Skocz do zawartości
IGNORED

HD 710 vs CDX-393 - co lepsze?


disident

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z jednym z odtwarzaczy: Harman KArdon HD710 lub yamaha CDX393 to bedę wdzięczny za jakieś opinie. Jakie brzmienie oferują, który lepszy, jaka jest rozsądna cena za te odtwarzacze z drugiej ręki itp? Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem HD 710. Gra dość dynamicznie i całkiem łądnie ale dla mnie jednak za "sucho", bez "ciepełka" i detali. Prawdziwy Harman/Kardon to HD 740 i 760, ale to już inna cena i bajka. Niestety Yamahy nie miałem okazji słuchać więc tu już nic nie doradzę. Za HD 710 z pilotem w dobrym stanie nie warto dać więcej nić 300 PLN. Ale do tej ceny jest na prawdę bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tego HD 710 gra gleboka scena to charakterystyczne dla tego modelu takie amerykanskie brzmienie. Zato slabo czyta plyty i jest to irytujace ale na pewno nie jest suchy jak ktos napisal wczesniej. Dobrze wypada w rozrywce a gorzej w jazzie wiec go pozegnalem. Ma ladny wyswietlacz ktory mozna calkowicie wylaczyc to fajne. Jamachy nie slucham poza Piano Craftem ktorego tak naprawde da sie sluchac jesli chodzi o Yamahe no moze R 1 ale to motocykl hi hi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD710 można kupić poniżej 200 na allegro, zainteresowanie jest słabe. Przyjemny, niedrażniący odtwarzacz o przyciemnionym, niezbyt detalicznym brzmieniu, ale czytanie płyt, porażka, nieco bardziej widoczne ryski powodują gigantyczne problemy. Ogromnie grymasi na CDRach, dla mnie dyskwalifikacja, współczesne CD ma żreć wszystko, nawet mocno zniszczone. Yamaha czyta wszystko, i można jej fajny skuteczny upgradzik zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem HD 710 przez ponad pół roku i ani razu nie miałem problemu z żadną płytą poza CDR, których czasami po prostu nie chciał czytać. Natomiast wszystkie oryginały łykał mi bez zająknięcia! Może trafiłem na wyjątkowy model ;-)))

 

>robix

Wdg mnie gra gorzej w jazzie, bo właśnie jest za suchy, tzn brakuje mu "mięska".

 

>McGyver

A czy przypadkiem nie jest tak że jak czyta wszystko tzn ma korekcję na maxa, a co dalej idzie zniekształcenia???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego korekcja ze śledzeniem ścieżki? Mylisz pojęcia. Zeby cokolwiek korygować najpierw musi odczytać, choćby z błędami. Harman gubi ścieżki po prostu. Czyli serwo do dupy, bo laser akurat identyczny jak ma Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka yamaszke, ale mkII, gra nawet calkiem fajnie, jeśli chodzi o łapanie płytek to bez problemu nawet rw, co jest czasem przydatne, a laserek, standardowy sony chyba, nie pamietam już modelu , ale badź co badź nowy to cos około 40zl, ja jednak wole jakis starszy, ale wyższy coś z 5xx, zamieniłem go na onkyo 7111, a teraz na yamahe 570, ale na allegro powinny już być 580 za okolo 250 -300zl , to juz by było bardziej warte, jeśli miałbys brać yamahe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej Marantza CD53, upgrade zmienia go w killera, mój CD53 po upgradzie gra lepiej niż CD63KI i niektóre Sony z serii ES. A przerabiałem też CD67, CD6000 i CD42/52.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Użytkowałem 393MKII przez dłuższy czas. Grał z różnym sprzętem i w zasadzie nie mogłem nic zarzucić temu odtwarzaczowi, ale czegoś brakowało, wielokrotnie coś mi nie pasowało, jednakże nie potrafiłem określić fachowo co. Wolę Marantz CD6000 lub H/K HD740, jednakże nawet obecnie różnica cenowa będzie znaczna. Odnośnie odczytu płyt do czasu nie było żadnego problemu z CD-R, CD-RW nie odczytywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.