Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do wzmacniacza Denon PMA-2020AE


monster

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy doboru kolumn podłogowych do wzmacniacza Denon PMA-2020AE? Słucham muzyki klasycznej i chciałbym sprawdzić ten wzmacniacz z kolumnami do 12/14.000zł. Zależy mi na dynamice, barwie i przestrzeni. Jakie kolumny polecacie odsłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe - to bardzo ważne przy wyborze kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak barwa , przestrzennosc i muzyka klasyczna to Diapason Karis/Neos .

 

Karis to podstawki ale i w 50 metrach zagrają. Przestrzennosc mają zjawiskowa. Neos to podłogówki ale nie juz tak przestrzenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Warto zabrać wzmacniacz do salonu i posłuchać kilku par kolumn , wybraną parę spróbować wypożyczyć i posłuchać w domu , jak się spodoba kupić , jak nie, zacząć wszystko od nowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą,

 

Warto wypróbować kilka konstrukcji w domu, Vienna Acustic, Elac, Tannoy Precision, Dynaudio Focus,

 

Wzmacniacz jest stosunkowo uniwersalny wiec nie wniesie do kolumn nic negatywnego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra świetnie z ATC SCM40 (mkIII). Miałem bezpośrednie porównanie z ATC SIA2-150 u mnie w domu i 2020 wygrał - na pewno dynamiką, basem i szybkością (tak, dynamiką i mocą grał lepiej od ATC co mnie zdziwiło patrząc na parametry i fakt, że z tej samej stajni. Rozważałem też kupno kolumn z tym wzmacniaczem bo obawiałem się, że 2020 będzie za słaby, a tu odwrotnie).

( Wcześniej miałem ESĘ Neo3SE i nie było to fortunne połączenie (za dużo basu, za głośno, nie dało się słuchać głośniej, a lubię) - ale to może kwestia pomieszczenia i bliskości ścian, jakie u mnie występują (choć samo pomieszczenie 60m2/wys. 3m - gra na krótkiej połowie).

Warto spróbować te 40-stki. Grają w tym zestawieniu pięknię i ocieplają nieco denonką przy wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.