Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Kruger&Matz - rozczarowanie czy oczarowanie?


Wuelem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4330 SE nie był ułomkiem w zakresie dynamiki i basu, o nie. Jednak to była trochę inna para kaloszy niż bazowy 4330.

Miałem go w domu i słyszałem na paru kolumnach bardzo przyjemnie i kulturalnie grający wzmacniacz w zestawieniu z łatwymi do wysterowania kolumnami trzeba wydać sporo więcej żeby zachować atuty 4330 a zyskać właśnie lepszą dynamikę i bas .

Pisząc bas mam tu na myśli w pełni rasowy punktowy czytelny niski bas a tego u creeka 4330 nie ma co szukać , nie chodzi mi o pseudo podbity i nieczytelny niski zakres . Ale nie jest to też kosntrukcja do tego stworzona , raczej do oczarowywania w spokojnej muzyce w pewnych gatunkach wówczas potrafi zawstydzić droższe konstrukcje ale to kosztem czegoś mając szerokie zainteresowania muzyczne sporo muzyki na nim się wyłoży niestety .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego sprzętu , ale wszystkim plującym jadem na chińszczyznę przypomnę za kimś powyżej że 75% "markowego" sprzętu jedzie z tego kraju a na obudowach wspomina się jedynie designed UK itp natomiast co do porównań - mam creek evo2 i onkyo a 5vl i różnica pomiędzy nimi ( skądinąd moim wymarzonym creek-iem) w cenie x4 ( nominalnia) w brzmieniu hmmmm ... no właśnie tylko w barwie . w pewnych aspektach onkyo nawet lepsze . Ok onkyo to nie kruger , ale czasem naprawde można się zdziwić . Może nie ma co porównywać ze starym creek-iem , ale ciekawe jak wypadł by taki wzmacniacz np z amplitunerem kina ??? dajmy na to za 2000 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem smartfon dwusimowy o nazwie Mist 1gb ram, 256 ppi, 4 rdzenie 1,2 Qualcomma za 340zł w zestawie ze słuchawkami. Słuchawki sprzedałem ale smartfon bardzo dobry. Jakością wykonania, parametrami nie ustępuje telefonom za 600-800zł. Działa nie zawiesza się, ekran dobrej jakości. Wiec nie jest chyba tak najgorzej z tą firmą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo a 5vl i różnica pomiędzy nimi ( skądinąd moim wymarzonym creek-iem) w cenie x4 ( nominalnia) w brzmieniu hmmmm

 

Miałem ten wzmacniacz kilka lat. Sprzedałem bo myślałem że dołożę dwa trzy razy tyle i uzyskam taki sam progres brzmieniowy. Ale gorzko się zawiodłem. Biorąc pod uwagę cenę i jakość brzmienia mogę powiedzieć, że Onkyo to wzmacniacz wybitny i kasuje wielu dużo droższych konkurentów. W sumie to na tej zmianie uzyskałem większą funkcjonalność i inny charakter brzmienia ale czy lepszą jego jakość to już sprawa dyskusyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten wzmacniacz kilka lat. Sprzedałem bo myślałem że dołożę dwa trzy razy tyle i uzyskam taki sam progres brzmieniowy. Ale gorzko się zawiodłem. Biorąc pod uwagę cenę i jakość brzmienia mogę powiedzieć, że Onkyo to wzmacniacz wybitny i kasuje wielu dużo droższych konkurentów. W sumie to na tej zmianie uzyskałem większą funkcjonalność i inny charakter brzmienia ale czy lepszą jego jakość to już sprawa dyskusyjna.

 

Potwierdzam, mam kilka wzmacniaczy wśród nich onkyo a-5vl - za cenę jaką można było go kupić to po prostu REWELACJA.

Jeśli chodzi o firmę kruger & matz miałem okazję słuchać ich mini-wieżę km1598 wówczas w cenie 950 zł - przedwzmacniacz lampowy, fornirowane kolumny... każda inna "uznana" firma wyceniła by go spokojnie trzy razy drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Przypominam, że wpisy (bez względu na jego genezę) świadczą o wpisującym się.

 

Denon dla modelu 520 AE i 720 AE nie podaje parametru separacji kanałów.

Znalazłem wzmacniacz Pioneer A-50 za 3900 zł, który podaje wartość pomiędzy 75 - 90 dB (w zależności od częstotliwości).

 

Czyli 85 dB trzeba odczytywać jako bardzo dobrą wartość. Pewnie dual mono zbliży się do 100, ale to inne koszty.

Ciekaw jestem jak to się przedstawia w przypadku wzmacniacza lampowego.

 

O ile dane papierowe mają w ogóle jakiekolwiek znaczenie (poza mocą i obsługiwaną impedancją).

 

Panowie, zanim zaczniecie pluć przyjrzyjcie się konkurencji cenowej. Denon PMA-520? Toż to nadaje się jedynie na podstawkę pod kwiatki dla żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by to sprawdzić u siebie...i może nawet tak zrobię. Z wieżą km1598 zrobiłem tak, że wziąłem kilka swoich płyt i podjechałem do sklepu jej posłuchać. Wcześniej próbowałem dowiedzieć się coś z forum, no ale wiadomo same gdybanie, a recenzja też jakoś mnie nie przekonała. Będąc już po odsłuchu - gdybym miał potrzebę kupna mini wieży, to pewnie bym z nią wrócił, mimo iż kilka rzeczy mi w niej przeszkadzało, ale brzmieniowo się wybroniła z nawiązką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w domu i słyszałem na paru kolumnach bardzo przyjemnie i kulturalnie grający wzmacniacz w zestawieniu z łatwymi do wysterowania kolumnami trzeba wydać sporo więcej żeby zachować atuty 4330 a zyskać właśnie lepszą dynamikę i bas .

 

Między 4330 a 4330SE była naprawdę duża różnica. Po drodze były jeszcze jakieś 4330R, 4330mk2, ale to wersja 4330SE była najwyższa, oparta o zupełnie inne zasilanie, niż bazowy 4330.

Owszem, nadal to nie była wielka elektrownia służąca do niewzruszonej kontroli wymagających dużych kolumn, ale z głośnikami z tej samej półki cenowej grało to bardzo dobrze w zakresie całego pasma.

Ale jeszcze raz podkreślam - mówię o 4330SE a nie o 4330.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach cena Creeka 4330 to 1700 zł. Czyli dzisiaj byłoby to jakieś 3000 zł. Cena K&M to 1/3 i w tej cenie jest pilot. Gdyby ktoś miał zdjęcie wnętrza, to można by zabawić się we wróżbitę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał zdjęcie wnętrza, to można by zabawić się we wróżbitę.

 

Właśnie przydało by się zdjęcie środka to można by było z grubsza ocenić czy jest sens wypożyczania go na odsłuchy.

Swoją drogą nie mogę się doczekać dnia, w którym jakaś sieciówka typu Lidl lub Biedronka zrobi kampanie w stylu "tydzień audiofila" :D .... i można będzie kupić jakieś graty audio po śmiesznych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, fotograf przypadkowo na nim usiadł ;-)

 

Pamiętacie Diorę sprzed 2 lat? Wykonanie podobne, też wszyscy psy wieszali, a parę osób kupiło i dość pochlebnie ją ocenili. (Oczywiście w odniesieniu do ceny.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ktoś pamięta temat? Po ponad 2 latach wzmacniacz jest wciąż na rynku. Ciekawostka...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-19223-0-69346000-1535752343_thumb.jpg

 

Pod taką czy pod inną marką - konstrukcja DUAL MONO:

 

post-19223-0-38751100-1535752500_thumb.jpg

 

W tej cenie podwoili radiator, ale tylne nóżki zrobili mniej okazałe niż te z przodu.

Oszczędności wprowadzili tam, gdzie je łatwo zauważyć, a poszaleli w środku. Ciekawostka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie podwoili radiator...

 

Podwoili radiator? Co masz na myśli? Radiator w K&M był tylko jeden?

Masz może zdjęcia ze środka K&M?

Sherwood AX-50 wygląda bardzo a nawet to bardzo przyzwoicie jeżeli chodzi o wnętrze. Porządne, odlewane radiatory robią wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Kruger&Matz A50 to samo co Sherwood A50. Podobno produkuje go - a co najmniej projektuje go Teac - zapewne w Chinach. To producent OEM jak japoński Funai (a Funai ma fabryki na świecie także w Polsce).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkuje i projektuje Sherwood . Teac od dekady nie robi wzmacniaczy .Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&M to bardzo "nierówna" firma- w ofercie mają straszną tandetę, np "gramofony" (cudzysłów celowy), telefony, które po pół roku zaczynają umierać, ale też jak widać- fajne wzmacniacze, czy miniwieże- widziałem, macałem, krótko słuchałem i była calkiem ok. (Dzielona, złota, odsuwany panel i calkiem zgrabne głośniki.) Słuchawki też w miarę ok, choć trochę odpustowo- za dużo świecidełek. Nie słuchałem. 

Jakby do tego wzmacniacza dołożyć równie fajny odtwarzacz, a także jakiś plikograj sieciowy, można by było zmienić zdanie o firmie.

A czy ktoś już go "ujeżdżał"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to często bywa tytuł do kitu tak jak np k Denonie DRA-800 . Wszystko musi byc albo 0 albo 1 ?

Jak kupię sprzęt nowy za 800 raczej nie liczę na oczarowanie  a rozczarowanie było by dziecinadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Widzę że jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają osoby które z tym sprzętem nie miały nic wspólnego ale słyszały od kogoś który znał kogoś  kto rozmawiał z kimś kto widział taki sprzęt. Zastanawiam się jakim cudem ktoś daje 2 lata gwarancji na elektrośmieci i w ramach gwarancji wysyła do klienta kuriera bym odebrał produkt do naprawy to chyba musi być jakiś kretyn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Tył też identyczny. Słuchałem w wersji Taga i grało przyjemnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TAGA.thumb.jpeg.9f471cd5cd272243b652f2b0f3b8c89b.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.