowa alternatywa do Daphile ?

..Jak taki Kodi ma się do odtwarzania tidala z win'a..?

Sprobuj Max2play (squeezelite player) - tao taki Daphile na Maline ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jak najprostsze rozwiązanie poprawiające słuchanie (teraz win) to czy w standardowym pc odpalając np. z usb kodi będzie różnica jakości słuchając tidal hifi..

bez dodatkowych urządzeń typu malina itp.. tylko sam pendrive na boot sys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wypróbować Daphile do Tidal w taki sposób, jak opisał to >awietek, tylko na razie jestem spłukany. Teraz używam konfiguracji: aplikacja Tidal-JRiver-DAC. >GuruForA, przetestuj, jeśli Ci się chce. Wg. mnie, jest całkiem nieźle. JRiver korzysta z WASAPI, może usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sylwon38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to nurtuje.. dlaczego taki program ma mieć tak dobry wpływ na dźwięk w porównaniu z programem Tidal w którym ustawiamy opcje priorytet dla muzyki (exclusive) .. mówimy w przypadku tego samego peceta...

Dlaczego kodi (sys bootowalny z usb) który jest stworzonym tylko do muzyki i video jest mało polecany do słuchania muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to nurtuje.. dlaczego taki program ma mieć tak dobry wpływ na dźwięk w porównaniu z programem Tidal w którym ustawiamy opcje priorytet dla muzyki (exclusive) .. mówimy w przypadku tego samego peceta...

Dlaczego kodi (sys bootowalny z usb) który jest stworzonym tylko do muzyki i video jest mało polecany do słuchania muzyki?

Przyznam szczerze, że miedzy tą konfiguracją, którą stosuje a wykorzystaniem aplikacji Tidal w trybie Exclusive, nie bardzo słyszę różnicę. Używam Jriver tylko w celu lekkiego podbicia basu za pomocą korektora parametrycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to nurtuje.. dlaczego taki program ma mieć tak dobry wpływ na dźwięk w porównaniu z programem Tidal w którym ustawiamy opcje priorytet dla muzyki (exclusive) .. mówimy w przypadku tego samego peceta...

Dlaczego kodi (sys bootowalny z usb) który jest stworzonym tylko do muzyki i video jest mało polecany do słuchania muzyki?

 

Widzę nikt Ci nie odpowiada bo nie używa Kodi, ja trochę żałuję że nie pomyślałem żeby spróbować przez Kodi pewnie bym coś napisał na ten temat ale skończył mi się testowy okres i chyba jeszcze zaczekam na coś lepszego. Obecnie dalej mam abonament na Spotify ale jednak po powrocie na niego jest pewien jednak dysonans. No cóż trzeba na razie wrócić do płyt CD bo takie dźwięki mnie jednak w domowych pieleszach uwierają. Co innego jest jak się słucha na słuchawkach w terenie, tam to tak nie razi bo sprzęty odsłuchowe są bardziej wybaczające :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem owo Kodi z Tidal Hi-Fi. Moje wrażenie- żadnych zmian. Może źle skonfigurowałem ale w audio output ustawiłem wszystko na High. Zastanawiam się tylko dlaczego przy streamie widnieje AAC? Teraz się zastanawiam czy warto bawić się w Daphile, Kodi, Maliny czy inne konfiguracje. Możliwe, że: a) nie słyszę różnicy, bo jak twierdzą hajendowcy, budżetowy chiński sprzęt, b) jak twierdzi jeden z forumowiczów, dźwięk z komputera to w rozumieniu DAC-a komputerowe dane a nie cyfrowy strumień danych audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem owo Kodi z Tidal Hi-Fi. Moje wrażenie- żadnych zmian. Może źle skonfigurowałem ale w audio output ustawiłem wszystko na High. Zastanawiam się tylko dlaczego przy streamie widnieje AAC? Teraz się zastanawiam czy warto bawić się w Daphile, Kodi, Maliny czy inne konfiguracje. Możliwe, że: a) nie słyszę różnicy, bo jak twierdzą hajendowcy, budżetowy chiński sprzęt, b) jak twierdzi jeden z forumowiczów, dźwięk z komputera to w rozumieniu DAC-a komputerowe dane a nie cyfrowy strumień danych audio.

 

Też zainstalowałem teraz Kodi.. i się zaczynam zabawę.. i jest FLAC :)

..musisz z poziomu ustawień dodatków wybrać quality nie high tylko lossles.. i będzie FLAC..

Czyli: Ustawienia - dodatki - Tidal - Quality - lossles..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GuruForA

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie preferuje spotify, ale dzisiaj spróbowałem przetestować TIDAL na openelec. Powiem ze rewelacja, jeśli chodzi o obsługę. Super steruje się aplikacją Yatse a i jakość samego przekazu jest nienajgorsza. Głównie chodzi mi o samo sterowanie aplikacją Tidal i tutaj wychodzi to perfekcyjnie bo wiadomo, sama jakosć dźwięku jest bardzo dobra na openelec. Jesli ktoś jest zainteresowany openelec i kodi to proszę pytać. Wydaje mi się ze jest to lepsze od daphile, mniej problemowe, więcej ustawień dźwięku no i sama obsługa zdecydowanie lepsza. A samo epenelec mozna tez postawic na jakimś nettopie. uruchamia się szybciej od strumieniowca i dodatkowo mamy filmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie obsługa i tgz nowoczesność systemu Kodi daje myśle przewagę nad innymi i jakość też świetna.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GuruForA

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli: Ustawienia - dodatki - Tidal - Quality - lossles..

Dzięki za podpowiedź. Zazwyczaj tak szybko nie odpuszczam. Tutaj przyda też mi się Twoja sentencja :-) Nie wiem tylko, czy wszystko poprawnie zainstalowałem, bo raczej nie przegapił bym w ustawieniach lossless. Dzisiaj jeszcze raz pokombinuję, tylko mam pytanie. Wspomniałeś coś o bootowaniu z USB. Ja zwyczajnie zainstalowałem Kodi i jako plug-in dodałem te dedykowane do Wimp/Tidal. Tidal się pojawił, oczywiście trzeba było wpisać login i hasło. Potem ustawień audio dokonywałem w zakładce system (tam nie znalazłem lossless w ustawieniach quality, tylko właśnie high, być może to tyczyło się do ogólnych ustawień audio). Kiedy już wybrałem Tidal, do wyboru miałem oprócz przycisków pauza, play itp. przyciski do wizualizacji, jeszcze coś tam i przycisk do ustawień ale był on nieaktywny. Zapewne tam była możliwość wyboru lossless. Dzisiaj z tym powalczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.