Skocz do zawartości
IGNORED

Najstarsze wydanie CD !


iambr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko o to w tym wszystkim chodzi, że większość płyt EC jest dobrze lub bardzo dobrze zrealizowanych, a ty ogłaszasz jakąś kolejną prawdę objawioną i opowiadasz historie. Jak dziesięć osób słyszy, że dana płyta EC jest dobrze, albo bardzo dobrze zrealizowana, a ty dalej wałkujesz swoje, to nie ma większego sensu jakakolwiek polemika z tobą, bo albo faktycznie twoje domowe stereo jest kompletnie do doopy, albo po prostu żle słyszysz. Tak poza tym, chciałbym wiedzieć ile płyt Claptona masz w swojej kolekcji? I jakie to są płyty? Jeżeli nie jest to tajemnica oczywiście. Rozumiem, że twoje domowe stereo jest ściśle tajne, więc może chociaż odsłonisz się z płytami Claptona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ostatnich wpisów też mi się oko roztwarło ze zdziwienia.

Eryka płyty mam wszystkie do Journeymana włącznie z pominięciem "Collinsowskich".

Wszystkie brzmią ok lub bardzo ok. From the Cradle brak ale za kilka dni będę pożyczę i posłucham (tak jak nie lubię i nie robię - po audijofoolsku), albowiem zaintrygowała mnie ta "burza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Jakie tajne ...widac po klubach w jakich  pisuje 
Dynie z NAD i dac MF?



From the Cradle brak


Żeby mi to było przedostatni raz, no



Nie kompromituj się.


Sprawdzasz w cudzych profilach co kto ma i to jest dopiero kompromitacja.

A jeżeli ot tak po prostu nie wiesz jak uzupełnić swój profil, to daj znać bo nie jest to być może zbyt intuicyjnie zrobione na forum.

No offence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , koniec dyskusji. Są świetnie nagrane . 

Ps. A skąd się wziął ten NAD którego nigdy bym nie postawił w domowym systemie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 22:38, soundchaser napisał:

Płytę Claptona "From the Cradle" właśnie słucham. Jest nagrana bez zarzutu - selektywnie.
Domyślam się dlaczego któremuś uczestnikowi dyskusji nie podoba się realizacja.
Bo jest nagrana bardzo surowo... to są standardy bluesowe więc nie ma wodotrysków brzmieniowych typu wyeksponowana stereofonia, czy piękny, głęboki bas.
Tego tu nie ma, jest za to pełne pasmo bez zniekształceń i o to chodzi w tego typu muzyce.

W tej chwili jestem w połowie słuchania (nie "odsłuchu"!!!) i mógłbym napisać to samo, słowo w słowo, jak wyżej mój zacny kolega.

Egzemplarz który mi gra to wyd. US, Reprise 9 45735-2 z 1994r.

Od siebie dodam tylko - gdybym mógł decydować o takim nagraniu, to by pójść jeszcze bardziej w kierunku "cradle", namawiałbym Eryka i pozostałych grajków by nagrać i wydać to wyłącznie w MONO.

(oczekiwać "hektarów" space-sceny, holografii 10D czy jakichkolwiek innych audio wytrysków od tego typu muzyki to nieprzyzwoitość, albo nikłe rozeznanie w "temacie")

 

...a płytkę oddam, oryginału nie kupię, nawet nie zrobię (tylko dla siebie) kopii...bo Eryka najbardziej lubię w autorskim wydaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bardzo fany wątek, dziękuję za wpisy (i w końcu bez tej piany wszędobylskiej na forum). Ja swoje pierwsze płyty kupowałem pod koniec lat 80. Nawet nie sprawdzam teraz na półce, czy mam jakieś starsze (przypadkowo). Powiedzcie, bo jak pamiętam, przeciwnicy CD twierdzili w latach 80, że po kilkunastu, 20 latach te płyty przestaną grać, bo folia metalowa, na której jest zapis ulegnie degradacji. Czy ktoś z Was zaobserwował takie zjawisko po blisko 40 latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza zakupiona płyta CD, Black Sabbath-Paranoid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Claptona, to muszę napisać, że wprost uwielbiam płytę z Wyntonem Marsalisem. Co za granie! Nawet w samym Nowym Orleanie trudno dziś usłyszeć tak wspaniały, korzenny, nowoorleański sound. Płyta jest też świetnie nagrana, nawet biorąc pod uwagę audiofeelskie standardy. Jeśli kto nie zna, to szczerze polecam. Cudna płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, pantagruel napisał:

Bardzo fany wątek, dziękuję za wpisy (i w końcu bez tej piany wszędobylskiej na forum). Ja swoje pierwsze płyty kupowałem pod koniec lat 80. Nawet nie sprawdzam teraz na półce, czy mam jakieś starsze (przypadkowo). Powiedzcie, bo jak pamiętam, przeciwnicy CD twierdzili w latach 80, że po kilkunastu, 20 latach te płyty przestaną grać, bo folia metalowa, na której jest zapis ulegnie degradacji. Czy ktoś z Was zaobserwował takie zjawisko po blisko 40 latach?

Jedyne płyty, z którymi faktycznie miałem problem to wydania DVD Audio / CD R.E.M. sprzed około 10 lat. Praktycznie wszystkie, które kupiłem są obecnie nie do użytku, zwłaszcza Green i Out of Time. Ewidentny błąd w produkcji. Poza tym nigdy mi się nie zdarzyły takie problemy, nawet z bardzo starymi płytami z lat 80’tych.

DE7B45F5-E6A1-4080-B5FC-557DEF3137BC.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pantagruel napisał:

Panowie, a czy ta płyta, to jest właśnie z tych pierwszych wydań w Japonii? Chciałbym posłuchać, jak to brzmiało i kupić "na próbę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak. 

Z pierwszych plyt ta polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna ze starszych cd to:

Jean-Michel Jarre - The Concerts In China  z 1983 (811 551-2, Germany)

Kawał czasu jest ze mną i często się kręci na tacce cd ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz nie słucham, ale trzymam w dłoni to wydanie z 1981 Polydoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna płyta ? 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gatar napisał:

Teraz nie słucham, ale trzymam w dłoni to wydanie z 1981 Polydoru

W '81 nie bylo cd w sprzedazy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Moontan napisał:

A widzisz na tej liscie w ktorym roku wydano pierwsze CD tej plyty......???????  

The Friends Of Mr. Cairo ‎(CD, Album)Polydor800 021-2Germany1983

Niesamowite, że tak wiele osób nie rozróżnia daty realizacji nagrania od daty wypuszczenia nośnika

1 minutę temu, Meloman napisał:

@fozzie @yayacek

Czy możliwe żeby filtr demfazy mógł być w odtwarzaczu automatyczny?

Każdy odtwarzacz CD z dawnych czasów miał wbudowany filtr deemfazy, który uruchamiał się automatycznie po wykryciu flagi (znacznik) na nośniku. Filtr deemfazy działał tylko na wyjściach analogowych odtwarzacza CD. Na wyjściach cyfrowych pojawia się sygnał nieprzefiltrowany i teraz jeśli posiadamy odpowiedni przetwornik D/A z filtrem (zdolny do rozpoznania flagi pre-emphasis) to filtr deemfazy załączy się automatycznie w przetworniku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co w tym niesamowitego ?

"Na szybko" , za szybko obejrzałem wydanie i  jedyną datą, która jest na wydaniu jest 1981 r.

Przepraszam. ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Czy możliwe żeby filtr demfazy mógł być w odtwarzaczu automatyczny?

Yayacek już wytłumaczył jak to jest w odtwarzaczach stacjonarnych, a ja tylko dodam, że w foobarze też można zautomatyzować włączanie filtra deemfazy tylko i wyłącznie dla plików z preemfazą. Dodam tylko (może kogoś to zainteresuje ;) ), że prawidłowo zripowane pliki muszą być zgrane w takiej formie jak na płycie, czyli z preemfazą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Czy możliwe żeby filtr demfazy mógł być w odtwarzaczu automatyczny?

Meridian automatycznie przełączał, jak mnie pamięć nie myli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kazik II napisał:

Meridian automatycznie przełączał, jak mnie pamięć nie myli.

Mój AVM MP 5.2 w instrukcji ma też opisane: deemphasis - automatic. To chyba dobrze.

6 godzin temu, gatar napisał:

Teraz nie słucham, ale trzymam w dłoni to wydanie z 1981 Polydoru.

To nie jest data wydania CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Meloman napisał:

Mój AVM MP 5.2 w instrukcji ma też opisane: deemphasis - automatic. To chyba dobrze.

Dobrze ?

Deemphasis kontrolka paliła się tylko na jednej płycie CD z kolekcji nastu setek płyt, więc traktuję to, jako ciekawostkę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

A czemu to takie ważne?

Ano ważne, bo jak zdarzy Ci się posiadać płytę z zastosowaną preemfazą to aby ją poprawnie odtworzyć należy posiadać odtwarzacz z filtrem. Jak już zauważyli koledzy powyżej, płyt takich obecnie się już nie spotyka. Nie stosuje się dziś preemfazy podczas produkcji płyt. Preemfazę można znaleźć jedynie na niektórych starych wydaniach, więc jeśli ktoś zbiera CD z pierwszych wydań/tłoczeń to całkiem prawdopodobne, że na taką płytę natrafi. Odtwarzając CD z zastosowaną preemfazą na odtwarzaczu pozbawionym filtra dostaniemy zniekształcony dźwięk - podbite wysokie.

2 godziny temu, fozzie napisał:

Dodam tylko (może kogoś to zainteresuje ? ), że prawidłowo zripowane pliki muszą być zgrane w takiej formie jak na płycie, czyli z preemfazą.

Obawiam się, że nie da się inaczej ? Nie da się zrzucić płyty na dysk stosując deemfazę 'w locie'. Nawet gdyby jakiś magik napisał wtyczkę co podczas ripowania CD stosuje deemfazę to wówczas obraz zgranej płyty byłby niezgodny bitowo z nośnikiem - bo zaszłaby obróbka cyfrowa podczas zgrywania.
Ponoć Windows Media Player posiada zdolność stosowania automatycznej deemfazy podczas odtwarzania CD w napędzie komputera - ponoć, bo sam tego nigdy nie sprawdzałem z powodu mega obrzydzenia do tego playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, yayacek napisał:

Obawiam się, że nie da się inaczej ? Nie da się zrzucić płyty na dysk stosując deemfazę 'w locie'. Nawet gdyby jakiś magik napisał wtyczkę co podczas ripowania CD stosuje deemfazę to wówczas obraz zgranej płyty byłby niezgodny bitowo z nośnikiem - bo zaszłaby obróbka cyfrowa podczas zgrywania.

Oczywiście. Wspomniałem o tym tylko dlatego, że jak korespondowałem o tym z twórcą EACa to On bardzo często nawiązywał do tego, że EAC, oprócz tego, że czasami może pokazać flagę preemfazy to nie może ingerować w zawartość. Mi się to wydawało na tyle oczywiste, że nawet o tym nie pomyślałem. Dlatego o tym tu napisałem, żeby nie było żadnych wątpliwości co do metod ripowania płyt.

Nie jestem pewien, może użytkownicy dBpowerampa się wypowiedzą na ten temat, ale wydaje mi się, że właśnie dBpoweramp miał kiedyś taką wtyczkę, która po zgraniu i sprawdzeniu wyniku, konwertowała z wykorzystaniem filtra deemfazy. Głowy za to nie dam ? :) bo to dawno było.

26 minut temu, yayacek napisał:

Ponoć Windows Media Player posiada

Możliwe, ale ja nigdy go nie używałem ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fozzie napisał:

Nie jestem pewien, może użytkownicy dBpowerampa się wypowiedzą na ten temat, ale wydaje mi się, że właśnie dBpoweramp miał kiedyś taką wtyczkę, która po zgraniu i sprawdzeniu wyniku, konwertowała z wykorzystaniem filtra deemfazy.

Oooo, to byłoby całkiem ciekawe rozwiązanie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.