Skocz do zawartości
IGNORED

Małe kolumny z dużym basem


desperados

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić kolumny do pomieszczenia 22m2. Najchętniej widziałbym monitory, ale niewielkie podłogówki też mogłyby być. Mój priorytet to mocny, nisko schodzący, dobrej jakości bas. Oczywiście cała reszta też jest ważna, ale głównie nacisk kłade tu na bas. Do wydania mam +/- 5 tys. Kolumny nie koniecznie muszą być nowe, ale jeśli używane to w idealnym stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jednak nieduże podlogowki ze wzgledu na rozmiar pomieszczenia i zapotrzebowanie na bas. Polecę to samo co koledze w wątku sasiednim pt Kolumny jakie?, zerknij tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dokładnie nic nie napisałeś o wzmacniaczu. A to on może determinować kierunek wyboru.

Z mojej strony proponował bym Elac FS 77 (zaskakujaco dobry bas jak na taka wielkosc kolumny), Klipsch RF52II, z podtsawkowych modeli wspomniane Chario Dephinus, Magnat Quantum 803.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dokładnie nic nie napisałeś o wzmacniaczu. A to on może determinować kierunek wyboru.

Z mojej strony proponował bym Elac FS 77 (zaskakujaco dobry bas jak na taka wielkosc kolumny), Klipsch RF52II, z podtsawkowych modeli wspomniane Chario Dephinus, Magnat Quantum 803.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

O tak Elac fs77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesli będzie to Marantz, na pewno warto posłuchać kolumny Xavian XN 125 Junior (http://q21.pl/xavian-xn-125-junior.html). To pięknie wykonane i przede wszystkim bardzo dynamicznie grające monitory, które bez problemu bedą potrafiły zejść bardzo nisko basem w Twoim pomieszczeniu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także kolumna Paradigm Prestige 15B (http://q21.pl/paradigm-prestige-15b.html), to brzmienie bardzo dynamiczne z podkreślonym dołem pasma i wyraźną górą. Warto także posłuchać Kef R300 (http://q21.pl/kef-r300.html). To najrówniejsze z podanych kolumny.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla klubowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję używanych w idealnym stanie MA RX6. Jak te kolumny wypadają patrząc pod kątem basu na tle do tej pory tutaj zaproponowanych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest oferta? Tych kolumn na rynku wtórnym jest sporo.

Robią bardzo dobre pierwsze wrażenie. Grają miekkim basem. Ktory czasem potrafi nad wyraz za folgować i stracić kontrole. Używane uważam że warto. ELAC FS 77 mają nieco lepszy bas.

 

Jednak jeśli masz dobrą ofertę na idealny stan RX6 to uważam że warto.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to rx6 stoi względem tannoy dc6t, dali ikon6, ta sama czy niższa półka?

 

no bo słuchałem chwilę ostatnio z Denonem 1500ae i zrobiły bardzo pozytywne wrażenie, zwłaszcza na basie. Ale zaznaczam, słuchałem tylko "przelotem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to rx6 stoi względem tannoy dc6t, dali ikon6, ta sama czy niższa półka?

 

no bo słuchałem chwilę ostatnio z Denonem 1500ae i zrobiły bardzo pozytywne wrażenie, zwłaszcza na basie. Ale zaznaczam, słuchałem tylko "przelotem"

 

Połka ta sama tylko brzmienie inne. Rx6 mają wecej basu natomiast jest on miękki, w odróżnieniu do Tannoya który ma raczej zwarty i kontrolowany bas. Nie łączył bym RX6 z Denonem. Natomiast góra jest także inna niż u Ikonów, nie tak ostra, raczej oparta na nieco niższym zakresie. Więc półka ta sama ale brzmienie odmienne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę temat bo sam poszukuje monitorów z niskim basem, znalazłem JBL Ti 1000 konstrukcja nie najnowsza ale opinie ma pozytywne. Jest ktoś kto ma porównanie z nowszymi modelami w temacie.

 

Sprzęt Nad 1700/2100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję używanych w idealnym stanie MA RX6. Jak te kolumny wypadają patrząc pod kątem basu na tle do tej pory tutaj zaproponowanych?

 

To juz lepiej Kef R300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.