Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch do pokoju 18m2 do lampy - Cornwall? Heresy? inne?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ciagnie mnie w stronę kilkuwatowej lampy. Kilka wat na 2A3 w stylu SunAudio czy też coś na 300B. Oczywiście pojawia się kwestia kolumn. Pokój mam 18m2, normalny w bloku. Zastanawiam się nad Klipschami - Heresy 3 lub Cornwall (pojawiają się uzywki ver2 - ver3 jest już relatywnie droga kupowana nowa). Czy coś doradzicie? Po pierwsze na ile z Heresy w takim metrażu przy takiej lampce będzie po prostu przyjemnie, skutecznie i jakościowo dobrze w odsłuchu. Wiem, że była ostatnio entuzjastyczna recenzja tychże ale czy tam w ogóle jest jakas podstawa basowa (one chyba niżej niż 50Hz nie schodzą) albo czy też w ogóle jest jakiś niedostatek tejże "odczuwalny" dotkliwie w normalnym słuchaniu?

Cornwall - to już solidne "meble" (aż strach pomyśleć jak je wnieść albo jak kiedyś komuś odsprzedać, chyba z tragarzami ;) i czy w 18m2 jest jakikolwiek sens. No bo wiem, że zalecane do >30m2 i to mogłoby je od ręki skreślać z pokoju 18m2, no ale ciekaw jestem Waszych opinii. Chętnie też na priv jeśli ktoś chciałby się podzielić.

Muzyka słuchana - przekrojowo od jazzu i wokalistyki przez blues, rock do klasycznej i soundtracków z filmów ;)

 

A może lepiej w szerokopasmowe - podstawowy Bodnar? a może JAF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornwall w 18m2 o dziwo bardzo fajnie grają. Pełny wymiar dźwieku. Tylko łatwo z głosnością przesadzić - bo taki jest ciekawy ten live dźwięk. Co ciekawe - najfajniej mi brzmią z 20watową końcówką Dynaco ST35 na el84 - rytm, slam, oddech, barwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

 

One potrzebują subwoofera ? Takie klamoty powinny uderzyć mocno dołem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.