Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wymyślono płytę CD i wdrożono do produkcji?


discokolega

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To był przykład

 

nie wiesz co to przykład

 

jest sobie maloman co lubi budować kolumny

 

kupił magnesy do głośników

 

szedł do domu i akurat dostał od ciebie telefon żeby wpadł po drodze do ciebie bo fajna muze masz

 

no i to zrbił i plecak położył obok dysku

 

sytauacja mało prawdopodobna ? oczywiście ? ale czy nierealna ? realna

 

realna ja 1000 innych awari dysku o których mozesz przeczytać w sieci

 

awaria płyty CD nie nastąpiła nigdy - jeśli już to użytkownicy ją zniszczyli bo uwiezyli w jej niezniszczalność :]

to jest sytuacja absurdalna a nie realna. Bardziej realny jest pożar w domu melomana. I wiesz gdzie wtedy znajdą się wszystkie plyty.

To taki przyklad, chociaż nie wiem co to jest przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem ?

 

W takich momentach wiem że dyskutantowi skończyły sie argumenty na poparcie swoich tez

 

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD biore tylko za rant - żadne dotykanie powierzchni - nawet tej nie grającej i nawet jak jest lakierowana

Mam to samo. Nie wiem jak można macać płyty od spodu... Ale czasami kupuję używane gry na ps4 i... prawie zawsze poodbijane paluchy od spodu przy krawędziach. Pomijam, że BD jest bardzo wytrzymała ale... jak tak można traktować nośniki optyczne. No nóż się w kieszeni otwiera. Także macanie płyt to normalka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takich momentach wiem że dyskutantowi skończyły sie argumenty na poparcie swoich tez

 

 

:]

Nie skończyły, ale to chyba ty pisałeś tu o ortografii.

Realny był przykład z pożarem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Awaria płyty CD ??? Buahahaha

 

Może awaria CD-R to prędzej .

 

Mam to samo. Nie wiem jak można macać płyty od spodu... Ale czasami kupuję używane gry na ps4 i... prawie zawsze poodbijane paluchy od spodu przy krawędziach. Pomijam, że BD jest bardzo wytrzymała ale... jak tak można traktować nośniki optyczne. No nóż się w kieszeni otwiera. Także macanie płyt to normalka.

 

Ludzie nie dbają o płyty. Miałem raz dvd Metallica....Jezu poprzedni właściciel puszczał ja w sieczkarni chyba...Tak byla zmasakrowana

 

wg mnie dla płyt CD wynosi on 0 %

 

Mam 30 letnie CD . Chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję płyty CD od 27 lat, i żadna do tej pory nie uległa zniszczeniu, awarii, jak dbasz - tak masz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję płyty CD od 27 lat, i żadna do tej pory nie uległa zniszczeniu, awarii, jak dbasz - tak masz :-)

Teoretycznie płycie CD może zaszkodzić długotrwały kontakt z bardzo mocnym światłem. Ale to już takie szukanie na siłę. Żywotność płyty CD to kilkaset lat zakładając, że będzie używana zgodnie z przeznaczeniem. Tak zakładano w latach 80 tworząc ten nośnik. Dzisiaj płyty może są gorszej jakości - nie wiem ale nawet jakby to myślę, że prędzej uszkodzenie mechaniczne ją załatwi niż sama z siebie odmówi posłuszeństwa. Czasami napęd może niszczyć płyty. W jakiejś konsoli z tego co pamiętam był problem rysowania płyt. Ale dalej tu winny jest sprzęt a nie płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność płyty CD to kilkaset lat zakładając, że będzie używana zgodnie z przeznaczeniem. Tak zakładano w latach 80 tworząc ten nośnik.

 

Pamiętam jak płyta wchodziła na rynek to wróżono jej trwałość na poziomie kilkudziesięciu lat, mówiono o utlenianiu i takie tam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta ulegnie awarii haha... najzabawniejsze jest na tym forum to, ze ludzie nie majacy dostepu do dobrych, czesto drogich i unikatowych plyt twierdza, ze sa one kiepskie, albo sie psuja albo cos jeszcze innego...ze trzeba je co 40min zmieniac w playerze :) I neguja bezpodstawnie opinie osob majacych dostep do wszystkiego. :)

 

Odkad mniej tu pisze naprawde bardziej ciesze sie muzyka bo szkoda czasu na te brednie ograniczonych muzycznie ludzi.

 

Ostatnio kupilem za troche kapusty pierwsze wydanie cp35...z drugiego batch'u bez TO w matrixie dark side of the moon z pre emphasis...nawet na discogs ta plyta jest zle sprzedawana tj pod zlym wpisem...ciekawe ile osob na forum ja ma ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o fizycznych nośnikach to dzisiaj zapodałem sobie mały kasetowy set (Serpent Beat, Duran Duran, Beastie Boys), tak to kontestuję postęp, strach się bać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś martwiłem o żywotność CD. Mam przynajmniej kilkanaście Audio CD mających 30 lat i więcej i co najmniej kilkadziesiąt mających ponad 20 lat. Wszystkie działają bez żadnego grymaszenia. Przy odpowiednim przechowywaniu, w warunkach odpowiedniej temperatury i wilgotności, powinny z wysokim prawdopodobieństwem działać i za 100 lat. Zupełnie inaczej ma się sprawa z nagraniami CD-R. A te się niestety co raz częściej trafiają, szczególnie przy małych seriach i płytach "na życzenie". Nie mówię tutaj o piratach, tylko o legalnie nagrywanych CD-R'ach, z nadrukiem, następnie pakowanych, foliowanych i wysyłanych, często, nieświadomym niczego użytkownikom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a Tobie Szymonie - może dysk wypaść z ręki ?

Dysk przenosny lezy bezpicznie bo sporo na nim danych, podobnie jak twoje plyty cd. A dysk, z ktorego gram? No coz, laptop, z ktorego gram ma juz 7lat, kilkukrotnie spadl mi... znaczy sie moim dzieciakom ze stolika na podloge. Za to osobiscie co najmniej raz zalalem go piwem i conajmniej raz drinkiem (gin z tonikiem). Wszystkie przygody razem wziete w zaden sposob nie wplynely na brzmienie systemu. Nawet podczas wylewania z laptopa piwa poprzez otwarta w tym celu szuflade cd-rom muzyka grala jak zawsze. Oczywiscue CD-rom dziala bez zarzutu. A teraz powiedz do czego zmierzasz bo juz zapomnialem.

 

Przy odpowiednim przechowywaniu, w warunkach odpowiedniej temperatury i wilgotności...

Swoj dysk twardy czy pendrive po raz ostatni takze zobaczysz na wlasnym pogrzebie.

 

Żywotność płyty CD to kilkaset lat zakładając, że będzie używana zgodnie z przeznaczeniem.

A moze laptopa na przytwierdzic imadlem do stolu aby wyeliminowac zgubne dla hdd przechyly i wstrzasy?

 

... jak tak można traktować nośniki optyczne. No nóż się w kieszeni otwiera.

Ojoj! Bo Ci plyty porysuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze trzeba je co 40min zmieniac w playerze :) I neguja bezpodstawnie opinie osob majacych dostep do wszystkiego.

A jakie opinie negują bezpodstawnie osobo mająca dostęp do wszystkiego ?

Ja się np.zgadzam z tym, że trzeba, średnio co 40 minut wstawać do odtwarzacza i zmienić płytę. No chyba, że ktoś slucha ciagle tę samą.

 

Neguję, że przyjdzie do mnie meloman z magnesem w plecaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minus płyty przemawia jednak to, że jest otwarty dostęp do napędu.

Skoro rysy na niej samorzutnie się rozmnażają - wtedy nawet mycie nie pomoże.

Czyli - kurzołap odtwarzacz jeszcze z sentymentu w grze nadal pozostaje.

 

PS. Te rysy nagle jak zjawy - pojawiają się ale nie znikają.

Na szczęście sąsiednie ścieżki dalej nadają się do posłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym backupem danych z dysku, czy to SDD czy HDD jest trzymanie danych w chmurze. Mam 1 TB w OneDrive a tam dokumenty (kilka GB, zdjęcia kilkadziesiąt GB i miejsce na kilkaset GB muzyki). Najwięcej muzyki mam we FLAC 16/44, troszkę w 24/96, więc miejsce nie jest problemem. Zresztą od kilkunastu lat nie padł mi żaden dysk. Płyta też mi żadna nie padła. Może dlatego, że nie zostawiam ich np. w samochodzie w lato. Takie coś, może nawet CD-Audio, wykończyć w kilka sezonów.

Przewagą płyty jest dla mnie też fakt, że dużo łatwiej mi kupić jest konkretne wydanie z konkretnym masterem. W sklepach z plikami, nie zawsze jest to opisane. W postaci plików, kupowałem głównie to co chciałem mieć szybciej, lub było trudno dostać na CD. Zresztą płyty też ripuje czasem do plików i koniec, końców chcę zripować całą kolekcję. Ale to już jak zbuduję sobie dedykowanego PC. Obecnie plików, już praktycznie nie kupuję (ale być może wrócę do tego, jak już będę miał wszystko co chciałem na CD) natomiast sporo streamuje ze Spotify Premium.

 

Dodam, że wiele osób gra z plików, także dlatego, że łatwiej jest wtedy "piracić". Ja jednak tego nie pochwalam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze podłaczyć 3 dyski w układ raid, gdzie jeden dysk trzyma dane awaryjne na wypadek awari pierwszego.co prawda dostepne GB sa tylko z dwóch dysków ale za to 100% bezpieczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym backupem danych z dysku, czy to SDD czy HDD jest trzymanie danych w chmurze.

Przymierzam sie do tego - poza bezpieczenstwem danych dostep do nich wszedzie. Jest jakas dobra darmowa chmura?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cumulus ;-)

A jak jest z możliwością podglądu naszych danych w chmurze przez osoby, czy służby?

Dane są bezpieczne? Czy np można spodziewać się"zaproszenia" do wyjaśnienia, czy moja muzyka jest ripem z mojej własnej płyty, czy np ściągnięta z ruskiego serwera?

Jakoś nie mam do chmury przekonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie problem, chociaż taszczyć ze sobą płyty nie uśmiecha mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane są bezpieczne? Czy np można spodziewać się"zaproszenia" do wyjaśnienia, czy moja muzyka jest ripem z mojej własnej płyty, czy np ściągnięta z ruskiego serwera?

Nie mam muzyki z ruskich serwerów. Nie wiem skąd takie zaproszenie miałoby się wziąć, nawet gdyby ta muzyka faktycznie była z rosyjskiego serwera.

 

 

A chciałbyż, żeby ktoś przeglądał Twoje zdjęcia?

I tak przeglądają jak chcą. Np skrzynki emailowe. PRISM i tym podobne, do tego setki trojanów i innego badziewia.

Zajmuję się projektami IT dla jednego z dużych szwajcarskich banków inwestycyjnych. Tam są specjalnie tworzone systemy i infrastruktura, żeby dane nigdy nie opuściły Szwajcarii. Podczas ewentualnych transakcji zagranicznych, konta są odpowiednio maskowane aby nie można było ich w żaden sposób deszyfrować i odgadnąć klienta. Za usługę gwarancji przetwarzania danych wyłącznie w Szwajcarii i ich nieujawniania klienci oczywiście dodatkowo płacą. Za wysłanie takich danych jakimś zwykłym kanałem informacyjnym, nawet oficjalnym, ale nieuzgodnionym z klientem i odpowiednio zabezpieczonym, lub poza Szwajcarię grozi zwolnienie z pracy i zapewne jakieś sankcje. Nie bez powodu.

Ja się nie obawiam, bo póki co nie jestem kimś, kim miałyby się jakieś służby interesować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbyż, żeby ktoś przeglądał Twoje zdjęcia?

W tym temacie to moglby co najwyzej moje mp3 posluchac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.