Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe do salonu 40m2


solek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum ,nie ukrywam że zapisałem się by czegoś się nauczyć i dostać sugestie dotyczące kina domowego które by łączyło możliwość wykorzystania jak nagłośnienia na domowa imprezę . czytałem trochę o kolumnach i amplitunerach ale moja widza jest mizerna , co do gustów muzycznych lubię właściwie każdy rodzaj muzyki w zależności od nastroju od havy matalu przez pop, rock do tzw muzyki tanecznej.

Mój kolega ma np. zestaw dali zensor 5.1 + amplituner onkyo i poleca. Budżet najchętniej do 5000PLN, ale tu nie upieram się mocno jak +1000PLN ma mi dać ciekawsze brzmienie to zapłacę :)

Poniżej załączam szkic mojego salonu gdzie ma stanąć nagłośnienie. A i tu ważne pytanie na etapie instalacji elektrycznej przed położeniem tynków pomyślałem o kablach głośnikowych są w miejscach jak znaczyłem kolumny na szkicu i to chyba dobra wiadomość, natomiast zła to to że wtedy nie pomyślałem by zainwestować w kable dobrej jakości i kable i są jakie są czyli takie zwykle głośnikowe z marketu po 2 zł za metr. czy w zw z tym warto pchać się w dobre głośniki czy raczej powinienem wybrać niższa półkę , bo np. straty, szumy itp. z powodu tych kabli nie dadzą możliwościowi rozwinąć się nagłośnieniu z wyższej półki. Wiem że dla forumowiczów to co dla mnie jest wyższa dla was jest średnia lub niższa połka , ale mam nadzieje że mnie rozumiecie i pomożecie w doborze optymalnego rozwiązania za co z góry dziękuje.

TO JAK POMOŻECIE ? :)

 

Pozdrawiam

solek10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner minimum z poziomu onkyo 646, Yamaha 679, 779, denon 2200, w zależności od tego odpowiednie kolumny. Ciężko będzie. Słuchanie mocnej dynamicznej muzyki i wybieranie zestawu kina domowego to spore ryzyko i kompromis jakości.

Na pocieszenie, raczej nie usłyszałbyś w tej klasie kina różnicy kabli między 5 zł a 35zł ! Zaoszczędzone więc na kablach powiedzmy 500-1000 zł bez dwu zdań lepiej przeznaczyć na lepsze kolumny lub amplituner.

Chyba że to była prowokacja z twojej strony, że zestaw drogie kable i kolumny typu taga 606, czy prism zagra lepiej, niż tanie kable z kolumnami np monitor audio bx6, magnat quantum 677, dali zensor 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jesli to ma byc wszystko nowe to szalu nie bedzie w tej cenie :P, kawal metrazu, ale jak widze do naglosnienia ok pol pokoju :), ja na twoim miejscu jesli to ma byc strikte do kina i takiej ciezszej muzy to onkyo 636 lub 646, ale jak znajdziesz denona 2100 2200 w dobrej cenie to sie nie zastanawiaj i bierz, jesli chodzi o glosniki to mozesz kupic to co ma Twoj znajomy tylko z wiekszymi podlogowkami serii 7, jesli kolumny mialy by byc bardziej efekciarskie to np klipsch r26, kazdy tez chwali tagi harmony lub indiana line, niestety w tym budzecie dobrego suba nie bedzie ale na to dozbierasz pozniej, przy tym metrazu musi byc dobry mocny sub a to wydatek rzedu 3 tys, szkoda ze nie przeciagles kabla hdmi bo jak widze odleglosc oko ekran 5 metrow to az sie prosi o projektor a nie malutkie 55 cali :P

a w sprawie kabli to szkoda ze chociaz na frontowe nie pociagles kabli z czystej miedzi beztlenowej, tu raczej wybujalych epitetow nie uslyszysz jak graja kable ale przejdz sie do dzialu stereo to dopiero poczytasz na czym ludzie lataja :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR646 jest fajną propozycją, do tego kolumny 5.0 np. Klipsch Reference R26F - powinieneś się zmieścić w budżecie. Najlepiej abyś posłuchał w jakimś salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz dobrego, uniwersalnego zestawu, brałbym pod uwagę amplituner Denon AVR-X2200W (http://q21.pl/denon-avr-x2200w.html), ewentualnie Onkyo TX-NR646 (http://q21.pl/onkyo-tx-nr646.html). To dwa mocne, wydajne i nowoczesne amplitunera. Denon gra trochę bardziej ciepłym, łagodnym dźwiękiem. Onkyo jest natomiast bardziej analityczne, trochę ostrzejsze.

W kwestii kolumn, jeśli zestaw będzie służył także do odsłuchu muzyki, brałbym pod uwagę kolumny Dali Zensor 7/1/Vokal (http://q21.pl/dali-zensor-7-1-vokal.html) bądź Tannoy z najnowszej serii Mercury 7 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c.html). To kolumny o dobrym wypełnieniu, dociążeniu, które swietnie sprawdzą się w roli systemu kina domowego a także dobrego odsłuchu stereofonicznego.

Na koniec ciekawa propozycja kolumn, gdzie aktualnie subwoofer dodajemy gratis - Q Acoustics (http://q21.pl/q-acoustics-qa-3050-qa-3010-qa-3090c-qa-3070s.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, modele dali 5 są jednak ograniczone dźwiękowo w stosunku do większych braci. Polecam ci zatem kolumny hexi 900.

 

W fazie pytań lub wycen zapraszsam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się kupić sprzęt to dobrze wiedzieć jaką wagę przysługuje się do jego jakości oraz brzmienia bo muszę "powiedzieć". że za tą kasę nie spodziewaj się wodotrysków. Jeśli podchodzisz do tego poważnie i tak samo traktujesz/będziesz traktował kupowany sprzęt to nie można na żadnym jego elemencie oszczędzać. Kupisz za niskiej klasy amplituner to nie wystarczająco wysteruje on kolumny i nie będą one grały tak jak powinny, tak jak zostały do tego zrobione (chyba, że kolumny będa miały bardzo dużą skuteczność jak np Klipsche) . Stąd czasami biorą się nieciekawe opinie o danych kolumnach co myli innych przy wyborze. Lepiej gdy amplituner jest mocniejszy od mocy znamionowej kolumn. Niskiej klasy amplituner to ograniczenia w obsługiwanej impedancji kolumn. Ale najważniejszym jest dobranie kolumn do własnego gustu i nieważne ile się wydaje jednak mając taką kubaturę jest jak to napisał ryback

 

niestety w tym budzecie dobrego suba nie bedzie ale na to dozbierasz pozniej, przy tym metrazu musi byc dobry mocny sub a to wydatek rzedu 3 ty

 

więc podstawa kina domowego (sub) kuleje a raczej nie ma go. Przynajmniej na razie jak myślę. Pewnych spraw nie da się załatwić tańszymi rzeczami. Oczywiście będzie to grało a raczej będzie próbowało grać jednak nie będzie to to co powinno być.

 

A w ogóle słuchałeś już jakichkolwiek kolumn.

 

Widzę na szkicu, że chcesz dwie pary podłogówek. A po jakiego czorta. Na tyły czyli surround wystarczą monitory. Ważniejsze są fronty czyli przednie i chociażby z uwagi na przeznaczenie zestawu do słuchania muzyki, ostrej więc najlepiej jak w Twoim przypadku będą to podłogówki tak jak założyłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gdy amplituner jest mocniejszy od mocy znamionowej kolumn. Niskiej klasy amplituner to ograniczenia w obsługiwanej impedancji kolumn.

Dokładnie zwłaszcza że prawdziwa moc, czy też wydajność zasilania amplitunera kinowego, względem opisywanej, jest dużo niższa, a w trybie 5.1 masakrycznie niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zestawy kolumn rozrzut cenowy na wypominanych tu taga harmony ponoć są chwalone , a np dalizensor 7 jest bardzo duży , czy wogole rozważać takie kolumny jak Taga? Pomijam to że tagi wizualnie nie podobają mi się , żona chce koniecznie białe i tu moim faworytem jest dalizensor 7. Co do kina domowego nie mam wątpliwości, zastanawiam się czy pociągną domówkę w kwestii siły dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, jeśli myślisz o robieniu domowych imprez i zapewne czadowaniu to po pierwsze ważniejszą sprawą jest wzmacniacz , tu amplituner , który musi podołać temu zadaniu , to nie chodzi tylko kolumny, a głośność grania kolumn nie zależy od ich mocy a skuteczności wiec im ona jest większa tym kolumny zagrają głośniej i tak kolumny np 60W-owe o skuteczności 93 dB zagrają głośniej niż kolumny 100W-owe o skuteczności 88dB. Inną sprawą jest wysterowanie tych kolumn tzn dostarczenie im odpowiedniej ilości prądu, żeby głośniki w nich wmontowane zagrały odpowiednio do swoich możliwości i pokazały to i do tego właśnie jest potrzebny mocny, wydajny zasilacz , jednak te w amplitunerach z niskiej półki takie nie są. Dlatego do nich najlepiej brać kolumny o dość wysokiej skuteczności .

 

Zasugerowałeś się pewnie podawaną mocą amplitunera np 5x130W, ok , jest te 130 W ale w jednym kanale gdy podłączona jest tylko jedna kolumna natomiast gdy podłącza się następną chcąc mieć stereo to moc spada i tu może się zatrzymać na 2x100 lub gorzej 2x80W jednak nie ma pewnosci jak z wydajnością zasilacza podczas długotrwałej młucki.

Chcesz mieć pałer na domówce popatrz na Klipscha gdzie skuteczność kolumn jest na poziomie 97dB, to naprawdę petarda w porównaniu z innymi kolumnami albo na Paradigma (podobna skuteczność) wtedy moc wzmacniacza/amplitunera nie jest tak bardzo ważna.Byleby była zalecana minimalna jego moc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie wiem tylko czy znajdziesz białe ale to już Twój problem i pamiętaj, do mocnych kolumn musi być mocny wzmacniacz by je wysterować i jeśli patrzysz na specyfikację techniczną i na podawaną moc patrz czy jest podawana z wysterowanym jednym czy dwoma kanałami, amplitunery lepszych , może inaczej, mniej znanych marek mają w specyfikacji też podawaną moc przy wysterowanych wszystkich pięciu kanałach i to jest taka moc jaką mają w rzeczywistości , np coby nie być gołosłownym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O wydajności zasilacza mówi nam pobór przez niego prądu więc jeśli amplituner miałby powiedzmy wspomniane 130 x 5 kanałów musiałby zużywać minimum 650W jednak chcąc uzyskać tak potężną moc musiałoby to być ok 800-1000W więc taki amplitunet musiałby też odpowiednio ważyć bo przecież zasilacze nie są zrobione z aluminium.

 

Nie wiem czy Dali Zensor 7 nadaje się do domówek, zależy jak bardzo będziesz je katował ale wiem, że gdy przybędzie promili we krwi to zawsze nam się wydaje , że gra za cicho i podgłaśniamy. Popatrz też na wytrzymałość takich kolumn no i amplitunera na takie imprezy na przestrzeni czasu. Słaby zasilacz w amplu to słabsza moc, słaba skuteczność (bo powiedzmy sobie, że te 90dB tych Zensorów to żadna rewelacja chociaz aż tak zle nie jest) to cichsze granie więc trzeba podkręcić potencjometrem, zeby było odpowiednio głośno jeśli słuchasz dość głośno , w pewnym momencie dojdzie do przesterów ampla a po dłuższym czasie może dojść do uszkodzeń i jego i kolumn. Więc słaby amplituner , niska skuteczność kolumn to mniejsza żywotność w odniesieniu do imprez domowych o jakich mówisz.

 

Najlepszym rozwiązaniem do takiego używania sprzętu to wysoka skuteczność kolumn i mocny, wydajny prądowo zasilacz wzmacniacza/amplitunera bo wtedy nie trzeba piłować/katować wzmacniacza/amplitunera bo kolumny zagrają bardzo głośno powiedzmy już przy 1/3 mocy, i nie dojdzie wtedy do przesterowań wzmaka/ampla.

 

No i wezmy pod uwagę to, że to 40m do nagłośnienia. Zensory mogą nie dać rady na takie impry na dłuższą metę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wyżej Heco Music Style 900. (było napisane hexi 900 - literówka)

Bardzo dobre kolumienki, fajnie sie zgrywają z Onkyo i są na prawdę dobrze wykonane.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.