Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wymyślono płytę CD i wdrożono do produkcji?


discokolega

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wymyślono płytę CD i wdrożono do produkcji?

Jak myślicie - to był dobry pomysł, czy porażka?

Z mojej strony mogę powiedzieć, że płytę CD nadal darzę dużym sentymentem, korzystam z niej często, również często kupuję. Pogłoski o jej szybkiej śmierci są według mnie przesadzone, a żaden szanujący się artysta nie rezygnuje z wydania w tej formie swojego repertuaru.

Dla mnie płyta CD nie jest passe, chociaż ma kilka lat to nadal trzyma się nieźle, chociaż można zauważyć, że jej głównymi użytkownikami i nabywcami są ludzie w średnim wieku, zdecydowanie nie młodzież.

Masz swoją opinię na ten temat - podziel się:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabym punktem obecnie i tak jest w muzyce popularnej jakość realizacji (skompresowana dynamika i clipping/cyfrowy przester). By móc słuchając wielu CD narzekać na format, najpierw trzeba by wiele nagrań doprowadzić do przyzwoitości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzmy na to z nie audiofilskiego punktu widzenia, gdzie ta jakość nie ma znaczenia. Ludzie słuchają Mp3, a płyty nadal kupują. Nie piszę o FLACkach, bo żaden przeciętny kowalski nie używa tego formatu, ale MP3 w dzisiejszych czasach jest już chyba maksymalnie rozpowszechnione, a płyty cd nadal dobrze się sprzedają. Oczywiście nie w takich ilościach jak w latach sprzed powstania internetu. Faktem jest, że kompakty kupują ludzie, których na nie stać, choć są i tak tańsze niż kiedyś. Młodzież szkolna biega po mieście ze słuchawkami w uszach, a do tego nie używają. Z kieszonkowego na naszej Zielonej Wyspie i Drugiej Japonii nie kupi płyty oryginalnej bo mu niewiele zostanie. Rozumiem, że świat audiofilii to inna rzeczywistość i że ktoś kto wydaję 20tys na kolumny takich spraw nie rozumie, ale u przeciętnego kowalskiego w domu stoi mini-wieża i szkoda dać parę dyszek na płytę, zwłaszcza gdy się zarabia średnią krajową i ma rodzinę na utrzymaniu. Płyta cd audio nigdy nie umrze i będzie współistnieć z plikami, no chyba że ktoś wpadnie na patent nagrywania muzyki na płyty dvd w lepszej jakość, bez kompresji. Mówię o zwykłym stereo, a nie o żadnych w stylu dvd audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że płyty Cd nie były nigdy tak tanie jak obecnie, zarówno netto (20 zł za klasykę rocka) jak i w proporcji do zarobków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Płyta cd audio nigdy nie umrze i będzie współistnieć z plikami, no chyba że ktoś wpadnie na patent nagrywania muzyki na płyty dvd w lepszej jakość, bez kompresji. Mówię o zwykłym stereo, a nie o żadnych w stylu dvd audio.

 

Przecież był SACD stereo. Jak wiadomo to taki sam niewypal jak DVD audio. Normalni ludzie słuchający na kompie czy na wieżach za 300 zł nie kupie SACD bo im lepsza (?) jakość niepotrzebna. Co do YouTube oczywiście klipy i single to legalna muzyka ale całe!płyty tam zamieszczane to okradanie artystów.

Ja kupowalem i będę kupowal płyty CD . Płyty potanialy przez złodziei torrentowych i!to dobry czas na kolekcjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zgadzam że niewypał, wypał SACD, a dvda jeszcze lepsze pod względem jakości a takie najlepsze robi się samemu ze studyjnych masterów. Mam takich ponad tysiąc i dochodzą nowe pozycje . CD też bywa dobre pod warunkiem ze odtwarzacz jest bardzo wysokiej jakości to nawet nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy, kiedy płyta CD wchodziła powolutku na polski rynek, nikt wtedy nie adorował winyla i związanego z nim rytuału (okładka, zapach, zmiana stron po 20 minutach itp.) jak to teraz ma miejsce. Wszyscy raczej zachwycali się nowym nośnikiem - brakiem trzasków, szumów, dużą dynamiką i brakiem straty jakości po n-odtworzeniach. Ludzie czekali na płyty swoich ulubieńców, chcieli ich posłuchać w wersji cyfrowej, bez dodatkowych sonicznych efektów, nagle okazywało się, że słyszymy kilka więcej dźwięków i nut jak to było do tej pory korzystając z winyla, czy też z przegrywek na kasetach.

Jak się odwiedzało (w połowie lat 80-tych) kogoś kto posiadał odtwarzacz CD to wydawało się głośne - WOW!

Wtedy to był lans, człowiek zyskiwał towarzysko, nie co to teraz - teraz to trzeba zatoczyć koło i wrócić do gramiaka, aby wzbudzić czyjeś zainteresowanie - taki chichot audio historii. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Jak się odwiedzało (w połowie lat 80-tych) kogoś kto posiadał odtwarzacz CD to wydawało się głośne - WOW!<br />

Ha przypomniało mi się takie naaaaaajwieksze marzenie z tamtych lat ...Wiecie jakie??? Marzyłem o tym , żeby mieć w swoim zbiorze płytę(wszystko jedno jaką), na której w prawym dolnym rogu będzie taki prostokącik a w nim litery DDD, Takie wtedy były marzenia kilkunastoletniego audiofila :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3xD to było coś, najczęściej w klasyce można było spotkać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem zaczęło wychodzić jak to sie nagrywa takie płyty, ile informacji się traci przy probkowaniu itp i zaczęło dochodzić powoli do ludzi, że to nie jest Bóg wie co. Ale mimo to sacd i inne wynalazki się nie przyjęły. Jakby już wtedy opracowali standard 24/192 świat potoczylby się inaczej, ale nie było wtedy jeszcze gęstej płyty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kupiles te tysiąc masterow?

 

No nie trochę oszczędziłem z 200tys może wiecej to część mogę wydać na podzespoły i kable tak tego nie odczuwam że dużo wydaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta CD to wielka rewolucja, która bardzo zmieniła rynek muzyczny, a zwłaszcza sprzętowy ułatwiając ludziom słuchanie oraz dostęp do samej muzyki. Myślę, że jeszcze długie lata będzie królowała jak super nośnik.

Jedyne życzenie to by realizacja płyt stała na jak najwyższym poziomie jakości i sprzęt będzie porządniej grał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Jedyne życzenie to by realizacja płyt stała na jak najwyższym poziomie jakości i sprzęt będzie porządniej grał ;)

 

Gdyby te realizacje staly wszędzie / zawsze na najwyższym poziomie Cd miałoby się dobrze , ale tak być nie może , dlaczego ? myślę że wielu zna odpowiedż na to pytanie . :)

 

Płyta Cd nie jest super nośnikiem dżwieku , choćby dlatego że kiedyś nie będą do odczytania , za to winyl każdy jeden , chyba że przejedziesz go walcem po miękkim asfalcie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Płyta Cd nie jest super nośnikiem dżwieku , choćby dlatego że kiedyś nie będą do odczytania , za to winyl każdy jeden , chyba że przejedziesz go walcem po miękkim asfalcie . :) <br />

No i Winylowa nigdy się nie znudzi...........bo po każdym użyciu nowe trzaski słychać ;)

A tak tak na serio to winyle kupuje w 2-uch egzemplarzach jeden dla mnie i jeden dla wnuków (może któryś po dziadku w DNA audio dostanie) i się tego nie wstydzę :0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz

 

W kwestii odczytu to raczej teoria, prawda?

 

Walory użytkowe sprawiły, że raczej dotychczas ząb czasu nadgryzł raczej winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Cd nie jest super nośnikiem dżwieku , choćby dlatego że kiedyś nie będą do odczytania , za to winyl każdy jeden , chyba że przejedziesz go walcem po miękkim asfalcie . :)

ee tam;) od częstego słuchania to vinyl będzie po kilku latach zdarty, a cd jak nowe i bez trzaskania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

No i Winylowa nigdy się nie znudzi...........bo po każdym użyciu nowe trzaski słychać ;)

 

Humor jak najbardziej wskazany , ale to nie jest prawda .

 

W kwestii odczytu to raczej teoria, prawda?

 

To nie teoria , nawet najlepsze zapisy na nośniku cd kiedyś " wyparują " , fakt że to co napiszę tyczy się nagrywanych Cdr i chyba kiepskich ogólnie płyt .

Dawno temu mialem zgrane / wypalone przez kogoś trzy płyty które nie wytrzymały pięciu może sześciu lat , ciszaaaa , tak tak ciszaaa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palone płyty to wiadomo ze to gowno, ale mam oryginalne tłoki które maja juz kilka dobrych lat i niestety zaczynaja trzeszczeć podobnie jak palone.

Co do winyli - jeżeli ktoś ma dajmy na to 1000 płyt, słucha po trochu, do tego troche streamingu, to te winyle przy odpowiednim traktowaniu, jestem pewien, przeżyją w świetnym zdrowiu cdki, w moim przypadku do końca życia ( jeszcze ze 30-40 lat I hope) na pewno będę mógł ich słuchać w świetnej jakości. Co do CD - jakoś jestem dziwnie pewien ze tak nie będzie...choć wciąż je kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dywagacje nie mają sensu. Z historii wiemy jak to wyglądało np z radiem. Jak powstała telewizja wieszczono koniec radia. Jak pojawiała się kaseta wideo wieszczono koniec kin. No i całkiem niedawno winyl miał wyginąć. Dziś to najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek nośnika audio. Tak samo będzie z płytą CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dywagacje nie mają sensu. Z historii wiemy jak to wyglądało np z radiem. Jak powstała telewizja wieszczono koniec radia. Jak pojawiała się kaseta wideo wieszczono koniec kin. No i całkiem niedawno winyl miał wyginąć. Dziś to najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek nośnika audio. Tak samo będzie z płytą CD :)

 

Nie da sie tego tak wprost porównywać.

Choć wydaje mi sie ze CD jest takim złotym środkiem - świetna jakość, łatwość użycia, konkretny przedmiot, poligrafia - wszystko to sprawi ze ludzie po zachłyśnięciu sie plikami docenia wartość CD.

 

Troche podobnie z papierowymi książkami - teoretycznie ebooki powinne wyprzeć je juz jakiś czas temu. Okazuje się ze sprzedaż ebooków wcale juz taknie rośnie, wręcz spada momentami, emagazyny na tabletach tez nie robią jakiejś furory... W zeszłym roku przyjrzałem się w metrze w Londynie co sie czyta: 80%(?) to były papiery - ksiazki, albo gazety ( te akurat można sobie znaleźć za darmo na siedzeniu:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z zapisem cyfrowym dźwięku, był w 1972 roku ;)) a później stworzono standard CD, aby zarobić ogromną kasę, KASĘ......, czego nie robi się dla pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z zapisem cyfrowym dźwięku, był w 1972 roku ;)) a później stworzono standard CD, aby zarobić ogromną kasę, KASĘ......, czego nie robi się dla pieniędzy.

 

Czyli 42 lata? Intrygujące...

 

Pochwalmy się najstarszym wydaniem CD!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 42 lata? Intrygujące...

 

Pochwalmy się najstarszym wydaniem CD!!!

 

To było na taśmie papierowej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że kompakty kupują ludzie, których na nie stać, choć są i tak tańsze niż kiedyś. Młodzież szkolna biega po mieście ze słuchawkami w uszach, a do tego nie używają. Z kieszonkowego na naszej Zielonej Wyspie i Drugiej Japonii nie kupi płyty oryginalnej bo mu niewiele zostanie

Tak do końca się nie zgodzę. Niektórzy rodacy są już tak bogaci, lub dumni, a może cwani, że wstydzą się kupować płyty ( czy rzeczy)używane... tak tak... z drugiej strony kupowanie nowych cd (dvd) nie jest dla nich przeżyciem emocjonalnym wartym wydania 30-50zł.Mimo że 50 zł dziś to spooro mniej niż 50zł jakieś 20 lat temu, a jak napisałem używka za 15 zł jest dla części młodych "pase"

Konkretną płytę sciągną z sieci , lub posłuchają czegoklwiek na radiu internetowym i innym spotyfaju.

Zaoszczędzoną kase wydać na rzeczy typu ciuchy i zabawę. Niestety piszę to ze smutkiem, jak dużo się zmieniło w mentalności ludzi w krótkim czasie.

Ja nie nie wstydzę się kupować w komisie czy necie płyt po 15 zł i pocztać książeczkę przy słuchaniu, mam poczucie że kupiłem 3 w cenie 1 nowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

a potem zaczęło wychodzić jak to sie nagrywa takie płyty, ile informacji się traci przy probkowaniu itp i zaczęło dochodzić powoli do ludzi, że to nie jest Bóg wie co. Ale mimo to sacd i inne wynalazki się nie przyjęły. Jakby już wtedy opracowali standard 24/192 świat potoczylby się inaczej, ale nie było wtedy jeszcze gęstej płyty...

 

Komu i do czego ta "gęsta" płyta jest potrzebna? To co potrafi poczciwe RBCD w zupełności wystarczy. Zastosowanie "gęstego" odtwarzacza nie spowoduje że kiepski system zacznie grać jak bardzo dobry. Jedyną korzystną rzeczą jest możliwość obróbki w wyższej rozdzielczości bitowej po to żeby nie było strat.

 

Mój pierwszy kontakt z zapisem cyfrowym dźwięku, był w 1972 roku ;)) a później stworzono standard CD, aby zarobić ogromną kasę, KASĘ......, czego nie robi się dla pieniędzy.

 

A co to było za urządzenie i w jakich laboratoriach badawczych pracowałeś? Pochwal się. Bo z tego co pamiętam pierwsze, eksperymentalne urządzenia cyfrowe trafiły do studia pod koniec lat 70-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta cd dawała lepsze parametry i była mniejsza. Również zapewne tańsza w produkcji. Ponadto w latach 80-tych przemysł muzyczny był bardzo powiązany z producentami sprzętu hi-fi (np. Sony, Philips) i najzwyczajniej wprowadzenie nowego nośnika napędzało sprzedaż (wymianę) sprzętu. Dziś sprzęt stał się nieistotny (większość odtwarza muzykę z telefonu bądź w aucie), więc i rewolucji poza plikami nie będzie. Pliki zjadły cd i to jest przesądzone. Co gorsze żadne manufaktury audiofilskie nie są na tak wysokim technologicznym poziomie, aby stworzyć swój sprzęt plikowy wysokiej klasy. O jakości będą więc decydowały duże koncerny albo firmy z branży komputerowej. Ten etap już się zaczął.

W Spotify nie będzie powielonych "płyt" w różnych wydaniach (jak teraz w cd wiele remasterów itp.), więc kto ma chęć wzbogacać własne kolekcje powinien robić to teraz. Chociaż niedługo standard rozdzielczości będzie tak ewoluował, że parametru cd to będzie muzeum. Już teraz jest Bluetooth bezstratny (urządzenia Apple), więc płyta cd zaraz podzieli los kasety magnetofonowej (CC). Przemysł muzyczny nie wesprze płyty cd, bo jest za mała sprzedaż muzyki na własność (kontra streaming), żeby płacić za rezerwację półek w sklepach. Większość sklepów z płytami na świecie już upadła (duże sieci) i niebawem zapasy się wyczerpią. jak nie będzie wznowień, to i w Internecie zrobi się pusto. Zostaną tylko wydawnictwa okolicznościowe i boxy, na których jest największy procentowy zarobek. Już dziś płyty z mainstreamu są wyprzedawane ze zniżką 50% po dwóch latach od wydania. Kiedyś rzecz nie do pomyślenia.

 

Płyta zrobiła swoje i może odejść :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Płyta cd dawała lepsze parametry i była mniejsza. Również zapewne tańsza w produkcji. Ponadto w latach 80-tych przemysł muzyczny był bardzo powiązany z producentami sprzętu hi-fi (np. Sony, Philips) i najzwyczajniej wprowadzenie nowego nośnika napędzało sprzedaż (wymianę) sprzętu. Dziś sprzęt stał się nieistotny (większość odtwarza muzykę z telefonu bądź w aucie), więc i rewolucji poza plikami nie będzie. Pliki zjadły cd i to jest przesądzone. Co gorsze żadne manufaktury audiofilskie nie są na tak wysokim technologicznym poziomie, aby stworzyć swój sprzęt plikowy wysokiej klasy. O jakości będą więc decydowały duże koncerny albo firmy z branży komputerowej. Ten etap już się zaczął.

W Spotify nie będzie powielonych "płyt" w różnych wydaniach (jak teraz w cd wiele remasterów itp.), więc kto ma chęć wzbogacać własne kolekcje powinien robić to teraz. Chociaż niedługo standard rozdzielczości będzie tak ewoluował, że parametru cd to będzie muzeum. Już teraz jest Bluetooth bezstratny (urządzenia Apple), więc płyta cd zaraz podzieli los kasety magnetofonowej (CC). Przemysł muzyczny nie wesprze płyty cd, bo jest za mała sprzedaż muzyki na własność (kontra streaming), żeby płacić za rezerwację półek w sklepach. Większość sklepów z płytami na świecie już upadła (duże sieci) i niebawem zapasy się wyczerpią. jak nie będzie wznowień, to i w Internecie zrobi się pusto. Zostaną tylko wydawnictwa okolicznościowe i boxy, na których jest największy procentowy zarobek. Już dziś płyty z mainstreamu są wyprzedawane ze zniżką 50% po dwóch latach od wydania. Kiedyś rzecz nie do pomyślenia.

 

Płyta zrobiła swoje i może odejść :-(

 

Pliki niczego nie zjadły. Co więcej, jakość dźwięku jaką prezentują nawet na najwyższym poziomie jest wciąż dyskusyjna. Mam za sobą doświadczenia z bardzo dobrymi i bardzo dobrymi odtwarzaczami plików w dobrych, przemyślanych konfiguracjach. To wciąż jeszcze nie to. Czy coś się zmieni? Pożyjemy, zobaczymy. Ocena jak zwykle zależy od doświadczenia i od tego z jakiego poziomu ktoś wyszedł oraz z czym miał do czynienia. Podobnie jest tzw. "gęstymi" formatami. Tabuny zachwyconych zwykle mają w domu bardzo budżetowe konfiguracje albo są osobami bezpośrednio zainteresowanymi (lobby producentów sprzętu i recenzentów-najemników).

Płyty CD są wciąż produkowane i sprzedawane. Można je kupić zwykle w kilku lub nawet kilkunastu wydaniach. Sklepy internetowe zastąpiły dawne salony z płytami. Poza Internetem kupuje się je w sieciówkach typu Saturn, MediaMarkt itp. Co ciekawe ich oferta ostatnio wzbogaciła się o tytuły bardziej ambitne np Genesis, King Crimson, Yes itp. Już nie tylko Rihanna i Beyonce.

 

Mam cd-r nagrywane z 16 lat temu na zwykłej nagrywarce komputerowej i jakos chodzą do dziś.

 

Pierwszą nagrywarkę audio miałem w 1998 roku. Pierwsza płyta jaką nagrałem to żółty Philips CD-R 74 kupiony za 17 PLN. Do dziś chodzi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.