Skocz do zawartości
IGNORED

Slaby BASS. Pomocy :-(


mst14

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywalem opcji kontur w Diorze. Bez tego brzmienie nie bylo ciekawe. Zreszta w Diorzy bal duzy zapas basu i sopranu. Jesli chodzi o Yamahe gra duzo lepiej, lecz spokojniej. Nie kazdy rodzaj muzyki pasuje do tego sprzetu. Zreszta co ja tu sie wypowiadam. Chyba nie doceniam tego co Yamaha potrafi. Nasluchalem sie bardzo BASOWEGO brzmienia i teraz jakby troche tego brakuje. Nie mozna juz ze wzmacniacza zrobic sub-woofera jak to bylo w przypadku Diory, kiedy majac tylko jedna kolumne (znalezisko z piwnicy) uzywalem jej jako glosnika basowego przy malych glsniczkach komputerowych. Wycinajac calkowicie soprany mozna bylo uzyskac niskiej klasy sub woofer (wszechstronne zastosowanie starego sprzetu).

Kupilem ta Yamahe za 700zl. Czy jestescie w stanie polecic cos w tej cenie co gra bardziej dynamicznie. Oczywiscie chodzi o amplituner.

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada dzialania subwofera nie polega na buuuczeniu i muleeniu. Bas ni emoze sie rozjezdzac, byc wolny itp. Musi byc taki jak jest w rzeczywistosci i tyle. To nie kwestia upodoban tylko techniki i jakosci spzretu. Kwestia pomiarowa i norm. Smieszy mnie to ze uzradzenia dzialajace jak kluchy mog abyc kwalifikowane do hi-end bo komus taki dzwiek sie podoba. POwinny byc wyrazne normy na hi-end tak jak byly i sa chyba jeszcze na hi-fi. I basta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Brencik, czasami jest tak, ze bass jest glownym elementem muzyki (np techno). Stad uwielbienie tego tonu przez fanow muzyki techno. Nie ukrywam, ze sam slucham tego gatunku, ale nie jestem fanem. Slucham takze klasyki i wlasciwie wszystkiego innego z wyjatkiem reege i jazzu. I powiem ci, ze jesli chodzi o bas to masz racje, powinien byc dokladnie taki jak mowisz. Tylko czasami dobrze jak troche wybiegnie ponad norme. Stanie sie obrzydliwie gleboki i ciagnacy. Bedzie "porusza"l meble. Po co? Tak dla zabawy. Sam mam czasami ochote poszalec. Wtedy nie najwazniejsza jest jakosc a moc i "donosnosc". Oczywiscie pozniej przychodzi chec na relaks przy czyms spokojniejszym i brzmiacym poprostu ladnie. Nie mam najlepszego sprzetu, bo nie stac mnie na drogie zabawki, ale chcialbym miec mozliwosc sluchania muzyki na kazdy sposob, nawet taki wychodzacy poza granice "normalnego brzmienia" :-)

Pozdrawiam

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne, niech bedzie mozliwosc regulacji itp - wcale nei jestesm pzreciwnikiem korekcji itp ksztaltowania brzmienia. tylko chcialbym by byla mozliwosc odsłuchu czystego, neutralnego jako opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mst14

 

Bo ja wiem jak to jest z tym basem w techno... Bardzo mi sie wydaje, ze tam prawdziwych basow nie ma. Znaczy - niskich czestotliwosci nie ma. Za to jest mnostwo skompresowanych tonow sredniobasowych o duzej energii. Dla sprawdzenia trzebaby pojsc na jakas impreze techno z analizatorem widma. Ja w kazdym razie sie nie ofiaruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zadne skarby nie kupuj zadnej diory to lipa jest .Palila tylko tuby w altusach bo po przekroczeniu godz.12 generowala juz glownie znieksztaucenia i grala na tzw. zwarciu. Przerabialem to ze 20 lat temu i wtedy gral tylko Radmor ,Dynamic Spayker i taka duza wieza ze srebrnym frontem reszta to szit. Bez loudnesa diory nie graly i tyle ale to byla tez wina kolumn wtedy dostepnych strojonych na sredni bas jak np. Altusopodobne. Zacznij uczyc sie dzwieku cywilizowanego czytaj naturalnego. Ale jak tu nauczyc sie dzwieku sluchajac glownie semplera w hip hopie i techno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

mimo ,że musze przeczytać jeszcze stertę papierów ,a jest juz bardzo póżno postanowiłem oddać się lukarowemu forum bez reszty ;)

 

Z tego co mi wiadomo amplitunery Yamach-y z serii RX charakteryzują się b. silnym ,mocnym basem-tak jest w przypadku RX-V650RDS i RX-V750RDS...

 

Nie znam niestety RX-396 RDS :( Może poeksperymentuj z ustawieniem kolumn lub zastosuj inne które,bedą charakteryzowały się lepszym basem np: wypożycz zdobądz chociażby Maestro 130,180 lub Heybrook HB 4

 

Odnośnie Diory to rozumiem ,że masz WS 504/704 (???)- jeśli tak -to faktem jest ,że wzmacniacz tem potrafi zagrac potężnie ,ale nie musi -wystarczy przecież włączyc funkcję defead wtedy WS zagra bardzo naturalnie,neutralnie i z pewnością żaden z zakresów nie zostanie wyeksponowany-wynika to nie tylko z moich obserwacji zauważyli to takze testujący WS 704 (TEST w HI-FI) !!!

 

Diora W S 7 0 4

---------------------------------------------------------------

Skład grupy testowej: Ancient Audio, Denon 450SE, Diora W S-7 0 4, DPA

Renaissance, JVC AX-A572, Marantz PM-44SE, Moth Integrated, Musical

Fidelity A1, NAD 306, Onix OA-31, Pioneer A-503R, Yamaha AX-380

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---cytaty. pochodzą z testu zamieszczonego w magazynie H I-F I-wynika z nich ,że Diora jednak potrafi zagrać naturalnie,neutralnie i wytworzyć odpowiedni basowy fundament

Testowane z MA Studio20 i elektrostatami ESL - 63

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

(...)Konstruktorzy WS-704

poważnie potraktowali uszy przyszłych jego posiadaczy...

 

"No Zalety WS-704 nie ograniczają się do jakości i potęgi basu.

Zaskakująco realistycznie w zestawieniu z ceną wzmacniacza,

zaprezentowany został środek pasma akustycznego. Wokal Tori Amos

("Baker Baker") został odtworzony w sposób bliski pełnej neutralności,

lecz jeszcze lepsze wrażenie wywarł na mnie wokal Dolores O'Riordan

Need To Argue", "Dreaming My Dreams"). Dopiero

ponad czterokrotnie droższy DPA Renaissance przekonał mnie, że żeński

wokal może zabrzmieć jeszcze lepiej. Dźwięki skrzypiec i fortepianu

też przypominały w bardzo dużym stopniu brzmienie prawdziwych, żywych

instrumentów, co można uznać za wybitne osiągnięcie w tej klasie

sprzętu(...)

 

Przełom środka i wysokich tonów na ogół nie przyciągał uwagi, miał

nawet raczej łagodny charakter. Ostre gitary w nagraniach zespołu Lush

nie raziły dzięki temu zbytnią natarczywością, a same utwory

zabrzmiały bardziej przejrzyście, czytelniej niż zazwyczaj (...)

 

704 charakteryzuje się mocnym basem. Zakres ten jest zdecydowanym

atutem wzmacniacza (...)

 

Przed zakończeniem wszystkich testów w ogóle nie wiedziałem, jakie

wzmacniacze znalazły się w testowanej grupie i muszę przyznać, że po

sprawdzeniu kolejności notatek i przesłuchiwanych urządzeń przeżyłem

spore zaskoczenie. Największe właśnie za sprawą WS-704(...)

 

Inżynierowie z Dzierżoniowa chyba w najśmielszych

marzeniach nie śnili, że ich dziecko będzie testowane z czołówką

brytyjskiego high-end'u...

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam.....miałem yamahę rxv 350 ,basu było tyle że było go za mało, stereofonia była taka śmiesznie płaska ,w kinie domowym grało to nawet nieżle. w zależności jaki był film -było i super . Z tego względu że słucham dużo radia to cały czas mi czegoś brakowało. Sprzedałem TO! Kupiłem wzmak Denona 980R i to jest to czego szukałem, jego walory są wszystkim ogólnie znane . Po zauroczeniu mody wróciłem do sprawdzonego starego STEREA .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.