Skocz do zawartości
IGNORED

Polk Audio TSx550 ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie ?


ganjor86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Natknąłem się na ebay na kolumny jak w temacie i mam dylemat. Na papierze wszystko wygląda pięknie jak na 399£. Kolumny są dość spore ale w recenzji czytałem że są łatwe do wysterowania nawet przez wzmacniacze o mniejszych mocach a ja mam Cambridge cxa60 i zastanawiam się nad kolumnami bo teraz grają diy z Visaton sc10n i na dwóch tmv 188 chyba więc sporo to ogranicza możliwości mojego wzmacniacza a ja szukam czegoś do muzyki głównie ale i do filmów tyle że przy filmach nie jestem aż tak wymagający. Kolumny powinny mieć dość mocny bas ale i te podwójne średniotonowe nie powinny być chyba zbyt zagłuszone przez inne pasma. Czy ktoś coś wie o tych kolumnach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup kolumn Polk Audio do wzmacniacza Cambridge, to bardzo słaby pomysł. CXA 60 jest bardzo analitycznym i jasno grającym wzmakiem. W przypadku Polków które grają skrajem pasma ( dużo góry i basu ), dojdzie do wrażenia tzw."żyletek na uszach". Do takiego połączenia poleciłbym bardziej ocieplone brzmienie, np. polski Pylon Audio Sapphire czy Diamond.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliumny ciekawe i stosunkowo tanie ale do filmów to raczej reanimuje swój woofer jamo Sw-550e bo padła w nim cała elektronika i tylko trafo się nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz w planie zrobić z tym wooferem ?

Kupię końcówkę mocy mono 100W z zasilaniem +-27V i przedwzmacniacz najlepiej z trzema potencjometrami (volume, przesunięcie fazy, częstotliwość odcięcia) i zamontuje to w obudowie tam gdzie był oryginalny wzmacniacz ale na dobór końcówki mocy i przedwzmacniacza mam jeszcze czas bo w tym salonie jaki teraz mam nie ma na woofer miejsca (szczególnie takich rozmiarów woofer).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wolałbym bez woofera ale kiedy oglądałem głosniki w richer sounds to wyglądały jak miniaturki takich jakie chciałbym mieć. Zanim kupię głośniki muszę kupić gramofon a to też trochę zajmie więc mam nadzieję że trafię na coś konkretnego w tym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz dobre kolumny to subwoofer może nie być potrzebny ;)

 

A jakie to dobre kolumny w cenie 1000 funtów odtwarzają skutecznie pasmo 20-30Hz?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pasmo

20

 

akurat nie uważam aby było niezbędne ( do filmów ) - tym bardziej, że REALNIE takie pasmo przetwarza niewiele subwooferów.

30Hz

To jest akurat realne przetwarzanie ( ze spadkiem -6 , -9dB + 'wzmocnienie' pokoju ) sporej ilości kolumn wolnostojących.

 

Z pewnością dobre kolumny podłogowe dadzą lepszy bas ( jakościowo ) niż kiepskiej jakości subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz dokładnie postu Kolegi. Pisał o konkretnym subwooferze Jamo i do tego się odnosiłem. Piszesz wątki aby pisać ?

Dodatkowo pytanie było zadane o spasowanie elektroniki CA ( wzmacniacza ) oraz tytułowych kolumn. Jak napisał powyżej :

HIFISTATION.PL

Uważam podobnie - ten wzmacniacz nie będzie dobrze grał z tymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem umiarkowanego basu a jeśli mi będzie mało w filmach to zawsze mogę naprawić swój woofer. Jak na razie te dwa zestawy kolumn z włoch są dla mnie najbardziej interesujące i nie będę ukrywać że ze względu na cenę też a do zakupu mam pewnie jeszcze pół roku ale chciałbym być pewnym że dokonałem dobrego wyboru więc już zaczynam poszukiwania bo o głośnikach nie wiem zbyt wiele.

 

Te Indiany grają dość równo i obawiam się, że może brakować Ci basu ( z tym i innym wzmacniaczem również ).

To w czym są lepsze bo chyba muszą skoro są droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z pokojem ? Bez przemyślenia akustyki pomieszczenia nie uzyskasz żadnego ze swoich założeń.. Nie słuchaj branży.

Wspominałem o tym wielokrotnie - bez akustyki nie zagra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały salon z trzema kanapami ale wiem że w przyszłości przeprowadzę i będziemy szukać domu z durzym salonem na projektor i głośniki a teraz mam salon wielkości 5x4 m a wysokość około 3m kolumny stoją w rogach przy dluższej ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dam jutro ale niestety opcji z przesuwaniem mebli nie ma bo nie ma na to miejsca ale już zauważyłem że brzmi najlepiej kiedy jest tylko jedna kanapa w salonie na której siedzę ale to jest nie możliwe więc głośniki rozwiną skrzydła na nowym mieszkaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl w nowym mieszkaniu nad priorytetami.

Kolumny muszą mieć trochę miejsca z każdej strony by mogły zagrać jak chcesz. Wstawianie w rogi odpada, wstawiania między meble odpada, wstawianie blisko ścian odpada. Wysunięcie wskazane i wiele innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.