Skocz do zawartości
Gość rydz

NOCNY MAREK .

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak późno? Już traciłem nadzieję, że ktoś dotrzyma mi towarzystwa.

Nasz Apacz pisał, że też będzie i nie dotrzymał słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, porlick napisał:

Tym razem mam wyjątkowo dużo, bo aż 5 nocek pod rząd. Po (niecałych) trzech podmianach mam już dosyć, a  jeszcze dwie "własne" mnie czekają. Masakra. 

Muszę się pochwalić- kupiłem sobie magnetofon (po prawie 20 latach przerwy), bo znalazłem podczas porządków karton kaset i nie miałem na czym ich odtworzyć. Kosztował mnie całe pięć dych i jest to calkowicie sprawna i estetycznie również, Yamaha K-300. Prosty, ale dobry model- tylko to, co niezbędne i bez wodotrysków. Miło było posłuchać paru przegranych, a dawno zapomnianych plyt, a także kasety z występami córki, gdy miała 2 do 4 lat :-)

Za mną tez chodzi kaseciak, tylko gdzie ja go zmieszczę... :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam, te paręnaście cm półki na wysokość chyba znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na szafie stoi jeszcze drugi magnetofon, Sony TC-K311, ale niestety, po bardzo dlugim, kilkunastoletnim "parkowaniu" nie miał ochoty na współpracę. 

Już zamówiłem do niego kpl pasków, ale nie wiem, jak zachowają się sprzęgiełka. Na razie służy mi Yamaha i nie będę się zbytnio napinał nad Soniakiem, choć nie da się ukryć, że jest fajny i wygodny w eksploatacji- autobias, dolby b,c,hx, wyszukiwanie, idealny wręcz stan estetyczny.

IMG_20190221_073746.jpg

Edytowane przez porlick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, porlick napisał:

Oj tam, te paręnaście cm półki na wysokość chyba znajdziesz.

Nie znajdę , mam obecnie w domu z pięć wzmacniaczy, dwa preampy, odtwarzacze Cd, dać i trzy pary kolumn (w tym jedne podłogówki 2x20 cm) gramofon, szpulowca z 1500 winyli i podobna ilość CD... jak to pisze to jestem przerażony ile tego zachomikowałem. Już dwa sprzęty wystawiłem na sprzedaż bo... leci do mnie z Holandii potężny wzmacniacz lampowy i chyba na stole kuchennym go sobie postawie jak szybko się czegoś nie pozbędę... :-). 

A kasetowca w każdej chwili mogę postawić sobie nakamichi Cr7, jak tylko znajdę miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to rzeczywiście masz problem.

Taka "klęska urodzaju"

;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja chętnie trochę tych Twoich winyli mogę przytulić, powiem co na nich jest i Ci odeślę.

:)

a o tych co ciężko byłoby się mi z nimi rozstać możemy popertraktować. Będzie miejsce na wzmak z Holandii. 

Edytowane przez szaman777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem interesującą tendencję- moje dwa ostatnie nabytki znacząco zwiększyły średnią wieku sprzętu audio, która wzrosła z niecałych 11 lat, do ponad 18 lat. Przyczyniły się do tego wspomniany magnetofon (prawdopod. 33lata) i 41 letni gramofon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze- nie patefon, a fonograf.

Patefon odtwarza plyty, nie walce, a jego konstruktorem jest Berliner, nie Edison.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, porlick napisał:

Na szafie stoi jeszcze drugi magnetofon, Sony TC-K311, ale niestety, po bardzo dlugim, kilkunastoletnim "parkowaniu" nie miał ochoty na współpracę. 

Już zamówiłem do niego kpl pasków, ale nie wiem, jak zachowają się sprzęgiełka. Na razie służy mi Yamaha i nie będę się zbytnio napinał nad Soniakiem, choć nie da się ukryć, że jest fajny i wygodny w eksploatacji- autobias, dolby b,c,hx, wyszukiwanie, idealny wręcz stan estetyczny.

IMG_20190221_073746.jpg

No to masz do kolekcji ;-)

Aż wstyd się przyznać, jak wiele lat wstecz wywaliłem dwa duże wory z kasetami na śmietnik. Wysłał bym Ci w prezencie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większości swoich najlepszych też się pozbyłem, ale w pożyteczniejszy sposób- oddałem znajomemu do samochodu. Ten kartonik to smętne niedobitki kolekcji. Miałem też zapas dobrych chromówek- jeszcze w folii, pogoniłem komuś z forum za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak to bywa, a potem człowiek puka się w czoło ;-)

Ojciec jak sobie sprawił nowe auto, to ofiarował mi galopichę 105 LUX. Pojeździłem pół roku i poszła dalej. A było przetrzymać ze 20 lat.

Choć do kaset nie wrócę, więc żalu nie ma, ale komuś może by się przydały. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też ujeżdżałem pojazd po ojcu- jak kupił Syrenkę, dostałem WSK :-D

Niestety, ciężko byłoby wyposażyć toto w sprzęt audio.

Ale do rwania lasek było jak znalazł.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WSK-i, jak syrenki do dziś chodliwe. Kumpel w pracy drugą niedawno kupił i co chwilę części dorabia.

W Syrence miałem radio Safari 5, a z tyłu na półce, obok pieska z latającą głową, bumbox Sharpa na baterię. I był fan ;-)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę się przyznać, że laska wyrwana na Wueskę jest ze mną do dziś :-)

Kiedyś zabrałem ją nad jezioro- chciałem dojechać skrótem na ustronną plażę, zakopaliśmy się po osie w bagienku, potem na krzakach suszyliśmy wypłukane w jeziorze ubrania. Do dziś wypomina mi ulubione buty...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I do dziś cyklicznie te buty odkupuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby tylko buty...

Ale nie narzekam :-)

Nie jak w dowcipie:

-Cześć stary, słyszałem, żeś się ożenił.

-Ano prawda.

-No to musisz być szczęśliwy.

-Ano muszę.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi