Jump to content
IGNORED

Klipsch do pokoju 18m2 do lampy - Cornwall? Heresy? inne?

adamgdansk

Recommended Posts

Hej. Ciagnie mnie w stronę kilkuwatowej lampy. Kilka wat na 2A3 w stylu SunAudio czy też coś na 300B. Oczywiście pojawia się kwestia kolumn. Pokój mam 18m2, normalny w bloku. Zastanawiam się nad Klipschami - Heresy 3 lub Cornwall (pojawiają się uzywki ver2 - ver3 jest już relatywnie droga kupowana nowa). Czy coś doradzicie? Po pierwsze na ile z Heresy w takim metrażu przy takiej lampce będzie po prostu przyjemnie, skutecznie i jakościowo dobrze w odsłuchu. Wiem, że była ostatnio entuzjastyczna recenzja tychże ale czy tam w ogóle jest jakas podstawa basowa (one chyba niżej niż 50Hz nie schodzą) albo czy też w ogóle jest jakiś niedostatek tejże "odczuwalny" dotkliwie w normalnym słuchaniu?

Cornwall - to już solidne "meble" (aż strach pomyśleć jak je wnieść albo jak kiedyś komuś odsprzedać, chyba z tragarzami ;) i czy w 18m2 jest jakikolwiek sens. No bo wiem, że zalecane do >30m2 i to mogłoby je od ręki skreślać z pokoju 18m2, no ale ciekaw jestem Waszych opinii. Chętnie też na priv jeśli ktoś chciałby się podzielić.

Muzyka słuchana - przekrojowo od jazzu i wokalistyki przez blues, rock do klasycznej i soundtracków z filmów ;)

A może lepiej w szerokopasmowe - podstawowy Bodnar? a może JAF?

• 1 year later...

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

One potrzebują subwoofera ? Takie klamoty powinny uderzyć mocno dołem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.