Skocz do zawartości
IGNORED

iphone 4s jako transport do daca


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wykozystać iphona 4s jako transport cyfrowy do daca,mam przetwornik na wm8740 i teraz moge do niego wykozystać dwa uklady,jeden to odbiornik usb na pcm2706,a driugi to dir9001 po spdif,a iphona dac jako transport,tylko nie za bardzo wiem czy jest taka przejsciowka ktora puszcza sygnał cyfrowy z iphona do daca,dodatkowo jaka aplikacja musiała byc zainstalowana na iphona aby puścila na zewnatrz sygnal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić sobie przejściówkę firmową camera kit (nie kupuj zamienników, bo są problemy z "nieobsługiwanym akcesorium) i w ten sposób podłączysz iPhone do DACa. Rzecz jasna nikt na 100% nie zagwarantuje Ci, że będzie to działać (zazwyczaj udaje się to w ten sposób podpiąć, ale nie zawsze). Wtedy masz sygnał via USB puszczony do swojego przetwornika. Można też rozegrać to inaczej, wykorzystać odbiornik dir9001 i podpiąć via SPDIF. Wtedy kupujesz do iPhone jakaś ze stacji dokujących (Onkyo takie coś robi, Pro-Ject, Arcam, NAD i wielu innych). Oczywiście przejściówka jak i dock muszą być z 30 pin. Pewnie jeszcze się te starsze docki gdzieś do nabycia. Wyjdzie drożej, ale na 100% zadziała. W stacji będziesz miał wyjścia cyfrowe (koaksialne być może, optyczne na pewno) i do tego estetyka wzrośnie dzięki umiejscowieniu źródła tj. iPhone na takim docku.

 

Aplikacje? Jest tego sporo, polecam HF Onkyo Player albo iAudioGate (to siostrzane aplikacje, widać że ten sam team to robił, albo się developerzy wzorowali na apce Onkyo). Tam masz wszystko co trzeba, by grać w wysokiej jakości z iPhone. Alternatywnie Tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka camera kit działa (ja tak gram z ipada 3 na wejściu 30 pinowym) ale owszem czasem (najcześciej przy zmienia płyty) wysypuje sie kontakt z akcesoriami :). Ale to 1 na 20 połączeń. Rownież polecam Onkyo pleyera plus MediaConnect jako aplikacja do korzystania z domowej sieci. Do tego Tidal :) . Moim zdaniem to dużo lepsze rozwiazanie niż składaki PC...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka camera kit działa (ja tak gram z ipada 3 na wejściu 30 pinowym) ale owszem czasem (najcześciej przy zmienia płyty) wysypuje sie kontakt z akcesoriami :). Ale to 1 na 20 połączeń. Rownież polecam Onkyo pleyera plus MediaConnect jako aplikacja do korzystania z domowej sieci. Do tego Tidal :) . Moim zdaniem to dużo lepsze rozwiazanie niż składaki PC...

 

Jaki masz ios na swoim ipadzie 3? Moja przejsciowka niestety nie dziala .....niekompatybilne akcesorium :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Tidal co to takiego

 

czy iphone 4s bedzie dzialal z tym kabelkiem?

 

ja mam IOS 9

 

mi ten onkyo hf player nie dziala w iphonie,nic nie moge do niego dodac zadnych utworow,mam wersje darmowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki masz ios na swoim ipadzie 3? Moja przejsciowka niestety nie dziala .....niekompatybilne akcesorium :/

 

Ipad z najnowszym iOS 9. Wprawdzie mnie tez pojawia sie "niekompatybilne akcesorium" ale działa ( m2tech hiface DAC)

 

Nikifor - Tidal czyli radio internetowe.

Ja używam pełnej wersji Onkyo playera - niewiem czemu u Ciebie nie działa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne wyjscie to Apple Airport Express i strumieniowanie muzyki z iPhon'a przez WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pełnej wersji Onkyo playera - niewiem czemu u Ciebie nie działa :(

 

 

nie wiem jak przetranspportowac pliki muzyczne do tego playera,nie widzi mi ich

 

zarejestrowalem sie na TIDAL i mam narazie 30dniowy pakiet trial,po tym okresie ma mi pobierec oplate,w jaki sposób bede mogl zrezygnowac z tej comiesiecznej oplaty jesli nie bede wiecej chciał jej uzywac,bo opłaty mają być pobierane automatycznie co miesiąc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak przetranspportowac pliki muzyczne do tego playera,nie widzi mi ich

 

zarejestrowalem sie na TIDAL i mam narazie 30dniowy pakiet trial,po tym okresie ma mi pobierec oplate,w jaki sposób bede mogl zrezygnowac z tej comiesiecznej oplaty jesli nie bede wiecej chciał jej uzywac,bo opłaty mają być pobierane automatycznie co miesiąc

 

Iphony to nie PC ani android - zdaje się że nie możesz podpinać pamięci masowych.

Onkyo Player ma swoją ikonę w iTunsie i tam przerzucasz pliki do aplikacji.

Uwaga Pliki DSD w postaci .iso nie wchodzą - musisz przekonwertować je na .dff.

Ja zrobiłem to na jakimś programie demo ale nie słyszałem dużej różnicy miedzy DSD a 24bit wiec wszystkie pliki DSD w foobarze przerobiłem na flac 24bit (zajmują mniej miejsca a dźwięk dla mnie taki sam).

 

Co do Tidala - zarządzanie kontem masz przez stronę internetową - przed upływem terminu darmowego - trzeba zrezygnować z usługi i już.

 

Jeśli masz telefon w PLAYu - możesz uruchomić usługę na 2 lata w wersji Premium (mp3 320bit) - ale szczegóły to w Playu

 

kichanadeta -> Apple Airport Express musze wyprubować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Tidala - zarządzanie kontem masz przez stronę internetową - przed upływem terminu darmowego - trzeba zrezygnować z usługi i już.

 

kur.... mam telefon w playu i usluge uruchamiałem na iphonie i tam zakładalem konto w wersjii premium,ale nie chce bo to służbowy abonament,chce za Tidala płacic kartą a nie żeby mi doliczało do abonamentu telefonicznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć Tidala w Playu w ramach abonamentu musiałbyś uruchomić usługę z poziomu Play24. Jeśli zakładałeś przez aplikację/stronę nie jest to w żaden sposób powiązane z abonamentem telefonicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzyki z iphona i ipada przesyłając przez Airplay. Kupiłem appletv (3 generacji) podłączyłem kablem optycznym z DACiem. Muzyka z Tidala. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Bez żadnych kabelków i przejściówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie za bardzo wiem jak moge zakupic opcję plików bezstratnych po zalogowaniu sie już wczesniej do tidala na stronie tidal nie mam opcjii zakupu pakietu bezstratnego,albo poprostu nie wiem jak to zrobić,tak samo jak nie wiem jak skasowac konto w tidal przed upływem 30dni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie tidal nie da sie anulowc subskrybcjii jest tylko coś takiego,You have an active subscription. Please log in to your iTunes account to administer your subscription

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś konto w TIDAL w aplikacji na iOS. Subskrypcję możesz anulować tylko w iTunes. Znajdź maila od Apple i tam będziesz miał link do zarządzania subskrypcją. A najlepiej zrób to w iTunes. Nie warto zakładać konta w aplikacji na iOS, bo Apple dorzuca marżę do abonamentu TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.