Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony


KPIOTR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio stałem się posiadaczem tych dwóch modeli magnetofonów mam pytanie do kolegów (przyznam się od razu jestem początkującym "kolekcjonerem sprzętu z dawnej epoki;-)" czy ktoś może mi pomóc w poznaniu możliwości tego sprzętu?? z tego co czytałem to na tamte czasy były tonie najgorsze modele ale wtedy nie było mnie stać na zakup sprzętu z tej półki. Potem nastały czasy CD, ........i moje kasety odsłuchiwane dawniej na jakimś starym Kasprzaku poszły w zapomnienie odgrzebałem je parę dni temu w piwnicy i słucham z nich muzyki. Niby wszystko ok ale fajnie by było wiedzieć co się dzieje po naciśnięciu jakiegoś guziczka w onkyo czy jamaszce a przyznam, że moja wiedza jest zerowa w tym temacie tak, ze jak ktoś kolegów ma taki sprzęt to byłbym wdzięczny za parę wskazówek co do czego w tym sprzęcie służy.

pozdrawiam Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię, że nie wiadomo o jakich deckach piszesz bardzo ważne są kasety.

Jeśli piszesz o jakimś japońskim decku i masz dobrej klasy chromówki, czy metal przegrane z cd jakość jest świetna, ale ... jak masz jakieś podle przegrane kasety z drugiej kasety, lub kiepskie"oryginaly", lub popularne zwykłe tanie żelazówki typu niebieska sony/czerona tdk i mielone były prze kasprzaka różnica jakości do tamtych będzie wielka i może rozczarować.

W czasie nagrywania niektore decki miały auto kalibrację- badały możliwości taśmy. Można też było "zatkać" chromówkę i nagrać jak na żelazową- to było soczyście;))

A guziczki z decka to nie które pokrywają się z cd, chyba że dolby b, c itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

ładnie przez roztargnienie zapomniałem napisać jakie to modele więc już uzupełniam ;-)

Pierwszy to ONKYO ta 2570 , drugi YAMAHA KX 800 ten dostałem z pilotem kasety mam "oryginalne" kupione w Polsce większość z hologramami ale już się dowiedziałem , że w tamtych czasach były nagrywane na najgorszych materiałach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.