Jump to content
IGNORED

onkyo sr600 + jamo e550 a impedancja 4ohmy

darek
 Share

Recommended Posts

witam

ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem amplitunera onkyo sr600 i zestawu kolumn jamo e550. wszystko jest niby ok. ale niepokoi mnie, ze kolumny glowne maja impedancje 4ohmy (reszta 6ohmow) a producent zaleca podlaczanie kolumn o impedancji min. 6ohmow. mam w zwiazku z tym pytanie, czy uzywanie takiego zestawu moze spowodowac spalenie amplitunera i jesli tak to w jakim przypadku oraz czy stosowanie kolumn o tak niskiej impedancji nie wplywa zle na jakosc dzwieku. jestem tez ciekawy jaki opor wprowadzaja do zestawu kable i czy jest on znaczacy. jezli ktos ma taki sam zestaw to chetnie poslucham opinii na jego temat.

Guest Rutkowski

(Konto usunięte)

Wszystko zależy od wydajności prądowej tego urządzenia. Zasadniczo nie powinno być kłopotu to tylko 2 ohmy, ale może pojawić się problem, jak będziesz chciał wysterować wszystkie kanały jednocześnie i to bardzo głośno. Najczęstszym objawem jest utrata basu i lawinowy wzrost zniekształceń THD, wtedy musisz sobie odpuścić głośną muzę na kilku kanałach. Ale, jeżeli wszystkie pięć końcówek jest zasilane jednym układem symetrycznym to w trybie stereo nie powinno być kłopotu, nawet na maksa. Wszystko zależy od tranzystorów końcowych. Jeżeli na dłuższą metę w trybie stereo nie będzie zniekształceń, ani bardzo wysokiej temperatury radiatora możesz śmiało pogrywać.

Ja tez mam ten model i tez zastanawialem sie co z tymi 4 ohmami. TXSR600 jest wyposazony w dwa zabezpieczenia - termiczne i pradowe. Jezeli nie bedzie sobie radzil z kolumnami to odlaczy koncowki mocy, ale istnieje niebezpieczenstwo, ze przy bardziej forsownym sluchaniu jednak ulegna one uszkodzeniu. A tego gwarancja nie obejmuje...

Jędrek - onkyo kupiłem chyba przez Ciebie. Juz prawie miałem Yamahe ale naczytałem się Twoich rozważań na forum i biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, zdecydowałem się jednak na Onkyo. Tym bardziej że miałem wejście do dużej hurtownii, która sprzedała mi amplituner po rewelacyjnej cenie. Jest to mój pierwszy amplituner, więc na razie na nic nie mogę narzekać. Jakie głośniki podłaczyłes do Onkyo?

Rutkowski i Mik - chyba mnie uspokoiliście. Na razie mieszkam w bloku więc słuchanie muzy na maxa przy tych kolumnach mogłoby spowodować przyjazd brygady antyterrorystycznej wezwaniej przez sąsiadki :)

A co z impedancją kabli? Jest ona znacząca czy można ją w ogóle pominąć ?

Guest Rutkowski\Darek

(Konto usunięte)

I bardzo dobrze zrobiłeś, bo Yamaha jest poniżej przeciętnej. Ostatnio pomagałem wybrać amplituner sąsiadowi i niestety odpadła w przedbiegach. A ja i tak jestem zwolennikiem klasycznego stereo :-)

Ciesze się że cie dobrze naprowadzilem, wlasnie zaczynam kompletowac sobie zestaw kolumn bo obecne sa ponizej przecietnej (podlaczylem same budzetowki sony i tonsile) , zastanawiam sie nad b&w seri 300 ale ostatnio dowiedzialem sie troche o firmie koda wiem ze to sa amerykance i maja bardzo tanie kolumny ktore ponoc nieodstaja od duzo drozszych modeli innych marek za komplet z subem ich wyzsze modele kosztuja ok 3600 a do tego wygladaja calkiem ladnie!moze ktos slyszal sprzet kody? jakie macie wrazenia?

mysle takze o dali na stronie technotronik zestaw seri blue za ktory mosial bym dac ok 5500 zl jest w promocji i kosztoje 4000 zl.

pozdrawiam

Jedrek. Odnośnie Kody. Nie wiem jak graja modele za 5tys. ale słuchałem takich za ok. 2 tys (2 modele) i porównywałem z Jamo e550. Koda wypadała fatalnie.

Nie wiesz gdzie można dostać podstawki pod tylne głośniki za normalne pieniądze? 400zl za 2 rurki i 4 kawałki blachy to dla mnie paranoja.

Guest zyzio/Rutkowski

(Konto usunięte)

Co to znaczy, że Yamaha jest poniżej przeciętnej???? Przecież to dokładnie ta sam klasa co Onkyo. Mi np. podoba się brzmienie 630-tki, pewnie że głównie w kinie, ale w stereo też nie gra poniżej przeciętnej! W swojej cenie to cisła czołówka wraz z Denonem 1803 i nie chodzi i wcale o wyniki testów, nagrody itp. Ja gdybym wybierał amplituner w tej cenie-rozważałbym włanie Yamahę i Denona.