Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter USB/SPDiF a DAC.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Pytanie dla zorientowanych w temacie.

Czy konwerter sygnału USB/SPDiF ,, widzi'' jaki DAC jest do niego podłączony?

Czy DAC może wpływać na pracę konwertera?

W jednym z tematów zdania są całkowicie rozbieżne w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miała być analogia !

Skoro CD użyte jako transport nie widzi DACa to i konwerter, który robi dokładnie to samo co te CD też nie widzi DAC.

"Gra" bez względu na to czy DAC jest podłączony czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2016 o 13:49, Gosc napisał:

Koledzy neofozzie i soundchaser, oraz dystrybutor M2Techa GFmod twierdzą coś zupełnie innego i już zgłupiałem.

Kolega neofozzie chyba źle zrozumiał twój pierwszy post, kolega soundchaser nie ogarnia z definicji, a GFmod handluje takimi oto wynalazkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc sam rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu a pytanie mam też o konwerter. Czy ma jakiś sens użycie konwertera spdif pomiędzy transportem cd a dac? Przy opisie jednego z urządzeń piszą o rewitalizacji sygnału. Czyli z cd do konwertera kabel coaxial i z konwertera do dac też coaxial. Ma to jakiś sens? DAC to audio gd nfb27, transport cambridge cxc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. To po prostu głupie jest. Dobry tor to prosty tor. Za cenę konwertera kup dużo wódki/whisky/wina/piwa/płyt albo lepszego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu a pytanie mam też o konwerter. Czy ma jakiś sens użycie konwertera spdif pomiędzy transportem cd a dac? Przy opisie jednego z urządzeń piszą o rewitalizacji sygnału. Czyli z cd do konwertera kabel coaxial i z konwertera do dac też coaxial. Ma to jakiś sens? DAC to audio gd nfb27, transport cambridge cxc.

Nie da się.

Cd nie ma wyjścia usb. A nawet jeśli podłączysz komputer i dalej konwerter usb - spdif to i tak nie ma to sensy ze względu na to że w swoim dacu masz dobry konwerter na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter ma spdif out i in, także chyba da się, tylko ciekawi mnie czy ma to sens i czy istnieje ta rewitalizacja sygnału, ale chyba nie ma co pakować się w pośrednika między urządzeniami. A to ten sprzęcik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS i tak nie miałem go zamiaru kupować, pytam z ciekawości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter ma spdif out i in, także chyba da się, tylko ciekawi mnie czy ma to sens i czy istnieje ta rewitalizacja sygnału, ale chyba nie ma co pakować się w pośrednika między urządzeniami. A to ten sprzęcik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS i tak nie miałem go zamiaru kupować, pytam z ciekawości :)

Dokładnie taki sam konwerter masz w swoim dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Cd nie ma wyjścia usb. A nawet jeśli podłączysz komputer i dalej konwerter usb - spdif to i tak nie ma to sensy ze względu na to że w swoim dacu masz dobry konwerter na pokładzie.

Przemysław, nie zrozumiałeś pytania i wprowadzasz w błąd. Te konwertery Audio-GD (seria DI-V xxx) mają osobne wejście SPDiF do - jak to nazywają - "rewitalizacji" sygnału np. z CD, DVD itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega neofozzie chyba źle zrozumiał twój pierwszy post, kolega soundchaser nie ogarnia z definicji, a GFmod handluje takimi oto wynalazkami

 

Za to Ty jesteś jedynym na forum specjalistą, który nawet nie wie, że zwykły 14-letni windows XP tak samo dobrze nadaje się do audio,

jak Twój ukochany daphile. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, bo nie ma UAC2 i trzeba się jebać z jakimiś stronkami. Zresztą mówi to facet, który nie ogarnia na forum pcaudio o co chodzi w standardzie spdif, i nie bardzo ogarnia problem 24/32 bitów zarzucając innymi NIEDOINFORMOWANIE. No co ja poradzę, że na twoim tle wychodzę na geniusza. No i at last but not at least. Ja nie kocham daphile i go nie używam. Zobacz stronę "o mnie". Ale dziś dowiedziałeś się tyle rzeczy o spdif, że nie wiem czy sobie z tym przez tydzień poradzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemysław, nie zrozumiałeś pytania i wprowadzasz w błąd. Te konwertery Audio-GD (seria DI-V xxx) mają osobne wejście SPDiF do - jak to nazywają - "rewitalizacji" sygnału np. z CD, DVD itd.

A kolega kolejność postów widzi. Druga sprawa konwrter jak sama nazwa mówi zmienia jeden sygnał na drugi. Co to ma wspólnego z "rewitalozacja" spdif?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega kolejność postów widzi. Druga sprawa konwrter jak sama nazwa mówi zmienia jeden sygnał na drugi. Co to ma wspólnego z "rewitalozacja" spdif?

Aleś Ty uparty, może najpierw zerknij w specyfikację konwertera DI-2014 a później pisz o faktach zamiast o swoich przemyśleniach.

Jeśli mam samochód osobowy, to nie mogę nim przewieźć szafki, bo to osobówka i jak sama nazwa mówi służy do wożenia osób?

Ten DI-2013 jak i jego poprzednik DI-V3 mają funkcję "rewitalizacji" sygnału SPDiF, czyli można ich używać z pominięciem podstawowej funkcji konwertera USB/SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam specyfikację DI Pancio88 nic nie wspomniał o jaki konwerter mu chodzi w pierwszym swoim poście.

"Rewitalizacja" sygnału spdif, wiesz jak to działa i jaki ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam specyfikację DI Pancio88 nic nie wspomniał o jaki konwerter mu chodzi w pierwszym swoim poście.

"Rewitalizacja" sygnału spdif, wiesz jak to działa i jaki ma sens?

Racja, w pierwszym nie wspomniał, później już tak. Mam jeszcze gdzieś w szufladzie DI-V3, może dlatego było to dla mnie oczywiste:-)

Jak to działa, można tu przeczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ma sens? To zależy, jaki kto ma teraz DAC i jakie źródło, miałem kiedyś prosty odtwarzacz CD Marantza i DAC z jednym wejściem, więc DI-V3 robił trochę za poprawiacz sygnału SPDiF z CD a trochę za przełącznik wejść :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Gwoli uzupełnienia.

Miałem okazję wczoraj wypróbować inny egzemplarz konwertera hiFace Two. Podpięty do moejo i innego lapka z Foobarem nie miał żadnych problemów z odtworzeniem plików w tym gęstych. I to nawet bez podpiętego kabla coaxial do DAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2016 o 18:26, ayran napisał:

Kolega neofozzie chyba źle zrozumiał twój pierwszy post, kolega soundchaser nie ogarnia z definicji, a GFmod handluje takimi oto wynalazkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc sam rozumiesz.

 

Chciałbym widzieć Twoją minę po podłączeniu Entreqa Atlantisa USB :)

Lepiej nie wypowiadać się o czymś czego się nie zna.

 

W dniu 9.02.2016 o 13:49, Gosc napisał:

Koledzy neofozzie i soundchaser, oraz dystrybutor M2Techa GFmod twierdzą coś zupełnie innego i już zgłupiałem.

 

Nic takiego nie padło. To jakiś mylny wniosek. Ayran ma rację, transmisja jest jednokierunkowa, bez żadnej korekcji błędów. Nadajnik nie ma pojęcia czy odbiornik odebrał, czy prawidło i czy w ogóle jakiś jest. SPDIF to format z początku lat 80tych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym widzieć Twoją minę po podłączeniu Entreqa Atlantisa USB :)

Lepiej nie wypowiadać się o czymś czego się nie zna.

Jak by ktoś nie maił pewności jakich zmian oczekiwać po tym kablu zaprojektowanym nie przez byle jakiego inżyniera a pełną gębą rolnika ze Szwecji.

Test na pewno został przeprowadzony obiektywnie z poszanowaniem naukowej metodologii, jego wyniki mówią same za siebie ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Przemysławie naukowcu. Nikt z karabinem nie zmusza do do wyboru tego czy innego sposobu słuchania.

Zapewniam Cię, że każdy kto posiada tego Atlantisa słuchał go u siebie w domu wcześniej. Różnica jest tak duża, że wystarczy dwa pierwsze takty usłyszeć i nie trzeba się wielce wsłuchiwać. To jakby sie przesiąść z samochodu do samolotu.

Ponawiam apel żeby sie nie wypowiadać o czymś czego się nie miało w ręku nawet.

 

A odnośnie uziemienia Entreqa Tellus Silver to wystarczy też poczytać ludzi, który mieli z tym do czynienia.

Forum Devialeta z UK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby sie przesiąść z samochodu do samolotu.

I to tylko po zmianie kabla usb. Wprost niewiarygodny efekt. Ciekawy jestem jaki powód tych zmian?

Czy mógłby Pan takiemu niedowiarkowi jak ja wytłumaczyć jakiej czynniki wpływają na te kolosalne zmiany?

 

Rozumiem że "naukowiec" miało mnie obrazić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nic takiego nie padło. To jakiś mylny wniosek.

Czy ja wiem. W korespondencji z Wami podałem tak jak no forum opis objawów moich problemów i dostałem zapytanie czy mój DAC obsługuje na wejściu 24bit 192kHz. Skąd więc to zapytanie skoro macie świadomość, że DAC nie mógł powodowować problemów opisanych u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam apel żeby sie nie wypowiadać o czymś czego się nie miało w ręku nawet.

Ja ma zestaw nabiału, którego używam do tuningowania audio. Jest to rozwiązanie równie pro eco jak Entreq.

Nie interesuje was dystrybucja moich produktów?

Wchodzę dopiero na rynek więc ceny nie będą wygórowane.

Oczywiście moje produkty mają zbawienny wpływ na brzmienie systemu na pewno nie mniejszy niż produkty ww. firmy o czym zaświadczyć może wielu testujących miłośników dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak tu mamy. Są ludzie co jarają się zasilaniem pc no i tacy co sprzedają kable usb za kilka tysięcy i tłumaczą, że je słychać. Chyba jak się człowiek nimi biczuje to je słychać. Bo świszczą. Albo sprzedają worki ze skóry z piaskiem w środku o wadzie ok. 1 kg co się je kładzie na kolumnach i wtedy jest cud.

 

Musisz przywyknąć. To jest jak nocna i dzienna straż. Od razu zaznaczam, że ja jestem w nocnej straży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale ja nie mam nic przeciwko takim rozmowom. Jak ktoś lubi i widzi w tym sens to niby dlaczego miało by to być niestosowne?

Tylko niech się taka dyskusja toczy w odpowiednim temacie.

Kurier dostarczył mi do domu konwerter na wymianę. Sklep Q21 zadziałał teraz sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.