Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 600-700zł, do laptopa


Radosław_59392

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

rozglądam się za słuchawkami do około 600-700zł (to czy zamknięte, czy otwarte - nie jest aż tak istotne) które będą podłączone do laptopa (karta dźwiękowa niskiej jakości). Używam go w domu, więc nie muszą być jakieś małe, składane i mobilne, liczy się, w miarę możliwości dobra jakość dźwięku.

 

Do tej pory używałem słuchawek zamkniętych lub półotwartych (obecnie mam Superlux D681 EVO (MKII), trochę się już rozsypują - pora na coś nowego). Niektórzy narzekają na to, że nie mogą wytrzymać w zamkniętych dłużej niż 30 minut - u mnie nie ma takiego problemu, używam czasami po kilka godzin i nie męczy mnie to. Z drugiej strony w domu mam dość spokojnie i cicho (jedyny dźwięk to szum laptopa + stukanie klawiszy), więc jeśli mnie przekonacie - mogą być i otwarte.

 

Teraz moje pytania:

 

1. Czy istnieją jakieś słuchawki na rynku, przyzwoitej jakości (w tej cenie), które dadzą radę na laptopowej dźwiękówce? Jeśli tak - jakie?

2. Jeśli nie, ile dodatkowo musiałbym wyłożyć na najtańszy DAC/Wzmacniacz (konkretny model?)

3. Co sądzicie o słuchawkach na USB z własnym układem dźwiękowym?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie słuchawek za 700zl do laptopa to spore nieporozumienie.

Może się okazać, że jak poszukasz i odłuchasz to takie za 200 zł zagrają już "super" i tak jak lubisz, a z droższych nic więcej pod kompem, nie wykrzesasz.

Barierą może też być zwykle wysoka impedancja droższych modelinp. 100,250Ohm zagra bardzo cichutko pod laptopem i pokaże ledwie czubek swych możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo?

Napisałem więcej niż to jedno zdanie;)

Bo to tak jak do starego wzmacniacza unitra diora kupić kolumny za 6-10 tys. z założeniem że im droższe tym lepsze. Poziom możliwości unitry kończy się szybko, nie dając szans, że dokładanie kolejnego tysiaka do kolumn coś wniesie. Tak samo problem braku wydajności wzmacniacza względem " jakiś "wysmakowanych" często prądożernych kolumn.

Drogie słuchawki jak najbardziej jestem tak, ale pod warunkiem porównania z nieco tańszymi, ale przede wszystkim do wzmacniacza, czy odtwarzacza z dobrą sekcją słuchawkową, nie do zintegrowanego laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie starego wzmacniacza Unitry, do układów Realteka jest raczej nietrafione, nie uważasz?

Te urządzenia dzieli cała wieczność pod względem konstrukcji.

Możesz porównać integrę do nowoczesnych USB-DAC, wtedy ma to jakiś sens technologiczny.

Bo tak, to można bardziej przegiąć pałę i porównywać integrę do wzmacniaczy lampowych z lat '60

Przecież zarówno integra, jak i wzmacniacz lampowy z lat '60 to urządzenia audio?

 

Podłączałem bardzo wiele słuchawek pod zwykłą integrę w płycie głównej i jeżeli można mówić o jakiś brakach to w zasadzie sprowadza się to do mocy wzmacniacza słuchawkowego.

AKG K550 grają imho identycznie podłączone do smartfona, integry czy dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego.

To samo Brainwavz HM5, podobnie jak Sennheiser HD598, czy np. niższe modele Grado.

Słuchawki typu "portable" są przystosowane do sprawnego napędzenia z jakiegokolwiek źródła.

Problematyczne są przetworniki planarne, czy konstrukcje o niskiej efektywności i wysokiej impedancji.

Nie mówię że integra to szczyt możliwości - bo tak nie jest, generalnie nawet ja ze swoim sceptyzmem i brakiem złotego słuchu wyłapałem minimalną różnicę między integrą a przykładowo AIM SC808.

Ale już AIM SC808 gra dla mnie identycznie co mój DAC Audio-gd

Podejrzewam, że co by autor wątku nie kupił w cenie do 700 pln, integra w zupełności wystarczy do poprawnego napędzenia.

Natomiast jak chce się zyskać te powiedzmy 1% poprawy dźwięku i zainwestować kilka stów w USB-DAC/AMP to pewnie, czemu nie - nikt nie broni.

Ale nakład tej inwestycji w zysku co do poprawy dźwięku jest mało opłacalny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie konkretne modele moglibyście poradzić do tej kwoty, które wyrobią się pod integrą?

Prosiłbym zarówno o zamknięte jak i otwarte ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Więc jakie konkretne modele moglibyście poradzić do tej kwoty, które wyrobią się pod integrą?

Prosiłbym zarówno o zamknięte jak i otwarte ;)

 

Napisz jaki rodzaj muzyki słuchasz, czy jakiego brzmienia w słuchawkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Podłączałem bardzo wiele słuchawek pod zwykłą integrę w płycie głównej i jeżeli można mówić o jakiś brakach to w zasadzie sprowadza się to do mocy wzmacniacza słuchawkowego.

AKG K550 grają imho identycznie podłączone do smartfona, integry czy dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego.

To samo Brainwavz HM5, podobnie jak Sennheiser HD598, czy np. niższe modele Grado.

(...)

 

Zgadzam się z powyższym. Mam Sennheiser HD598 i o ile ze smartfona gra to tak sobie, to z laptopa (realtek) gra naprawdę dobrze. Nie słyszę kolosalnej różnicy między dziurką w Marantzu PM6005 (a ta napędza nawet HD650), a laptopem. Na lotnisku w Zurychu jest sklep Sennheiser i wszystkie słuchawki są podłączone do wzmacniaczy. Porównywałem moje HD598 i podłączone do laptopa nie tracą zbyt wiele na jakości, a samo brzmienie jest naprawdę bardzo dobre. Inna sprawa, że nie są to wymagające słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto trochę dołożyć do AKG K550 MKII , moim zdaniem są zdecydowanie lepsze od HD 598 . Zagrają dobrze z laptopem, a w przyszłości możesz dokupić do nich np. FiiO Q1 i będziesz miał fajny zestawik. Tu masz na przykład w takiej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.