Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo A-801 + bowers & wilkins dm 320


adamolaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i mam pewien problem. Otóż stałem się posiadaczem leciwego już zestawu, wzmacniacza Onkyo A-801 i dwóch kolumn bowers & wilkins dm 320. Sprawa polega na tym, że nie wiem jak to połączyć ze sobą żeby było profesjonalnie. Przesyłam dane sprzętów i w przypadku uzyskania jakiejś podpowiedzi wyślę zdjęcia. Pozdrawiam

 

Wzmacniacz:

 

Moc wyjściowa: 40 W na kanał przy 8? (Stereo)

 

Pasmo przenoszenia: 15Hz do 30kHz

 

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,06%

 

Stosunek sygnału do szumu: 102dB (linia)

 

Wymiary: 455 x 120 x 330mm

 

Waga: 6,8 kg

 

Wykończenie: czarny

 

Kolumny:

 

3-way 3rd-order, furgon cyfrowy system monitorowania z bi-wiring / obiektu biamplification

Napędy:

1 x 26mm wysokiej częstotliwości z metalową kopułą

2 x 200mm basowy / średniotonowy z sztywnego odlewu polipropylenu wzmocnionego podwozia, wysokiej temperatury i 31mm cewką drgającą na Kapton® byłego

Zakres częstotliwości: -6 dB przy 45 Hz do 30 kHz

Pasmo przenoszenia: 60 Hz - 20 kHz ± 2 dB

Osi odniesienia: pozioma 150 mmfrom góry szafy

Czułość: 91 dB SPL (2.83V 1m)

Impedancja nominalna: 8 omów

Częstotliwość podziału: 400 Hz i 2,5 kHz

Moc ciągła: 25 W - 100 W przy 8 omach na odpiął programu

Objętość wewnętrzna: 33,4 litra

Wymiary (wys x szer x gł): 656 x 262 x 280 mm (25,8 x 10,3 x 11 cali)

Waga: 12,3 kg (27 funtów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co dokładnie pytasz tak naprawdę?

Krótka odpowiedź: bierzesz jakiś kabel głośnikowy i łączysz. Czerwone z czerwonym. Czarne z czarnym. No i już.

Gdzie tutaj pułapka ?

Pytasz o kable głośnikowe jaki rodzaj wybrać / kupić ?

O sposób wykonania tego połączenia ?

 

Jeśli kolumny mają opcję bi-wiringu (czyli możliwość doprowadzenia osobnych przewodów do sekcji średnio-wysokotonowej, a osobno do niskotonowej, ... to możesz chcieć rozważyć "rozwidlić" się po stronie wzmacniacza i osobnymi kompletami kabli doprowadzić sygnał (w ramach każdej kolumny) do sekcji niskotonowej oraz (osobnymi) do średnio-wysokotonowej. Niektórzy twierdzą, że jest lepsza jakość dźwięku w takiej konfiguracji.

 

Niezależnie od tego jak podłączysz (normalnie czy bi-wiring) to zadbaj o to aby faza w obu kanałach się zgadzała, czyli przewodem łączysz "czerwony do czerwonego", a "czarny do czarnego".

Na wzmaku masz prawdopodobnie jakieś frontowe selektory A / B zestawu zacisków głośnikowych. Upewnij się, że odpowiednio ustawione (aby było coś słychać).

Zacznij eksperymenty od minimalnie ustawionej siły głosu.

Jako źródło, na początek, użyj może dowolnego odtwarzacza CD, podepnij czinchami sygnałowymi do wejść oznaczonych z tyłu oznaczeniem "CD".

 

Aha, jeśli chcesz korzystać z przedwzmacniacza wraz z selektorem wejść (gała "input select" lub podobnie) - to pamiętaj, aby "Source Direct" był wyciśnięty/nieaktywny.

Przycisk/Funkcja "Source Direct" - umożliwia skrócenie toru sygnału i "omija" cały przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za poradę. Chodziło mi o to czy przez bi-wiring jakość będzie lepsza czy będzie bez różnicy, bo teraz założone są mostki przy kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.