Skocz do zawartości
IGNORED

Korektor do wzmacniacza


lukas92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wzmacniacz denon pma-720a cd denon dcd-715 dvd h/k dvd22 i chciałem podłączyć do tego korektor unitra fs042 lub fs032 da się to jakoś sparować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przez we i wy pętli jednej z pętli magnetofonowych - tam wpiąć.

Ale może być też tak, że będzie wisiał tylko na jednym wejściu.

Trzeba to sprawdzić; zależy od przełączników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie narzuca mocno swego charakteru, więc dźwięk dopracujesz doborem pasujących Ci brzmieniem kolumn. Więcej od takiego korektora uzyskasz popranym ustawieniem kolumn, akustyką.

Nie chodzi, że się nie opłaca taki korektor obojętnie, czy kosztuje 50zł, czy 500zł robi bałagan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor bez problemu zadziała podłączony do pętli "tape-monitor", włączanej niezależnie od pozostałych żródeł. Włączając pętlę t-mon. włączamy w tor audio korektor.

Niestety, korektor to samo zło dla jakości muzyki, zwłaszcza takie dno, jakie produkowano w Polsce w latach 80-00. Taka gorzka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wzmacniacz denon pma-720a cd denon dcd-715 dvd h/k dvd22 i chciałem podłączyć do tego korektor unitra fs042 lub fs032 da się to jakoś sparować?

To prawda co piszą koledzy. Najlepszy dźwięk uzyskuje się pomijając wszelakie regulacje barwy dźwięku, jednak moim marzeniem jest, żeby jacyś inżynierowie wymyślili taki korektor, który nie psuje dźwięku. Ja używam korektora w playerze JRiver gdy słucham muzyki z komputera. Średnica trochę świdruje mi w uszach, więc tłumię o jeden decybelek czy dwa zakres od 1 do 12 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak moim marzeniem jest, żeby jacyś inżynierowie wymyślili taki korektor, który nie psuje dźwięku

 

Nazywa się to korektor akustyki pomieszczenia.

W oparciu u pomiary akustyki korekcja odbywa się zwykle jeszcze w domenie cyfrowej więc w torze audio nie znajduje się żaden dodatkowy element który zdaniem audiofila psułby mu brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, koledzy mają całkowitą rację. Nie warto podpinać korektora - to wypacza jakość dźwięku zresztą temat korektora był już wałkowany wielokrotnie i zawsze kończył się tak samo. Ja osobiście miałem dwa i szybko zrezygnowałem więc nie piszę tego z sufitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, koledzy mają całkowitą rację. Nie warto podpinać korektora - to wypacza jakość dźwięku zresztą temat korektora był już wałkowany wielokrotnie i zawsze kończył się tak samo. Ja osobiście miałem dwa i szybko zrezygnowałem więc nie piszę tego z sufitu.

 

Zanim bezkrytycznie skreślicie każdy korektor polecam się zapoznać z czymś takim jak pisałem wyżej, firma Anthem posiada b. przyzwoite korektory akustyki o accuphase nie wspomnę

mając na uwadze jak pomieszczenia psują to co skrupulatnie zostało zrobione podczas masteringu, można by rzec że bez odpowiedniej korekcji pomieszczenia NIE MA MOWY o doświadczeniu tego co miał w zamyśle realizator. Wystarczy przesunąć kolumnę kilkanaście cm w jedną lub drugą stronę, gra inaczej, ustawiamy sprzęt w pokoju tak jak się po prostu da, czasem jeżeli warunki pozwolą tak aby nam się podobało (to już luksus) a nie tak jak jest prawidłowo bo do tego potrzebna jest dość zaawansowana i kosztowna adaptacja a ilu z Was takowe pokoje posiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz iledziesiąt razy taki korektor jest droższy od całegp zestawu kolegi pytającegp w tym wątku?

 

 

(O ile nie kilkaset :-)

 

Za używkę ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało istotne, chodzi o podejście że jak korekcja to musi psuć - wcale nie.

Poza tym w świetną korekcje akustyki wyposażone są amplitunery Anthem-a gdzie ceny na dzień dzisiejszy zaczynają się od 4kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chciałem podłączyć do tego korektor unitra fs042 lub fs032

Nie za blisko do Accuphase i Anthem'a

 

Cenowo też odrobinę się różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą korektora jest jego użytkownik, mało kto wie jak z tego korzystać.

Samo urządzenie jest genialne i nic nie psuje, wręcz przeciwnie poprawia.

Tylko jak pierwszy lepszy chłopek się weźmie do regulacji akustyki to efekty są żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wcześniej, że korektor psuje dźwięk miałem na myśli, że wydlużamy tor sygnału co według powszechnej opinii wprowadza różne zniekształcenia. Z tego powodu chyba stosuje się wylączniki, które omijają regulację barwy dźwięku. Jakieś 15 lat temu miałem amplituner Pioneer wraz z korektorem i tymi bajerancko skaczącymi słupkami przy różnych częstotliwościach. Wtedy wraz z jakimś Tonsilonskimi kolumnami to był niezły wypas. Szkoda, że nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy odłączając korektor będzie czyściejszy dźwięk. Zapewne nie, bo korektory były w modzie a to co w mózgu to i w uszach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, z tego się wyrasta.

Człowiek w końcu dochodzi do wniosku, że wzmacniacz to pudło z włącznikiem, przełącznikiem źródła i gałą wzmocnienia.

I do audioorgazmu nie potrzeba już niczego prócz ulubionej muzyki :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do audioorgazmu nie potrzeba już niczego prócz ulubionej muzyki :-D

Jest dokładnie tak jak napisałeś.To naprawdę się sprawdza. Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza i kolumn za siedem kawałków. Przez około rok morda się cieszyła, potem zacząłem się zastanawiać skąd wykombinować kasę na coś lepszego (czytaj droższego). Na szczęście z tego wyrosłem. Założyłem konto w serwisie Tidal i przeszukując różne albumy, trafiam na coś co sprawia, że dostaje właśnie tego "audioorgazmu" i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Po za orgazmem innego rodzaju :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim bezkrytycznie skreślicie każdy korektor polecam się zapoznać z czymś takim jak pisałem wyżej,

 

Ciekawe, bo żadnej marki nie podałem więc to nie ja jestem bezkrytyczny jak to zostało ujęte ale ten co tak bezkrytycznie sądzi. Nie tylko ja miałem negatywne odczucia co do zastosowania korektorów bo nie zależnie od tego jakie to by nie było "cudo na kiju" to zmienia - modyfikuje sygnał wychodzący ze wzmacniacza.

Każdy ma własne upodobania - mnie korektory nie przypadły do gustu i je wywaliłem od kilku lat słucham już bez jakiejkolwiek modyfikacji sygnału dobierając jedynie wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.