Skocz do zawartości
IGNORED

Najstarsze wydanie CD !


iambr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, jezz napisał:

Dla mnie zagadką jest, ze nie czyta płyt tylko z ECM.

Widocznie Twój odtwarzacz nie lubi jazzu, tylko przyzwyczaił się do ciągłego grania rapu i hip-hopu. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, soundchaser napisał:

Widocznie Twój odtwarzacz nie lubi jazzu, tylko przyzwyczaił się do ciągłego grania rapu i hip-hopu. ?
 

Może ktoś mądrzejszy ma jakiś pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ECM ma jakiś inny/specyficzny nieznany dla Twojego CD zapis ścieżki info o czasie,

ilości nagrań  itp. (TOC),  jest jako pierwsza odczytywana, w czasie gdy płyta się kręci na starcie po załadowaniu.

A kręci bez końca i efektu, czy w efekcie wydaje wyrok "no disk"?

Zaiste, zadziwiający to i niespotykany przypadek.

...albo wszystkie Twoje ECeMy to jakieś krzywe piraty. Dużo ich masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, iro III napisał:

A kręci bez końca i efektu, czy w efekcie wydaje wyrok "no disk"?

Kręci i jest komunikat no disc.

Mam sporo i żaden nie jest piratem.

Też mnie to zastanawia bo czyta nawet jakieś badziewne cd-r wydawane na Jamajce. A ECM z reguły nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, iro III napisał:

No trudno, nie widzę innej możliwości jak zakup "de-dy-ko-wa-ne-go" (tfu!) plejera, wyłącznie for ECM  ?

Ale wtedy nie będzie mu grał tych wszystkich rapów i hip-hopów.
No chyba, że będzie miał dwa. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, jezz napisał:

Może ktoś mądrzejszy ma jakiś pomysł ?

Jeśli twój odtwarzacz ma laser VAM 12...... to prawdopodobnie to jego wina. Przez  prawie 30 lat serwisowania sprzętu RTV tego typu sytuacje lub podobne miałem tylko z tym laserem. Na przykład czytał wszystkie CD-R oprócz płyt jednej firmy teraz nie pamiętam której. Te płyty były czytane oczywiście przez każdy inny odtwarzacz. Kolejny przypadek to brak odczytu starych oryginalnych CD z lat 80 tych. Wszystkie współczesne czytał absolutnie bez zająknięcia. We wszystkich tych przypadkach wymiana lasera na inny wyciągnięty z używanego odtwarzacza/dawcy organów pomagała. Nowe tego typu są dostępne ale to chiński  nic nie warty złom. Czy tak jest u ciebie nie wiem.

Darek67

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, iro III napisał:

No trudno, nie widzę innej możliwości jak zakup "de-dy-ko-wa-ne-go" (tfu!) plejera, wyłącznie for ECM  ?

20 letnie dvd sobie radzi. I inny cd też?

7 minut temu, Darek67 napisał:

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jezz napisał:

 

 

Mialem podobny problem z nowym sa8005 marantza. Lasery byly temu winne. Wymienili w serwisie na nowy i to samo. Dopiero za 3 razem jakos chodzil, ale tez z oporami. Sprzedalem go szybko i kupilem co innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość glazior

(Konto usunięte)
W dniu 15.06.2020 o 07:56, Sine Metu napisał:

Ot tak, to ujmę

A ja tak.

IMG_20200616_115941_HDR.jpg

W dniu 11.06.2020 o 12:36, Sine Metu napisał:

Jako że część Twojej muzyki słuchałem najpierw na winylu, to powiem Ci że CD z tamtych czasów były przewalane na pałę, niestety.

I dużo czasu minęło abym odzyskał to samo fajne brzmienie na CD.

 

To dwupłytowe wydanie delux do których wydań i tłoczeń porównywałeś ?

Chętnie skorzystam z Twojej nie wątpię głębokiej wiedzy  , ale za nim to nastąpi daj skan real foto albumu almanów.

Edytowane przez glazior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2020 o 22:39, jezz napisał:

Dla mnie zagadką jest, ze nie czyta płyt tylko z ECM.

Myślę, że chodzi o grubość oryginalnych dysków ECM. Z tego co zauważyłem, to są cieńsze niż standardowe płyty z innych wytwórni. Ja też mam problem z płytami z ECM na odtwarzaczu QUAD Artera Play, tyle że zupełnie inny. Ten odtwarzacz ma transport typu slot i właśnie płyt ECM bardzo często nie chce oddać, tylko zacina je w połowie po naciśnięciu Eject i dalej ni chu chu. Muszę wtedy taką płytę wyciągać na siłę. Problem dotyczy tylko płyt ECM i łączę go z mniejszą grubością tych płyt niż standard. Po prostu cienkie są te płyty i to jest fakt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jezz napisał:

20 letnie dvd sobie radzi. I inny cd też

Zwrócę uwagę, że dvd ma większą prędkość obrotową,a obecnie wiele nowych napędów nie potrafi stabilnie zmniejszać prędkości silnika krokowego do brzegu płyty.

Czyli - w USA i w Azji już płyt CD nie ma co odczytywać, bo urządzeń ubywa.

A czemu akurat padło na ECM ?

Nie wiem. Wiem, że te nowe napędy śmigają. Ale nie wszystkie zwalniają prawidłowo. Format  CD Audio im może nie pasuje

Jaki model jest tak marudny, że nie czyta płyt ECM ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Drizzt napisał:

Myślę, że chodzi o grubość oryginalnych dysków ECM. Z tego co zauważyłem, to są cieńsze niż standardowe płyty z innych wytwórni. Ja też mam problem z płytami z ECM na odtwarzaczu QUAD Artera Play, tyle że zupełnie inny. Ten odtwarzacz ma transport typu slot i właśnie płyt ECM bardzo często nie chce oddać, tylko zacina je w połowie po naciśnięciu Eject i dalej ni chu chu. Muszę wtedy taką płytę wyciągać na siłę. Problem dotyczy tylko płyt ECM i łączę go z mniejszą grubością tych płyt niż standard. Po prostu cienkie są te płyty i to jest fakt ?

Masakra.
Czas przejść na pliki...zero problemów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
 
To dwupłytowe wydanie delux do których wydań i tłoczeń porównywałeś ?
Chętnie skorzystam z Twojej nie wątpię głębokiej wiedzy  , ale za nim to nastąpi daj skan real foto albumu almanów.
Jeszcze może, co robiłem piętnaście lat temu? Puknij się, człowieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Drizzt napisał:

Myślę, że chodzi o grubość oryginalnych dysków ECM. Z tego co zauważyłem, to są cieńsze niż standardowe płyty z innych wytwórni. Ja też mam problem z płytami z ECM na odtwarzaczu QUAD Artera Play, tyle że zupełnie inny. Ten odtwarzacz ma transport typu slot i właśnie płyt ECM bardzo często nie chce oddać, tylko zacina je w połowie po naciśnięciu Eject i dalej ni chu chu. Muszę wtedy taką płytę wyciągać na siłę. Problem dotyczy tylko płyt ECM i łączę go z mniejszą grubością tych płyt niż standard. Po prostu cienkie są te płyty i to jest fakt ?

W twoim masz zużyty wałek gumowy który jest osadzony na stalowym pręcie.  Konstrukcja tej części mechanizmu jest tak zbudowana że wałek jest dociskany do płyty i kręcąc się wciąga/oddaje płytę. Jeśli wałek jest zużyty a płyta cienka to docisk jest za słaby i płyta nie chce wyjść. Naprawa polega na wymianie wałka, pod warunkiem że da się go kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Darek67 napisał:

W twoim masz zużyty wałek gumowy który jest osadzony na stalowym pręcie.  Konstrukcja tej części mechanizmu jest tak zbudowana że wałek jest dociskany do płyty i kręcąc się wciąga/oddaje płytę. Jeśli wałek jest zużyty a płyta cienka to docisk jest za słaby i płyta nie chce wyjść. Naprawa polega na wymianie wałka, pod warunkiem że da się go kupić.

Tak, z pewnością zużyty, zwłaszcza że jest tak od nowości a odtwarzacz ma jeszcze pół roku do końca gwarancji. Pewnie go oddam do serwisu przed końcem. Odwlekam to bo, jak pisałem, problem jest tylko z płytami ECM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość glazior

(Konto usunięte)
18 godzin temu, glazior napisał:

To dwupłytowe wydanie delux do których wydań i tłoczeń porównywałeś ?

Chętnie skorzystam z Twojej nie wątpię głębokiej wiedzy  , ale za nim to nastąpi daj skan real foto albumu almanów.

 

11 godzin temu, Sine Metu napisał:

Jeszcze może, co robiłem piętnaście lat temu? Puknij się, człowieku

Twoje kwalifikacje w tym wątku odnośnie jakości tłoczeń płyt - ale nie tylko - są zerowe.

Edytowane przez glazior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Drizzt napisał:

Tak, z pewnością zużyty, zwłaszcza że jest tak od nowości a odtwarzacz ma jeszcze pół roku do końca gwarancji. Pewnie go oddam do serwisu przed końcem. Odwlekam to bo, jak pisałem, problem jest tylko z płytami ECM.

Piszę o swoich doswiadczeniach i tym co robię na co dzień. Guma jest albo zuzyta, albo stara. Tylko wtedy tak się dzieje. To że sprzęt jest nowy nie ma znaczenia. Moze te elementy leżały w magazynie jakis czas. Widuje spraciała gume w sprzęcie 20 letnim jak i 3 letnim. Paski w sprzęcie wytrzymywały 20 lat teraz po dwóch latach parcieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 13:19, Darek67 napisał:

Widuję sparciałą gume w sprzęcie tak  20 letnim, jak i 3 letnim. Paski w sprzęcie wytrzymywały 20 lat, teraz po dwóch latach parcieją.

Chodzi o wysuw szuflady, bo przecież silniki w module napędów (soczewek, lasera, tacki) są bezpaskowe ?

Co najwyżej tam zębatki występują, ale chyba tylko tu, gdzie występuje skokowy posuw głowicy z laserem do celowania w ścieżki.

Sorry - zerknąłem klika postów wstecz, tam nie było o tym, do czego odnoszę się (odtwarzaczy ze szczeliną i wsuwaniem płyt CD nie rozmontowywałem i ich nie znam, ale są podejrzane).Może i paski i wałki są, nie wiem.

Okres życia urządzenia za duże pieniądze jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.