Skocz do zawartości
IGNORED

Slaby BASS. Pomocy :-(


mst14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabylem niedawno amplituner Yamahy model rx-396 RDS. Sprzet gra dobrze gdyby nie jeden mankament - malo basu. Mialem poprzedni zwykly wzmacniacz Diory i te same kolumny (2 drozne, podlogowe, 20cm glosnik basowy). Niskie tony mozna bylo naprawde wysoko podkrecic. Pczywiscie bez przesady, bo nie da sie wtedy tego sluchac. Teraz kiedy mam Yamahe tego basu jest troche za malo. Czy ktos wie czego to moze byc wina? Czy sprzet Yamahy tak ma? Moze to byc wina podlaczenia? Mam kabel Alphard 4mm OFC.

Prosze o jakies porady i ewentualna pomoc.

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelałbym raczej (przyznam, że w ciemno), że Yamaha raczej gra równiej, a to Diora siekła basem. Na to, że zmiana kabli dramatycznie zmieni charakter brzmienia, w żadnym wypadku bym nie liczył (nno, pomijając prawa Kimbera ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i mało bassu, tego chyba jeszcze nigdy nie słyszałem. Może na poprzednim miałeś podkręcony bas na maxa?? A tak nawiasem mówiąc to masz model 396 i jak pewnie wiesz są wyższe i te właśnie wyższe są wydajniejsze prądowo, mój znajomy ma 596 i nie powiedziałbym , że ma mało basu, a moze wina cd ?? Ja miałem poprzednio onkyo dx7111 i tu było mało basu, ale yamaha raczej dysponuje dobrym basem, no chyba , że 396 sa na tyle poobcinane w celu obniżenia ceny i sa ałabo wydajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam kilka pytanek z innej beczki. Jaką kwote można zapłacić za YAMAHe RX-V420RDS ???I które DVD z wymienionycj jest lepsze Panasonic DVD-RV32 , PANASONIC DVD-A350 ,PANASONIC DVD-RV40 Do filmów i audio podzial 50% do 50%. Oczywiście to jest sprzęt wxtra ale mam mało kaski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rxv-430 sprzedałem za 900zl, ale to była prawie nówka, ost znajomy miał chyba juz za 700zl, ale ludzie różne ceny sobie widzą , na allegro nowy 450 jest chyba coś w granicy 1200zl, przekalkuluj sobie, ale jak masz wydac już siano na ampa do KD to weź sobie poszukaj jakiegoś 6xx, bedzie napewno lepiej do stereo i o filmach nie zapomni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze przy Diorze uzywalem duzo basu, zle nie byl on rozkecony na max. Teraz w Yamaha jest prawie na max i jest raczej cienko. Moze dlatego, ze przezwyczailem sie do troche nizszych tonow, ale mimo wszystko zdaje sie ze jest cos nie tak.

Ktos pytal czy ampiltuner jest wielokanalowy. Istnieje mozliwosc podlaczenia 2 par glosnikow.

Czy zle podlaczenie glosnikow (pomylenie polaryzacji) moze miec wplyw na slabszy bas?

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad nowym dvd ronin, chyba sie tu kręci po forum, cos okolo 199zl, a co do panasonica , to w dużym pokoju stoi do filmów s-47, innych nie widziałem.

 

Co do tego wzmaka unitry, to gdzies ost sie takim bawiłem, jak było wzmocnienie włączone to tylko basem grało, jak to sie wyłączyło to zaczynało troche przyzwoicie grac dopiero po skręceniu basu na zero i wysokich na maksa, ale i tak się wszystko zlewało, posłuchaj troche tej yamahy i może oprócz małego basu(a raczej normalne granie, a nie tylko basem) zauwazysz reszte dźwięku jaki potrafi przedstawić yamaha, bo ma miły ciepły dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że mylisz pewne pojęcia co do określenia może nie ilości, ale jakości basu i jego rozciągnięcia. Jeżeli chcesz zostać audiofilem to ustaw regulatory barwy na "0" i zacznij poznawać brzmienie swojego systemu. Często spotykam się z takim zafałszowanym odbiorem brzmienia kolumn, a szczególnie basu właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Diora na pewno miała więcej basu też miałem kiedyś amplituner Yamaha RXV 620 do tego porównywałem go z Radmorem 5102 TE i niby taki wysoki model Yamahy wyższy od tego twojego 396 a taki słaby bas i sopran na maksa a Radmora miałem na +2 bas i sopran i tak był bardziej obfity . Te nowe klocki do 2500 zł mają zajebistą cene ale dźwięk do bani nie wiem może nie wszystkie . Diore mam zjaraną ale wiem że dźwięk miała podobny do Radmora , wiem też że jak naprawię tą Diore na pewno jej nie oddam z nowego klocka a po małym tuningu Diory dźwięk był jeszcze bardziej energiczny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze u mnie ten odbior brzmienia kolumn jest zafalszywiony. Raczej nigdy nie mialem okazji posluchac prawdziwego profesionalnego sprzetu (audiofilskiego). Moge tylko porownywac z tym co slysze w sklepach RTV. Tam zdaje mi sie, ze kolumny brzmia glebiej. Wyrazne sa tony niskie i wysokie. Nie zapominajac o srednich. Chyba zostalo mi przezwyczajenie ze przy 25w RMS w Diorze potrafilo trzasc szybami ;-) Nie znam sie jeszcze na "prawdziwym brzmieniu muzyki, dlatego pytam was o zdanie. Moze jest ktos kto slyszal jak brzmi Yamaha seri 396 na kolumnach raczej klasy sredniej (moze niskiej)

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ale napisałem , że byłem gdzieś u kumpla chyba i tak słyszałem, chodziło mi bardziej o to, że jak było ustawione na zero wszystko to bas był na pierwszym planie, dlatego próbowalismy korygowac to wyeksponowaniem troche wysokich.

 

Ja u siebie mam potencjometry na zero i Line straight włączony w luxmanie, więc wiem raczej jak gra mój system, a co do rxv 620 to amp KD, a ten 396 o ile sie nie myle to będzie stereo, tu jest juz różnica powinna być jakas , ale wątek KD a stereo juz przerobialiśmy tu nie raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana jest równiez teoria o tym, że nowe sprzety grają jakos cienko, Ja miałem yamahe rxv430 a wymiekła przy poczciwym rotelu ra-400 25W, a niby yamaha była 5 x 100W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wiesz co powiedziało dwóch moich kolegów po odsłuchu Tanoy2 i podłogowych HGP?

Powiedzieli, że Tanoy maja lepszy bas. Pozostawię to bez komentarza sam wyciągnij z tego wnioski.

Zapraszam albo na AS, lub na wycieczki po sklepach, ale audiofilskich.

 

PS. Diora ma zasilacz tak wydajny, że aż się z niej robi kolorofon przy głośniejszym graniu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to nie wiem na jakich podzespolach mam glosniki. Wiem tylko ze na wzmacniaczu diory bas mogl byc naprawde duzy (za duzy). No ale z tego co tu pisza inny to po przesiadce ze starego sprzetu na ten nowszy (grajacy bardziej naturalnie) takie sa wlasnie odczucia-ze jest slabszy. Gra mniej dynamicznie. Pewnie z czasem przekonam sie, ze to tylko zlodne wrazenie. No coz, od jakis stwierdzen trzeba zaczac. Bo co do tej Yamahy to gra swietnie (przynajmniej dla mnie). Tylko narazie pozostaje ten brak basu. Mysle, ze z czasem to przejdzie. Zwlaszcza jak troche zaglebie sie w temat i poslucham kilku "audiofilskich wymiataczy" ktorych cene potrafia zrozumiec tylko prawdziwi audiofile.

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No yamaszka gra naprawde ładnie, choć niekiedy zarzuca się jej za cukierkowy dźwięk, ale jeśli ty to lubisz, to jak najbardziej odpowiedni wzmacniacz, zresztą mi tez się zawsze podobało jak gra to własnie, ale osobiście mam cos innego i chyba nie wróce juz do tej firmy, no pozostał mi jeszcze cd, ale i na tego przyjdzie pora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mst14

 

Z basem jest tak, że za jego barwę, rozciągnięcie i dynamikę odpowiadają głównie głośniki, wzmacniacz ma je "tylko" wysterować. Jeżeli musisz i na starym i na nowym wzmacniaczu dość mocno bas podbijać, źle to świadczy o jakości basu z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mst14:

 

Po pierwsze, Zbig w poście powyżej świętą ma rację. Po drugie, podłączenie głośników w przeciwfazie (jednego zgodnie z +/-, drugiego odwrotnie) "znika" bas. Sprawdź?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym +/- się zgodzę miałem tak podczas przeróbek Polarisów warto sprawdzić . Ja rozumie to tak , że ta Yamaha jest słabym wzmacniaczem bo ta Diora miała ten bas większy . Na pełnym basie w Diorze nie jeden głośnik nie wytrzyma po podkręceniu głosu na 50 % a po to ten regulator basu tam jest , a jak (mst14) pisze że Diora miała większy bas to sprzedaj Yamahe 396 kub sobie Diore i nie mecz uszu , ja też się tak męczyłem , po co masz sobie wmawiać że ten bas jest taki jak w starej Diorce .Wiem że z czasem się przyzwyczaisz ale jak trafisz na Diorę u kumpla smak na mocniejszy bas przyjdzie szybko i Yamaszke sprzedasz zobaczysz z czasem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się po części ze (Zbig) ale powiedz mi czemu w Diorce miał dobry bas a w tej Yamaszce tak nie ma , a nie wieże że (mst14) basu nie podkręcał na fula czegoś mu brakuje i może jego głośniki są w porządku tylko wzmak sobie nie radzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co ja znam Yamahy, to podkrecenie basu nawet o 50% skali łupie juz niemiłosiernie.

Owa Diora mogła mieć jednak bas misiowaty, (inaczej "bułowaty") a przy przejściu na bas kontrolowany zawsze odczuwa sie jakiś niedosyt. Ale to nie trwa długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mst14

 

ja miałem wzmaka kenwooda, dość wysoki model. posłuchałem jak gra radmor i się przesiadłem. To Ty słuchasz muzyki na swoim sprzęcie a nie inni więc nie sugeruj się za mocno innymi opiniami, bo są mocno subiektywne. to, co podoba się innym, nie musi podobać się Tobie. Jeśli bas w diorze podobał Ci się bardziej, spróbuj podłubać w niej w celu wyciągnęcia ładniejszego brzmienia - tu pole do popisu jest ogromne :)), może zagra lepiej (dla Ciebie) niż Yamaha

 

ja mam radmorka 5102 po remoncie (najlepsze podzespoły jakie udało mi się dostać) i jestem z niego bardzo zadowolony. Co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczucie zwiekszonej ilosci i natezenia basu w diozre czy radmorze spowodowane jest jego powiedzmy srednia jakoscia.Wmak nadrabia jakosc iloscia, rozmyciem basu i jakby "zbułowieniem". Wynika to z takiej a nie innej konstrukcji i elemntwo uzytych w niej. Dodatkowo nalezy zaznaczyc ze dla zerowego polozenia regulatorow charakterystyka wcale nie jest plaska w radmorach czy diorach... niestety (podbite sa basy jednak troche i ich charakter jest typowy po pzrejsciu przez regulator baxandalaa)- wynika to wprost z konstrukcji. nie dosc tego to w miare uplywu lat sie rozjezdza i zamula jeszcze bardziej...

wiec sluchanie spzretu ktory sie podoba i lezy komus nie oznacza dobrego sluchania gdy spzret powinien byc neutralny wlasnie.ale oczywiscie z korekcja fizjologiczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO (BeerfaN) ta wypowiedz mi się podobała (mst14) masz słuch i własne wymagania jeśli chodzi o dźwięk a z Diorą można dużo po kombinować masz (11510) tam masz o Diorze tylko rób to powoli jak już się weźmiesz . Ja się walnąłem przy gniazdach od kolumn i korektorze ale pierwsza wymiana części już dawała znaki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mialem kiedys przez kilka miesiecy dokladnie te Yamaszke i co jak co ale basu jej nie brakowalo. Wrecz jej brzmeinie mozna bylo okreslic jako takie lekko misiowate, ciepla srednica, duzy wolny basik i lekko cofnieta gora. Pracowalo to z ALR Entry 3, high-end to na pewno nie byl ale brzmienie bylo zupelnie zadowalajace jak na sypialniany zestaw. Bardziej brakowalo mu przestrzeni, jakiejs chocby namiastki oderwania dzwiku od zestawow. Ale na pewno nie brakowalo mu basu.

Czy przypadkiem nie odczuwasz braku basu gdyz w Diorze korzystales z filtru kontur ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.