Skocz do zawartości
IGNORED

Współczesna integra brzmieniem zbliżona do Harmana PM665


konradwo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam ani 680 ani 690, podobno 690 jest całkiem, całkiem. Rzadko się chyba pojawiają na portalach aukcyjnych.

Masz może jakieś odniesienie do starego 665?

 

Nie wiem jak wyglądało porównanie tych modeli, bo nie słuchałem 665 Natomiast jak grają HK680, HK 690? Pierwszy z nich ma dosc silny bas, podobnie jak opisał Jarex PM660 charakteryzuje się złagodzeniem skrajów pasma i lekkim ociepleniem, 690 idzie bardziej w przejrzystość, do tego jego średnica jest jak gdyby bardziej akcentowana w dolnym podzakresie, a bas zwarty, szybki, tu ( podobnie gra starszy Hk 1400 tyle ,że jest juz troszkę powolny)dzieki temu fajnie zgrywa sie z np Dynaudio .Pierwszy z wymienionych zupełnie nie pasuje do tych kolumn, po prostu gra zbyt gęsto, jego sygnatura pozwala by łaczyc go z takimi głosnikami jak np Epos, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądało porównanie tych modeli, bo nie słuchałem 665 Natomiast jak grają HK680, HK 690? Pierwszy z nich ma dosc silny bas, podobnie jak opisał Jarex PM660 charakteryzuje się złagodzeniem skrajów pasma i lekkim ociepleniem, 690 idzie bardziej w przejrzystość, do tego jego średnica jest jak gdyby bardziej akcentowana w dolnym podzakresie, a bas zwarty, szybki, tu ( podobnie gra starszy Hk 1400 tyle ,że jest juz troszkę powolny)dzieki temu fajnie zgrywa sie z np Dynaudio .Pierwszy z wymienionych zupełnie nie pasuje do tych kolumn, po prostu gra zbyt gęsto, jego sygnatura pozwala by łaczyc go z takimi głosnikami jak np Epos, itp.

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze HK6950R. Też bardzo dobry wzmacniacz.

 

Słyszałem, że ten wzmacniacz - HK6950R - grzeje się niemiłosiernie. Podczas normalnej pracy jest wręcz gorący. Czy to prawda?

Jak z innymi wzmacniaczami pokrewnymi do wyżej wymienionego w kwestii gorąca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM665Vxi to granie jasne i detaliczne. Dual mono 600watt. Bardzo dobre pre gramofonowe.

 

Hmmm... nie słyszałem Vxi, a jedynie "zwykłe" 665.

Obydwie, które u mnie leżą, grają tak samo i raczej bez większych tendencji do jasności (sporo jaśniejsze i bardziej bułkowate na basie były w moim odczuciu różne yamahy, w tym AX-900)

Rzeczone Harmany są dość detaliczne i sprężyste na basie, środek dość przyjemny. Gramofonu nigdy nie podpinałem.

Faktem jest, że to świetny wzmak.

 

Słyszałem, że ten wzmacniacz - HK6950R - grzeje się niemiłosiernie. Podczas normalnej pracy jest wręcz gorący. Czy to prawda?

Jak z innymi wzmacniaczami pokrewnymi do wyżej wymienionego w kwestii gorąca?

 

Na pracującym 665 można odgrzewać obiad. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm 665 tez bym sobie potestowal. Ten sprzet z poczatku lat 80 tych gra super. Sam osobiście jestem w trakcie testow dwoch konstrukcji nada z tamtych lat dual mono i powiem ze robią wrażenie. Lecz wybaczcie koledzy co poniektorzy. Nie chce byc zrozumiany jako mądrala, ale nie uwierzycie chyba ze sprzęt 30 letni ma wszystkie kondensatory i luty w stanie idealnym. Wszelkie naorawy i wymiany z głową sa zatem bardzo wskazane lecz powinna to zrobić osoba z głową na karku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pm 665 tez bym sobie potestowal. Ten sprzet z poczatku lat 80 tych gra super. Sam osobiście jestem w trakcie testow dwoch konstrukcji nada z tamtych lat dual mono i powiem ze robią wrażenie. Lecz wybaczcie koledzy co poniektorzy. Nie chce byc zrozumiany jako mądrala, ale nie uwierzycie chyba ze sprzęt 30 letni ma wszystkie kondensatory i luty w stanie idealnym. Wszelkie naorawy i wymiany z głową sa zatem bardzo wskazane lecz powinna to zrobić osoba z głową na karku.

 

Z 1986 roku. Vxi jest rok młodszy.

 

10.jpg11.jpg

 

Dodam że wersja zwykła od Vxi różni się między innymi mocą. 100 vs 150 watt/8ohmów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie chyba ze sprzęt 30 letni ma wszystkie kondensatory i luty w stanie idealnym.

 

Wiadomo, to już 30 letnie konstrukcje, m. in. dlatego znajomy szuka czegoś młodszego.

Z lutami różnie bywa, czasem trzeba coś poprawić, natomiast osobiście nie zauważyłem aby coś było nie tak z pojemnościami zarówno w tych 2 egzemplarzach Harmana, które posiadam czy też wiekowym Marantzu PM-75, którego jeszcze do niedawna trzymałem.

Wg pomiarów trzymają pojemności, a podejrzewałem, że może być już kiepskawo.

Zresztą wszystkie te wzmaki grały z dynamiką, której pozazdrościć może niejedna współczesna konstrukcja, więc nawet gdyby coś było podeschnięte, te sprzęty nadal potrafią pozytywnie zadziwić dynamiką.

Gwoli ścisłości - nie zamierzam żadnego z nich sprzedawać, więc ten wątek nie pojawił się po to, gdyby tak ktoś zaczął snuć domysły.

 

Odeszliśmy trochę od tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

dartman robił kiedyś pomiar kondensatorów w ponad 30-letniej już wówczas końcówce Yamaha B-2 (na V-fetach). Wszystkie kondensatory trzymały pojemność. Osobiście bardzo sceptycznie odnoszę się do tzw. recappingu. Dla mnie jest zwykłym amatorskim tuningiem ponieważ nie da się w ten sposób odtworzyć oryginalnego brzmienia urządzenia. Projekt został napisany pod konkretne elementy a tych najczęściej kupić się nie da. I nie dało się w tamtych czasach poza serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pojemnosci duze wazniejszym parametrem jest ESR.

 

Gdy pojemnosc spadnie o 20-25% to prawdopodobnie nawet tego nie uslyszymy, jednak gdy ESR wzrosnie kilkukrotnie to nie sposob tego nie usluyszec, wzmacniacz zaczyna sie gubic przy wyzszych poziomach glosnosci a bas staje sie wolniejszy.

 

Ale nie ma co panikowac, glowne kondensatory bardzo ale to bardzo rzadko kwalifikuja sie do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Też przestałem się jakoś specjalnie obawiać wyschniętych kondensatorów.

Jak dobrze gra to jest OK i nie ma co ruszać bo to już nigdy nie będzie brzmieniowo to samo.

Kiedyś kupiłem kilka Mundorfów z zamiarem upgradu Marantza, szybko się jednak z tego pomysłu wycofałem, zwłaszcza jak się okazało, że fabryczne trzymają obydwa parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wiele starszych sprzętów te parametry trzyma lecz nigdy nie wiemy na co trafimy. We wzmacniaczach car audio takie wymiany na takie same elektrolity tej samej firmy wygrzane uprzednio, dawały nueraz spektakularne rezultaty. Czemu zatem i tu takie zabiegi jesli jest taka koniecznosc maja przyniesc gorsze rezultaty. W swoim nadzie 3140 mialem pare kondow do wymiany i koles ktory to robil wstawil nie nowe, lecz stare kondy wygrzane trzymajace parametry. Kwestia robienia czegos z głową. Osobiscie uwazam ze takie sensowne 'grzebanie' w sprzecie jest zdecydowanie lepsze niz uzywanie tak zwanego niegrzebanego zakurzonego sprzetu, ktory niby gra super, ale skad wiemy jak gral te 30 lat temu? Ano nie wiemy bo nie mamy porownania. Ja kazdy swoj sprzet nowo kupiony oddaje do gruntownego przeglądu do zaufanej osoby-poprawa lutow czyszczenie i pomiary. Zawsze jest robione tak aby nie ingerowac w fabryke.Nie narzekalem nigdy. Fakt wiekszosc sorzetow do tej pory to sprzet car audio, ale zasada taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam, parę dni temu kupiłem na 'allegro' wzmacniacz 'Harman Kardon pm 665 vxi', i zastanawiam się nad kolumnami do Niego. Zobaczę i dotknę Go dopiero w maju, gdy wrócę do domu z pracy. Teraz w domu mam kolumny 'Acoustic Energy AE 109'(te stare), grają z 'Akai aa 1050'. Mam jeszcze (schowane w szafie) 'Grundig box 850' -bez pro (ale też grają super). Tu, w Holandii mam 'B&W dm 14' - te grają z 'Pioneer sa 608'. Często słucham płyt winylowych - 'Technics sl 3200', i właśnie się zastanawiam nad kolumnami do Tego wzmacniacza, pozdrawiam, j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.