Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S501 a A-S701 róznice


felis

Rekomendowane odpowiedzi

Co mi po srodku? Przecież na stoliku nie trzymam rozkręconego wzmacniacza. Liczy się brzmienie a tu w obu przypadkach jest dokładnie takie samo.

idąc tym tropem nie ma sensu w inwestowanie w wysokie modele z dobrą aplikacją i lepszymi podzespołami, jeśli AS1000 jest taka sama jak AS500 to znaczy, że ten drugi jest urządzeniem wybitnym ale ja uważam inaczej, oba modele to różna budowa inne preampy inne końcówki mocy ale podobno grają tylko kolumny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że te wzmacniacze różnią się brzmieniowo? Ja twierdzę że jeśli nie będziesz widział który w danej chwili gra to nie będziesz wstanie ich odróżnić :)

Z tego co widzę jesteś z Płocka. Ja również :) Mam na stanie as700 (praktycznie to samo co as500 tylko z nieco większym transformatorem) i as1000. Możemy się styknąć i pobawić a przy tym wypić po piwku.

tak pochodzę z Płocka a mieszkam w 100licy:) fakt nie porównywałem jej do AS700 ale do Rotela i była róóóóżżżnica choć nie brałem Yamahy wtedy pod uwagę ale może kiedyś sie taki test zrobi i od razu mówię, że używam nieałłłłdiofilskich regulatorów barwy:)

 

To jeszcze pytanie, czemu kupiłeś 700 jak 500 się niczym nie różniła? Ja bym wybrał tańszą opcję jesli jakościowo jest idento:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem 700 do 1000, wtedy nie myślałem o zakupie Yamahy bo byłem oczytany forum, że będzie beeee nawet założyłem wątek po tym jak sprzedawca polecił mi tysiączkę, i została po odsłuchu mojej kolekcji płyt. Teraz bawię się Marantzem HD DAC1, bałem się oczytany recenzji i forum, że gra ładne ale brakuje mu basu. Podłączyłem gra ładnie ale..... basu mu nie brak w żadnym zakresie a dodam, iż jestem basolubem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja z tym że dla mnie ważniejsza jest jakość basu niż jego ilość a z tym właśnie ostatnio walczyłem. Nie znoszę kiedy bas się wzbudza, albo zadudni. Innym wzmacniaczem nie udało mi się tego wyeliminować. Dopiero zmiana kolumn na mniejszy model przyniosła dużą poprawę. Akustyki oczywiście też tu nie pomijam.

Mimo wszystko jak będziesz w jakąś sobotę w Płocku to zapraszam do siebie. Tylko autobusem bo u mnie zawsze jest piwko w lodówce ;)

ok dzięki będę pamiętał, kupiłeś ją w Rewexsie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. W rewexsie nie handlują Yamahą

kiedyś mieli Yamahę ale dawno, wtedy seria AS była super nowością, mieli i Onkyo,Pioneera Marantza, Sony oczywiście Technicsa to tyle ile pamiętam z japońszczyzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co wy piszecie? Że a-s500 nie różni się od a-s700 niczym oprócz mocy? Po pierwsze 500 ma końcówkę mocy na jednej parze tranzystorów (Sanken) na kanał, natomiast 700 po dwie pary na kanał. Od miesiaca w domu mam A-S701, szukając wzmacniacza byłem na odsłuchu 501. moim zdaniem 701 brzmi bardziej soczyście od 501. Poza tym w 501 pokrętła selektora oraz volume są plastikowe w 701 aluminium, w 501 kabel zasilania jest na stałe.

Natomiast A-S1000 czy 1100 to już całkiem inna bajka, budowa i podejście...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z Hey.

Tak się składa, że słuchałem AS501, 701, 1000 wszystko na dwóch zestawach bowersów moim własnym, wiekowymi podłogowymi DM 309 i i sklepowymi Cm 8s.2. za cd robił marantz 6005. Na każdym przesłuchałem tę samą muzykę.

Każdy ze wzmacniaczy, stopniując je jak wyżej, zagrał inaczej z coraz lepszym szczegółem w całym pasmie i pełniej. Nie potrafię wyrazić tego audilofilsko.

Natomiast niezaprzeczalnie charakter brzmienia wzmacniaczy yamahy jest podobny. Jedni tego nie lubią, pisząc o graniu skrajami pasma, ostrej górze, suchym, konturowym basie, błyszczeniu suchej średnicy itp. Innym się to podoba, uznając, tak ja ja, że yamaha niczego nie upiększa. Gra to co podaje jej sygnał.

Niewątpliwie ma na to wpływ róźnica w ich budowie. Im wyższy model tym większe wyrafinowanie. Nie chodzi mi tylko o boczki wagę czy "zegarki" (1100).

Yamaha nie gra misiowato, nie gra też do końca analogowo, dla mnie taki charakter ma np. creek, którego słuchałem.

Dlatego pisanie, że 500 gra tak samo jak 700, 701, 1000 czy 2000, której już nie słuchałem ponieważ uznałem, że to już "nie mój portfel", to moim skromnym zdaniem nadużycie. Gdyby tak oceniać, to nie ma różnicy w brzmieniu budżetowych marantzów pm 6005, 7005 i 8005, denonów i innych dużych wytwórców audio, których w poszukiwaniu dla siebie wzmacniacza przesłuchałem, nie wspomnę tanich nadów, roteli i jednego atolla. Więc po co przepłacać.

Osobiście ze względów ówcześnie finansowych kupiłem tanio używaną 700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Elo.

Odkurzę troszkę temat.:)

A czy lepiej wybrać pomiędzy Yamaha 501 czy 701 czy markiem mp6006?

 

Bo boję się że ten marek będzie miał troszkę mało mocy i nie wydobędzie odpowiedniego brzmienia z tych kolumn.

lub jakąś inna propozycje do 2500 zł:)

Kolumny Heco Music style 900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Heco 900 Marantz faktycznie deczko jest za słaby.

Jest to porównywalny nieco lepiej grający model od AS501. Jednak Yamah ze względu na swoją moc wygrywa.

Model AS 701 od obydwu jest lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra tak samo :)

Odsłuch i odbiór jest rzeczą subiektywną...dlatego masz rozstrzał cen od do, niektórzy nie potrzebują, inni nie słyszą, a dla innych jest dokładnie to samo i nie widzę powodu do zdziwienia.

 

lub NAD C356BEE/DAC2 pod warunkiem, że znajdę gdzieś srebrny. Ale to rozważania na inny wątek.

Olej tego DAC'a - ma śmieszne ceny, a ciężko to później, jako samodzielny moduł, sprzedać. W tej cenie masz dowolne, wolno stojące DACi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu chcesz go sprzedać jako osobny dac? Sprzedaż całość.

Podaj daci za 1000 zł. Rozumiem że propozycje będą nowe?

DAC do tego NAD'a kosztuje 1200, z tego co widziałem. Za 1100 kupuje Aune X1S mający wzmacniacz słuchawkowy, oferujący wsparcie dla DSD, jednocześnie z próbkowaniem 32 bitów i częstotliwością 384kHz, do tego wejściem SPDIF, wejściem optycznym toslink, wejściem USB i wyjściem RCA oraz słuchawkowym. Tak, to propozycja nowa. Za swojego X1S dałem 1100 w sklepie.

 

Jako całość, mówisz? Owszem, można, zbyt dużo na tym tracąc...Wczoraj widziałem 356BEE+DAC - poszedł za 2200...wybacz...ale 1000 to się na tym traci na starcie, a samego DACa NAD'a kupi tylko osoba, która ma znowu wzmacniacz NAD'a, zaś zewnętrzny DAC może być ciekawą ofertą dla każdego. 356BEE kosztuje około 2700, moduł 1200 - razem masz blisko 4000. W tej cenie to można kupić lepszy wzmacniacz...a nie wzmacniacz plus DAC do wzmacniacza.

 

Moduł v1 tego DACa, z ograniczonym próbkowaniem/częstotliwością, czasami można dostać, jako używkę za 300-400, a i tego nie kupiłbym bo przy używcę dostanę lepsze DACi, a niewiele więcej kosztuje nowy DA 100 od CA i również to uważam za lepszą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten dac gra po prostu dobrze

 

Owszem funkcjonalnie miga być lepsze bo i droższe.

Ja także jestem za stosowaniem zewnętrznych urządzeń, łatwiej je wymieniać dobierać do siebie.

Ten dac natomiast jest optymalnie dobrany do tego wzmaka.

2200 zł nie widziałem. Dobra cena jeśli stan super. Spodziewałem się lepszej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć i sorry za odkopanie starego tematu ale ja tu trochę w tej sprawie.

Yamaha a-s501 dla Monitor Audio Bronze 5. Mocowo da radę? NIe będzie za ostro?

Jakiej jakości jest DAC w Yamasze?

Obecnie gram z PC poprzez oldskulowy dac, chyba max co się dało na msfalcon ale ma już kilkanaście lat i problemy. Jako wzmacniacz grundig finearts v5. Chciałbym zrezygnować z obydwu i podłączyć yamahę coaxem.

Czego słucham? Głównie dzieci oglądają bajki. Słucham wszystkiego. Mój ideał brzmienia to stary setup na monitorach wharfedale 9.1. Lubię ciepłe soczyste wokale, przestrzeń, obfitość basu. Niewielkie monitor audio grają w 37m2 salonie więc nie mają łatwo

Czy to ma sens i zagra?

Jako że temat yamaha vs yamaha to jeszcze pytane czy model 301 nie da rady. Pewnie nie choćby już ze względu na wymagania prądowe bronze 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma sensu kupować Yamahy dla wbudowanego przetwornika. To skromny dodatek, który "podnosi" walory użytkowe tego wzmacniacza ale jakość dźwięku nie jest tu priorytetem. Do telewizora, bajek dla dzieci wystarczy ale do "poważnego" słuchania muzyki, nie tędy droga. Jakikolwiek zewnętrzny przetwornik za kilkaset złotych (klasy Nostromo) będzie zdecydowanie lepszy. Co do głośników, Yamaha da radę. Będą grały i na pewno nie będą jakimś wyjątkowym obciążeniem. Czy zestaw ten zagra takim dźwiękiem, jakiego oczekujesz, nie wiem.  Na pewno nie będzie to jakiś hi-end ale do słuchania muzyki jak najbardziej Ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że Yamaha to granie japońskie a więc dokładne, trochę techniczne i neutralne. Jeżeli lubisz ciepłe, tłuste i miesiste granie to nie Yamaha i nie Monitor audio który też jest dość "szklisty" Do 37m to kolumny wielkości bronze5 a tym bardziej monitory będą zdecydowanie za małe. Pozatym, brzmienie wharfedale a monitor audio to dwa różne światy. "wafle" w stosunku do monitorów są bardzo wycofane, ciemne.

701 ma lepsze zasilanie od 501. W bezpośrednim zestawieniu, gra równiej z większym wypełnieniem średnicy. 501 gra cofnietym środkiem. DAC w tych wzmacniaczach oczywiście nie jest audiofilski - ma on za zadanie zebrać cyfrowy sygnał z TV do którego podłączamy dekoder sat/cab, konsole, blu ray i do tego celu spisuje się super. Jest to DAC stosowany w sprzetach yamahy - amplitunery kinowe czy podstawowe odtwarzacze cd więc wiecej niż przyzwoity dla większości w/w zastosowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne i trochę techniczne? Miałem tą Yamahę i jakoś nie zauważyłem opisanych cech. Jak dla mnie brzmienie, które pamiętam jest zaprzeczeniem tej tezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło, odkąd rozstałem się z tym wzmacniaczem. Z tego powodu trudno o obszerną charakterystykę. Niemniej na pewno w tym graniu nie było ostrości. Raczej granie miękkie, z poluzowanym basem i wysuniętą średnicą. Góra wycofana, zdominowana przez pozostałe zakresy. Ogólnie nie wnikała w detale nagrania, raczej granie ogólnymi planami. Odnosząc do malarstwa - obraz malowany plamą a nie kreską. Całkiem fajnie się tego słuchało wieczorem przy niskim poziomie głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty w moim poście widzisz abym napisał o brzmieniu Yamahy - ostre? Napisałem neutralne, co znaczy że żadne pasmo nie jest eksponowane ale też nie oznacza że Yamaha jest ciepłym wzmacniaczem w stylu NADa czy Harmana. Techniczne i dokładne - nie dodaje od siebie pluszowego zaokrąglenia, stara się grać w takim stylu w jakim widział to artysta . Bas yamahy nie jest poluzowany. Jest lekko zmiękczony ale jest to nadal bas szybki, trzymający rytm z dobrym wypełnieniem niskiego zakresu, wysoki efekciarski bas yamaha nie eksponuje co czasami może powodować efekt "szczuplego" basu o ile kolumny słabo graja tym niskim..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.