Skocz do zawartości
IGNORED

NOCNY MAREK .


Gość rydz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też byłby w salonie na parterze- ściana centralna jest nad kotłownią, a pion CO po drugiej stronie sciany, przechodzi przez łazienkę. Nawet jak musiałbym pociągnąć przewod, to wystarczy przebić ścianę i już. A na piętrze, w sypialniach  byłoby pewnie odrobinę cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie też byłby w salonie na parterze- ściana centralna jest nad kotłownią, a pion CO po drugiej stronie sciany, przechodzi przez łazienkę. Nawet jak musiałbym pociągnąć przewod, to wystarczy przebić ścianę i już. A na piętrze, w sypialniach  byłoby pewnie odrobinę cieplej.

Jeżeli chcesz zrobić sterowanie wieloma strefami bezprzewodowo to są takie rozwiązania. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym lub/-i grzejnikowe . Szukaj Danfoss Link, Honeywell/Resideo "evohome" , Salus itp 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, remak123 napisał:

Jeżeli chcesz zrobić sterowanie wieloma strefami...

Ano nie chcę, bo nie uśmiecha mi się pruć scian i ciągnąć oddzielnych nitek zasilania do każdej strefy. Nie mam też rozdzielaczy na pionach, bo moja instalacja CO ma już swoje lata, a robiono wtedy rzeczy mniej wymyślne, jak obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ano nie chcę, bo nie uśmiecha mi się pruć scian i ciągnąć oddzielnych nitek zasilania do każdej strefy. Nie mam też rozdzielaczy na pionach, bo moja instalacja CO ma już swoje lata, a robiono wtedy rzeczy mniej wymyślne, jak obecnie. 

A jakie masz ogrzewanie? Grzejnikowe czy podłogowe? Grzejnikami możesz sterować z jednostki centralnej bezprzewodowo głowicami radiowymi. Możesz zaprogramować przedziały czasowe i temperatury w poszczególnych strefach zamiast biegać po domu i kręcić głowicami termostatycznymi

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazienkach podlogowe plus grzejniki rurkowe, reszta- typowe grzejniki panelowe, konwekcyjne.

Dostałem namiar na firmę, ktora znajomej zmieniała piec i jakieś drobiazgi w reszcie instalacji. Zobaczymy, co powiedzą, ale będę z nimi gadał w styczniu. Trzeba się najpierw zająć rozpoznaniem formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





I piec chodzi na okrągło
Jednostka centralna systemu zbiera od głowic radiowych zainstalowanych w różnych strefach zapotrzebowanie na czynnik grzewczy i wg wbudowanego algorytmu daje via moduł przekaźnikowy sygnał on/off do kotła

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak przygotowania do Świąt? Prezenty kupione?

Z "mikołajowych przecieków" wiem, że będę miał fajną płytę- Mazolewskiego z Porterem. ?

Za to maluch zrobił mi głupi numer- żona na stole postawiła stroik świąteczny, a w czasie, gdy byliśmy w sklepie, ten sukinsynek wlazł na stół i go zeżarł. 

Chyba nie dostanie prezentu.

Z drugiej strony, zasłużył na nagrodę, bo coraz lepiej radzi sobie z chodzeniem na smyczy, a jest takim pieszczochem, że jakby mógł, nie opuszczałby mnie nawet na chwilę.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam frankensteina td160 z ortofonem as212 i co roku to przegląd , to kable. W tym trochę zmian konstrukcyjnych , metalowy armboard przeniosłem pod spód subchassis i pomalować trzeba było .

 

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Duala 515- tam łożysko talerza i podstawa ramienia były na wewnetrznej ramie pomocniczej, miękko zawieszonej w obudowie z tworzywa.

Teraz, w Dualu 492, cała metalowa plinta jest na 3ch amortyzatorach zawieszona w ciężkiej ramie obudowy.

Wrzucisz fotke swojego "Franka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zostawiłem , ale wiek zrobił swoje i plastiki oraz aluminium rozsypują się pomału . Zresztą miało ono i swoje wady.

8 minut temu, porlick napisał:

Zawsze mozna poszerzyć plintę i zamontować drugie ramię

Nie traktuje analogu poważnie , bardziej to dla fanu . Mam jeszcze lenco - tamten bardziej się nadaje do zabaw , ale czym więcej wiem , tym bardziej wydaje mi się , że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci się, że też gramofon mam jako pomocnicze źródło- do tych kilkudziesięciu płyt nie opłaca mi się mocno inwestować, dlatego sięgnąłem po porządny model z epoki winylu- jest już po czterdziestce, ale nadal w świetnej formie. ? Mimo tego, winyli słucham znacznie rzadziej, jak cd, czy plików (Które niezbyt lubię- jestem audio-materialistą i wolę płytę- wziąć do reki pudełko, poczytać wkładkę, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.