Skocz do zawartości
IGNORED

Anthem 510 Vs 710


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Błądzę jak dziecko we mgle :(

 

Chce się jakiś zmian , na lepsze . Miałem (mam) zamiar budować system Atmos 5.1.4 , ale troszkę przeraża mnie reakcja żony jak zobaczy sufit typu wyspa . Jedno cudo z sufitu już wisi :) , półka z projektorem . Ma to wyglądać tak : płyta MDF , HDF gotowa do malowania o wymiarach 280 X 160 z 4 otworami na głośniki . Zawieszona na stalowych linkach ( 10-12 , duży ciężar płyty ) do zakrycia linek użyłbym cokołu ( jak w meblach kuchennych ) Nie chcę już szpachlował i kurzyć .

 

I pojawił się pomysł o rzuceniu tego pomysłu , a kupnie mocnego AVR . Golas sieciowy niesamowity :)

Pytanie brzmi , czy do pokoju 25m2 i głośników Klipsch RF 62II , RC 52II , RS 52II i SW 110 wystarczy mi model Anthem 510 , czy 710 ? Różnica w cenie tylko 500 pln . Czy różnica 20 W w wysterowaniu na kanał to dużo ? Sieciowość Anthema uzupełnił bym Squezeebox-em lub inną przystawką .

 

Którą drogę powinienem obrać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył te 500zl

Kupisz tańszy i slabszy , będziesz żałował ze nie masz mocniejszego. A tak bynajmniej nic nie będzie cie gryzlo i będziesz pewien ze lepiej wybrać nie mogłeś -:)

 

A to juz inna liga niz onkyo denon czy marantz i tym podobne. Anthem chwalone sa za moc i dzwiek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chwalone moga byc jak nie posluchasz to to co pisza mozna wsadzic miedzy ksiazki... ja nie sluchalem anthema za to sluchalem chwalone Ca 751 i Arcama 380 i zaden szalu nie zrobil, CA gral poprawnie a Arcam po Japonsku czyli jakotako :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam możliwości odsłuchu :( Może bezpieczniej szukać w dobrej cenie Onkyo 3030 ?

A , co myślicie o Atmos-sie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył te 500zl

Kupisz tańszy i slabszy , będziesz żałował ze nie masz mocniejszego. A tak bynajmniej nic nie będzie cie gryzlo i będziesz pewien ze lepiej wybrać nie mogłeś -:)

 

A to juz inna liga niz onkyo denon czy marantz i tym podobne. Anthem chwalone sa za moc i dzwiek...

...tak poczytałem specyfikacje tego anthema 510 chwalonego za moc i waga to 13kg i maksymalny pobór 500w ( czyli identycznie jak mój kilka klas niższy HK AVR 255).. wiec skad ta moc ma wynikać... rozumiałbym gdyby chociaż z 800w wciagał.... coś mi sie zdaje ze wszystkie te nowe sprzety to ksiegowi budują...i to bez wyjatku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak przytaczałem nie dawno w nowym wydaniu AV jest test Yamahy RX-A850 moc konsumencka na tyle podana jest 300W a z testu wyszło że amplituner ma moc max 590W ciekawe skąd te rozbieżności są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chwalone moga byc jak nie posluchasz to to co pisza mozna wsadzic miedzy ksiazki... ja nie sluchalem anthema za to sluchalem chwalone Ca 751 i Arcama 380 i zaden szalu nie zrobil, CA gral poprawnie a Arcam po Japonsku czyli jakotako :D

 

Czyli co gra lepiej od CA Lub arcama według ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem porownanie do onkyo rz 900 i to byla poezja w porownaniu z tymi flakami z olejem, z drugiej strony lubie dynamiczne granie a CA i arcam graly co najwyzej poprawnie jak takie grzeczne dziewczynki :D, w CA trzeba bylo podpiac typowo basowe kolumny zeby byl slyszalny dobry bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ 900 ma lipną kalibrację :( I jest tylko 5.1.2 . Wolę bardzo dobre 5.1 lub 5.1.4 .

Jak kombinować z sufitem , to na całość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem porownanie do onkyo rz 900 i to byla poezja w porownaniu z tymi flakami z olejem, z drugiej strony lubie dynamiczne granie a CA i arcam graly co najwyzej poprawnie jak takie grzeczne dziewczynki :D, w CA trzeba bylo podpiac typowo basowe kolumny zeby byl slyszalny dobry bas

 

No widzisz , a ja mam w domu arcama i poprzednio tez miałem arcama...

miałem bardzo wiele różnych modeli amplitunerow różnych marek i mam dobry punkt odniesienia. Jeżeli piszesz ze arcam gra jak japonczyk to czas wybrac sie do laryngologa lub bardziej obyc się z elektronika.

Nie ma to jak byc podkreconym na forum o nowym amplitunerze i po jego odsluchu u sprzedawcy stwierdzić ze jest on najlepszy.a przecież to nizszy model i wyzsze modele wchodzą właśnie na rynek i co się stanie -okaze się ze jednak wyzsze modele sa o ..wiele.. lepsze a naiwniacy zostana z ..reka w nocniku..

Na naszym forum w zależności od okresu jedne modele sa lekarstwem na wszystko .po chwili jednak znikaja w odchlaniach ciemności i pojawia się kolejne cudowne lekarstwo a naiwna czesc naszch forumowiczów kupuje i zostaje z tym cudownym lekarstwem

 

W temacie obok o tym onkyo piszesz ze na 40 m2 amplituner mogl ..rozniesc.. to pomieszczenie

Hmmm...rzaden amplituner tego nie zrobi.no chyba ze z porządna mocy.zreszta jak czytam ze ktos pisze ze dzwiek byl..petarda.. i do tego na odsluchy idzie z faithless lub techno rabanka tak jak sam napisałeś to takie opinie czytam z przymrużeniem oka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czytaj ze zrozumieniem bo nigdzie nie napisalem ze ta 380 gra jak japonczyk bo niestety gra flegmatycznie,

widze ze czytasz wybiorczo bo utworow bylo mnostwo lacznie z popem i rockiem a jakis inny klient przyniosl swoje kawalki, i jesli nie slyszales tego ampli to prosze sie nie wypowiadaj ze tego nie zrobi czy tamtego bo to tylko Twoja teoria i to bledna

to ze cie urazilo ze napisalem ze arcam jest flegmatyzny z porownaniu z onkyo to nie moja wina ze go posiadasz i szczerze nie interesuje mnie ile tych aplitunerow slyszales, ja mam takie zdanie i go nie zmienie

w przeciagu tygodnia mialem porownanie tych 3 ampli co wymienilem i jeszcze wzmacniacz marantza 6005 i pisze to co slysze.. moze i laryngolog sie klania moze nie to nie ten temat :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze arcam gra po japonsku czyli jako tako

Ty to napisales , nie ja -spojrz na post numer 8 gdzie cytowałem twoje slowa

 

Jeżeli nie wieszsz lub nie pamietasz co piszesz to nie ma co brac ciebie powaznie i dyskutować.

Zobaczymy jak skończy się twoja fascynacja modelem rz900 jak wprowadza rz1000 a później rz 3000.

 

fascynacje mina a pozostanie rozczarowanie

 

A jeszcze sie nie zdziwie jak zaczna padac hdmi bo w poprzednich modelach mialo być to ulepszone i naprawione

Nie mam nic przeciwko onkyo mam nadzieje ze gra rewelacyjnie i oby sluzyl jak najdłużej

 

Ale czasem warto spojrzeć na wszystko z boku i bez emocji i wtedy podejmować decyzje

 

To tyle mojego w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe po japonsku to taki zwrot czyli jakotako czyli srednio u niego w stereo bo gra dosc plasko bardziej srodkiem, a nie pisalem ze gra jak japonczyk czyki jak onkyo... niestety nie maja w sklepie zadnego anthema bo tak to pewnie z ciekawosci bym pojechal posluchac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś jeszcze alternatywa dla Anthem-a ?

Budowa oparta na procesorze i końcówkach mocy , to chyba spory wydatek ?

Jak zbudować mocny system ?

Możecie podać konkretne zestawienie , optymalne do 25m2 i Klipsch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz amplituner klasy anthem to jego odpowiednikiem jest arcam.sa one podobnie klasyfikowane.ja mialem avr 500 ( model bez internetu) i teraz avr600

Jak dla mnie rewelacja. Miałem wiele różnych amplitunerow i na tym ostatnim zatrzymałem sie i żadnych zmian juz nie będzie. Uzywam do tego koncowki mocy chociaż nie jest w moich warunkach potrzebna.a szkoda mi ja sprzedac i tak ja trzymam.

Doskonały dźwięk w stereo i kinie domowym. Jedne z najmocniejszych amplitunerow kd.

 

Nie sugeruje zakupu . rozwaz, poczytaj i posłuchaj jak się uda może przypadnie ci do gustu moze nie. Pytales o cos podobnej klasy to napisałem co ja wybrałem majac podobny dylemat kiedyś. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zbudować mocny system ? - hmm, pojęcie względne

jak swój (jak dla mnie) mocny system zbudowałem na rotelu - procesor rsp1066 + końcówka pięciokanałowa rmb1075

oczywiście sprzęt używany, mniej więcej 10cio letni za ok. 3500zl,

mając więcej funduszy zapewne oparłbym swój system o w miarę nowoczesny (nowy) procesor - to podstawa,

natomiast końcówki mocy to trochę mniej wyrafinowana elektronika, wybór jest już dużo większy, można bawić się w różnorodne konfiguracje czy to wielokanałowe czy klasyczne dwu... i mocy nie powinno zabraknąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia końcówki wielokanalowe maja troszke gorszy dzwiek.mialem np 5 kanalowa rotel.dobra marka i bardzo dobrze wspominam koncowke stereo chyba model rb980.byla ona jak dla mnie rewelacyjna i nawet miałem dwie i długo u mnie goscily.5 kanalowa juz tej jakości dźwięku nie miala dlatego uzywalem dwóch stereo

 

Ale to co sugeruje ro 35 to również dobra sugestia na mocne kino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , co z dźwiękiem HD i Master z Rotelem ? Jest dolowany do DD i DTS ?

Co , z nowszych procesorów możecie polecić ?

 

Michael535 , stosując 2 koncówki mocy ( na front i tyły (?) ) , co zasila centralny i sub ?

Może dziwne pytanie , ale jakoś sobie tego nie wyobrażam :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny zasilany byl z amplitunera.wydajnosc mocy na jeden kanal jest wystarczajaca aby porządnie zasilac jeden kanal jezeli amplituner nie mial za wielkiej mocy.

Mozna bylo również użyć końcówki do centralnego a tylne przestrzenne zasilić z amplitunera.

Mi pasowala 1 opcja

Subwoofer zasilany przez wlasny wbudowany wzmacniacz.amplituner wysyla jedynie sygnal

 

Teraz uzywam amplitunera do napedzania centralnego i tylnych ponieważ amplituner ma wysoka moc a przednie ida przez koncowke

 

Nowsze procesory chyba najpopularniejsze to emotiva i koledzy tu na forum takie maja wiec moga coś więcej powiedzieć. Ja nie miałem wiec się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie bardzo chwalony jest Arcam AVR750 i jest w bardzo dobrej cenie ok 12 tys.

Ja też mam obecnie dylemat :) mam Pioneera SC-LX86 w kinie i chciałbym rozwinąć system tak, by dźwięk stereo był na wyższym poziomie i myślę o dołożeniu wzm. zintegrowanego z możliwością gry jako końcówka w kinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel dobrze zgrywa się z B&W , a z moimi Klipsch ?

Tak samo , jak zgrywa się Arcam z Klipsch ? Nie chcę zmieniać całego systemu (kasa).

Jaką końcówkę mocy ( jedną ) możecie polecić do Klipsch ?

Może zostać przy moim HK AVR 370 i dokupić końcówkę mocy ? Audiolab m-pwr z 40 Watami nie jest za mały ? Czy wystarczający ?

Jaka jest różnica w wpięciu wzmacniacza , a końcówki mocy do HK AVR 370 ?

Co jest lepszym rozwiązaniem ?

Ze wzmacniaczy polecają do Klipsch-a , Nad 356 BEE .

 

Wg Waszej propozycji potrzebuję AVR , procesor i końcówki mocy ? Czy tylko procesor i końcówki mocy ?

 

Już się pogubiłem :( Co można złożyć do 6k dla moich Klipsch ?

 

Milion pytań :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię tylko kino to najlepiej Procesor i końcówka mocy - choć do 6 tys. będzie ciężko :( więc pozostaje pewnie tylko jakaś dobra końcówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtanszy sensowny amplituner z procesorami jakie potrzebujesz i wyjsciem pre-out. Po wyjsciu tym podlaczasz jakiegos Rotela, Cyrusa lub inna uzywana koncowke dwukanalowa, ktora kupisz za max 1000 zl. Wtedy przody zasila Ci ta koncowka, tyly i centralny ida z amplitunera. Zaoszczedzona kase wydaj na plyty lub inne przyjemnosci. Drogi amplituner nie wnosi przyrostu jakosci adekwatnego do przyrostu ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni - błędna teoria ktora sprawdziłem w praktyce. ..

Robcio- nie wiem dlaczego ale avr 750 mial gorsza opinie niz avr 600 pod względem dźwięku i mocy.

Sprawdz na forach zagranicznych. Przerabialem to spory czas temu

 

Ps

Do Barni - moze zle to ujalem w powyżej.

Wiec to poprawiam - arcam ma trochę inna charakterystyke dzwieku od japonskuch amplitunerow i tu u mnie ujrzalem lub raczej uslyszalem przepasc wiec moze tanszy arcam z pre amp juz by zrobil swoją robotę -:)

 

Podobna specyfike ponoc tez maja amplitunery Nad -chociaż nie słyszałem i nie wiem

Anthem tez odbiega od japońskich amplitunerow na jego korzyść - to tez opinie z forum zagranicznych a na forach rozne rzeczy ludzie pisza wiec trzeba to brac z przymrużeniem oka -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , co myślicie o mojej opcji : HK AVR 370 plus Audiolab m-pwr ( 2 X 40 Wat ) ?

Czy lepiej AVR 370 i Nad 356 BEE ?

Taki system na przeczekanie .

 

Jakoś nie widzę u siebie następnych kilkunastu klocków i następnych kabli .

Bez tego się nie obędzie ?:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max co do Atmosa i funkcji sieciowych.

 

Ja bym się tak nie napalał na tego Atmosa, to jest nowość i nie wiadomo czy się przyjmie i za jakiś czas nie zniknie. Biorąc pod uwagę, że ludzie w mieszkaniach raczej rzadko kiedy mają miejsce na takie instalacje to może być różnie.

 

Jeśli chodzi o funkcje sieciowe to daj sobie spokój z tym w amplitunerze, to nie jest istotne. Dokupisz sobie odtwarzacz multimedialny za kilkaset złotych i on zrobi to 10x lepiej. Będzie odtwarzał Ci muzykę z sieci, filmy, zdjęcia, radio internetowe, youtube itp. i jeszcze będziesz miał sterowanie ze smartfona czy tabletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.