Skocz do zawartości
IGNORED

Czy potrzebny DAC? Jeśli tak to jaki?


Michał Jańczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie w sprawie DAC. Wzmacniacz Rotel RA-960BX2 , Monitory Tonsil SIESTA SAT . Muzyka puszczana jest z komputera w formacie FLAC . I tu jest moje pytanie. Jaki DAC w cenie 300-400zł? Czy też nie jest on potrzebny. Czytam i czytam i nie wiem czy jest on potrzebny do takiego zestawienia. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie w sprawie DAC. Wzmacniacz Rotel RA-960BX2 , Monitory Tonsil SIESTA SAT . Muzyka puszczana jest z komputera w formacie FLAC . I tu jest moje pytanie. Jaki DAC w cenie 300-400zł? Czy też nie jest on potrzebny. Czytam i czytam i nie wiem czy jest on potrzebny do takiego zestawienia. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Potrzebny i nie. Zależy jakiej jakości dźwięku oczekujesz. Podejrzewam, że jak najlepszej, wtedy DAC jest jak najbardziej przydatny, żeby zastosować tryb bit-perfect i ominąć syfiasty tor audio w Windowsie. Oczywiście do tego jakiś player z interfejsem WASAPI lub Kernel Streaming.

 

Witam.

 

Mam pytanie w sprawie DAC. Wzmacniacz Rotel RA-960BX2 , Monitory Tonsil SIESTA SAT . Muzyka puszczana jest z komputera w formacie FLAC . I tu jest moje pytanie. Jaki DAC w cenie 300-400zł? Czy też nie jest on potrzebny. Czytam i czytam i nie wiem czy jest on potrzebny do takiego zestawienia. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Potrzebny i nie. Zależy na jakiej jakości dźwięku Ci zależy. Podejrzewam, że na jak najlepszej, wtedy DAC jak najbardziej wskazany, żeby zastosować tryb bit-perfect i ominąć syfiasty tor audio w Windowsie. Do tego oczywiście jakiś player z interfejsem WASAPI, lub Kernel Streaming. Dysponując taką kwotą nie zaszalejesz. Może koledzy coś Ci doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że zależy jak najlepszej jakości dźwięku. A co do programu odtwarzającego używam foobar2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nie wiem czy jest on potrzebny do takiego zestawienia.

Jeszcze jedno. Zestawienie. Cóż, jest jakie jest. Jednak zastosowanie DAC-a to zawsze lepsze rozwiązanie niż Jack-RCA, jeśli w taki sposób masz to podłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ominąć "syfiasty tor audio" trzeba po prostu przestać używać windę. DAC nie ma z tym nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ominąć "syfiasty tor audio" trzeba po prostu przestać używać windę

 

A Ty znowu te swoje bzdety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chesz poprawic dzwiek z kompa nie wydajac fortuny to moze zachwalany Hifimediy DAC UAE23 lub nowszy HiFime Sabre 9018 USB DAC albo calkiem nowy latwiej dostepny FiiO K1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ominąć "syfiasty tor audio" trzeba po prostu przestać używać windę. DAC nie ma z tym nic wspólnego.

Dzięki za podpowiedź. Jutro biegnę kupić coś z OS X na pokładzie, bo faktycznie teraz mam dźwięk jak z radiomagnetofonu KASPRZAK i nie wiedziałem, że to przez Windę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam windy, nie mam OSX.

 

Btw, to ty chcesz omijać syfiasty tor w windows. Uważasz, ze jest syfiasty i chcesz go omijać przez kupno DAC. Więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "nie wiedziałem ze to przez windę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam windy, nie mam OSX.

 

Btw, to ty chcesz omijać syfiasty tor w windows. Uważasz, ze jest syfiasty i chcesz go omijać przez kupno DAC. Więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "nie wiedziałem ze to przez windę".

 

ayran spokojnie :) Jak bym mógł to bym kupował odtwarzacz CD , ale warunki mi na to nie pozwalają. I do tego spędzam większość czasu przy komputerze gdzie mam całą masę muzyki. I chciałbym poprawić jego jakość. A to że używam Windowsa , a nie OSX czy Linuxa to nie powinno mieć specjalnego znaczenia. Bo jeśli Windows ma skopany korektor dźwięku i na zintegrowanej karcie dźwiękowej nic nie uzyskam to chciałbym dostać wskazówki jak to po prawić na tym co przedstawiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że to przez Windę.

 

Szukaj innej przyczyny. System nie jest przyczyną złej jakości dźwięku !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innej przyczyny. System nie jest przyczyną złej jakości dźwięku !

Ty tak poważnie czy się zgrywasz. Sam napisałeś żeby nie używać Windowsa a jeśli napisałeś to na forum PC Audio, to chyba każdy prawdopodobnie zrozumiał by to że sugerujesz inny system, jak przykładowy OS X, który to jest o wiele lepszy, jeśli chodzi o dźwięk, ponieważ w systemach OS jednym z priorytetów jest wierne odtwarzanie dźwięku. Ja używam Windowsa i po odpowiednim skonfigurowaniu słucham muzyki jak z dobrego odtwarzacza CD, czego dowodem jest aprobata moich znajomych i delikatny opad szczęki a zestaw napewno nie kosztował dziesiątek tysięcy.

 

@Michał Jańczak- foobar jest ok. Czasami używam go zamiennie z JRiver i różnicy raczej nie słyszę, jeśli już to na granicy percepcji. Oczywiście cudów nie oczekuj, bo jeśli taki trochę wiekowy Rotel wcale nie musi być zły, to jednak monitory mogą ograniczać jakość dzwięku, szczególnie w zakresie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przepraszam. Trzecia w nocy. Pierwsze zdanie tyczyło się @soundchaser. Z Kasprzakiem to był żart. @ayran. "nie wiedziałem, że to przez winde" to delikatny sarkazm. Teraz już wiesz co miałem na myśli. Po za tym twierdząc "DAC tu nic nie pomoże" piszesz bzdury. Gałąź PC Audio rozwija się coraz prężniej. Nawet mając pokaźną kolekcję płyt, wiele osób woli je zripować na dysk komputera i mieć do nich szybki dostęp, tworzyć playlisty itp. Serwisy streamingowe też są coraz popularniejsze, więc jeśli ktoś chce używać komputera jako źródło dźwięku, to bez DAC-a lub wzmacniacza z DAC-iem i odpowiedniej konfiguracji, na dobrą jakość dźwięku nie ma co liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę bzdur. Jak podłączasz DAC do komputera z windows to ten DAC działa w innej rzeczywistości? To jest dalej "syfiasty tor windows". No chyba, że mówiąc "syfiasty tor windows" to chodzi ci o kartę wewnętrzną, a jak podłączasz zewnętrzny DAC to nagle podsystem audio windy działa zajebiście. Jeśli tak, to fajnie by było jakbyś po prostu zdefiniował "syfiasty tor windows" i po problemie.

 

Z mojej strony EOT, bo niczego się nowego nie dowiem, a windy i tak nie używam a są tu od tego fahofcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie czy się zgrywasz. Sam napisałeś żeby nie używać Windowsa

 

Coś pomyliłeś. Nigdzie tak nie napisałem, wręcz przeciwnie - uważam, że Windows jak najbardziej nadaje się do odtwarzania strumieniowego plików audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to fajnie by było jakbyś po prostu zdefiniował "syfiasty tor windows" i po problemie.

A co tu definiować? Pominąć resampling i cyfrową kontrolę głośności. Nie sądzę, żebyś o tym nie wiedział.

EOT.

 

Coś pomyliłeś. Nigdzie tak nie napisałem, wręcz przeciwnie - uważam, że Windows jak najbardziej nadaje się do odtwarzania strumieniowego plików audio.

Pomyliłem, ponieważ myślałem, że odpisuje dla @ayran. Pisząc "nie wiedziałem, że to przez winde" oczywiście ironizowałem. Nie lubię tego robić, bo to nie jest zbyt grzeczne ale tekst kolegi ayrana pchnął mnie w tym kierunku. Teraz napisał, żebym to zdefiniował. Uważałem, że dla kogoś kto napisał ponad 2000 postów nie muszę nic definiować. Oczywiście, że system Windows można tak skonfigurować, żeby był dobrym źródłem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chesz poprawic dzwiek z kompa nie wydajac fortuny to moze zachwalany Hifimediy DAC UAE23 lub nowszy HiFime Sabre 9018 USB DAC albo calkiem nowy latwiej dostepny FiiO K1

 

Także polecam coś na kości Sabre: Se9023,albo ciut lepszej 9018. Dragonfly albo jakis chinczyk, np Audiobreeze, oba dostaniesz na se9023 w cenei 200-400 zl.

Dobrym rozwiazaniem jest tez Audiotrack Prodgidy, zwlaszcza w wersji Black Edition

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W tej cenie, to ten Audiotrak lub np. Audinst HUD-mini. Oba przetworniki mają wyjścia RCA, które może wykorzystać do podłączenia wzmacniacza i przyjmują sygnał o rozdzielczości 24 bitów, co przydaje się kiedy chcemy ściszać dzwięk z poziomu playera. Ustawiając w playerze i dżwiękach Windows rozdzielczość 24 bity nie zmjiejszamy rozdzielczości 16 bitowych plików zciszając dźwięk. Pozostałe proponowane przetworniki, nadają się raczej jako, takie mobilne urządzenia, kiedy chcemy np. w parku posłuchać muzyki z laptopa przez słuchawki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam słucham sobie muzyczki na PC z Win10, mam idealnie czysty sound i zero problemów typu brak stabilności, trzaski, buczenie itp.

Nawet jak słucham przez DirectSound.

Niedawno kupiłem kartę muzyczną AIM SC808 za 440 pln, gra tak samo jak mój DAC i coraz częściej noszę się z zamiarem sprzedaży NFB10-ES3.. :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.