Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawianie osi talerza GS-420


Gość G.Mark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Dotarł do mnie wczoraj gramofon GS-420 czyli popularny "Adam". Bliższe oględziny wykazały, że niestety oś talerza nie jest ustawiona w pionie - lekki przechył na lewo.

Regulacja ustawienia osi polega na wkręcaniu lub wykręcaniu śrub znajdujących się na kołnierzu obudowy łożyska. Są cztery śruby regulacyjne i trzy śruby służące do ostatecznego umocowania łożyska do podstawy gramofonu.

Czy jest jakaś "domowa" metoda aby ustawić pionowo tę oś oraz ustalić - w miarę dokładnie - jej właściwe położenie w stosunku do osi obrotu ramienia - lub innego właściwego punktu tego gramofonu?

 

Pozdrawiam,

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po dlugiej ciszy.

Nawłaściwiej byłoby nałozyć na oś przedłużkę o ok 10-15 cm. i regulować tak aby amplituda mimośrodowości na szczycie byla jak najmniejsza.Warunkiem jest idealne pasowanie na osi osadzenia talerza.Takie rozwiązanie problemu regulacji pozwala na wypionowanie osi bez talerza, który trzeba by za każdym razem zdejmować. Problem moze być jeśli masz na napedzie silnika krokowego Cewki na 1/3 obwodu talerza.Wtedy nie będzie obrotu bez dysku.A może to wersja z podtależykiem warto by sprawdzić czy jego oś nie jest zdeformowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam również. Niestety jest to wersja z napędem liniowym - cewki na 1/3 obwodu i pasek magnetyczny pod talerzem. Zastanawiam się nad wykorzystaniem poziomicy. Problemem może być sprzęgnięcie jej z osią talerza w taki sposób, aby zachować kąt prosty pomiędzy poziomicą a osią. Na szczęście nie ma luzów w łożysku i zwichrowania samej osi. Czy znasz jakiś wymiar, który umożliwia spozycjonowanie osi w stosunku do ramienia?

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>G_MArk

W/g serwisówki talerz ( a więc i położenie jego osi ) ustawia się poprzez odpowienią szerokość szczeliny pomiędzy paskiem magnetycznym a czołami cewek - musi być taka sama ok. 1.3 mm. Jezeli tak uatawisz talerz to będzie OK. NIE DEMONTUJ ZESPOŁU CEWEK - to ich położenie jest punktem odniesienia ! No chyba, że już ktoś coś przy nim robił, wtedy obowiązuje procedura odwrotna. Szczelina między zabierakim układy powrotu ramienia i zębatką pod talerzem musi wynosić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

>stożek

 

Pięknie dziękuję za te istotne informacje. Cewki na szczęście nie były demontowane. Nie zaobserwowałem również "bicia" talerza.

Czy masz może, sposobność zeskanowania tej instrukcji serwisowej? Jeśli tak, byłbym niezmiernie wdzięczny za podesłanie tego skanu na [email protected]

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że niestety nie mam skanera - mogę tylko skserować i wysłać pocztą. Ale nie obiecując może uda mi się namówić połowicę do użycia skanera w jej firmie ( mają tam jakieś procedury....) Jak się uda, to udostępnię tą serwisówkę, bo widzę, że "ADAM" wzbudza duże zainteresowanie :-)))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do wszyskich zainteresowanych !!

Proszę poczekać na rezultaty moich prób ze skanowaniem serwisówki Adama. Maksymalnie sprawę załatwię do przyszłego tygodnia. Kiedy coś z tego wyjdzie dam znać na forum. Inaczej będę robił ksero.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam !

Skany serwisówki już są !!

Niestety, muszę pobierać po 5 zł od każdego zainteresowanego ściągnięciem jej, ponieważ doszły nie przewidziane koszty skanowania:-((.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt via mail. Archiwum ma ok. 3.8 MB.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Od miesiąca jestem w posiadaniu Adama GS-420. Przeglądając Forum szczęśliwie trafiłem na informację o serwisówce tego gramofonu. Bardzo mi zależy na zdobyciu takiej serwisówki. Pokrywam oczywiście wszelkie związane z tym koszty.

mój adres mailowy [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam

Redemptus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.