Skocz do zawartości
IGNORED

DAC


Soro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie odnosnie DAC.

Czytam recenzje roznych DACow i opisywane sa tam czasami roznice pomiedzy roznymi DACami z podobnej polki cenowej.

Czsami tak opisywane, ze mam wrazenie ze clakiem inaczej graja.

 

Postanowilem sobie zrobic test, odtwarzacz cd kontra komupter ze zintegrowana karta dziwekowa.

Skoro miedzy DACami z przedzialu 3-4k sa roznice, to miedzy PC a odtwarzaczem powinny byc jeszcze wieksze.

 

Moj system to:

Hd600

Burson soloist sl

 

1 zrodlo:

PC, pliki flac sciagniete z internetu polaczone kablem z media markt za 4zl minijack- 2x RCA

 

2 zrodlo:

Denon DCD-685 zlampizowany przez podobno McG (kupilem an allegro z takim opisem)

polaczony z bursonem kablem audioquest king cobra.

 

 

I efekt jest taki, ze nie doroznilbym w slepym tescie co gra. czy PC po nedznym kablu ze zintegrowanej karty czy zlampizowany odtwarzacz z burr brown tak chawlony na forum polaczony interkonektem audioquesta.

 

 

Za duzej roznicy sie spodziewalem?

Slyszycie roznice miedzy roznymi DACami? Jak to u Was jest?

 

Dodam, ze jak porownywalem sluchawki z ronych poziomow cenowych to roznica byla slyszalna od razu. Nie musialem przekladac 15 razy zeby sie doszukac jakiejs roznicy.

A tutaj zmnieniam sygnal z PC na odtwarzacz i praktycznie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. wkońcu jakiś normalny opis wrażeń odsłuchowych.

A już myślałem, że tylko ja nie odróżniam integry od "rasowego" DAC :D

Mogę jedynie napisać, że mam identyczne odczucia jak Ty, postawić kolejkę albo przybić piątkę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę bardzo dużą różnicę . Miałem chinczyka na es9018 teraz streamera CA.

 

Jak możecie nie słyszeć różnicy ? Odtwarzacze cd też grają Wam tak samo ?

 

W sumie to macie dobrze, nie trzeba kasy wydawać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym streamer marantz na6005 połączyć ze wzmacniaczem pm7004 za pośrednictwem DAC-a.

Wybrałem 2:

a) Wadia 121

b)BURSON CONDUCTOR (ten akurat ma atut w postaci wejścia 2xRCA, nie musiałbym łączyć toslinkiem)

Nie mam możliwości odsłuchu.

Który wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym streamer marantz na6005 połączyć ze wzmacniaczem pm7004 za pośrednictwem DAC-a.

Wybrałem 2:

a) Wadia 121

b)BURSON CONDUCTOR (ten akurat ma atut w postaci wejścia 2xRCA, nie musiałbym łączyć toslinkiem)

Nie mam możliwości odsłuchu.

Który wybrać?

 

 

Nie wiem czy dobrze mysle,

ale chcesz polaczyc conductora wejsciem 2xRCA?

Z tego co sie orientuje wtedy wlasnie ominiesz DAC conductora.

Zeby uzywac DAC conductora a nie streamera musialbys wejsc w conductora wejsciem cyfrowym.

Swoja droga chetnie poczytalbym czy slyszysz roznice.

 

 

 

 

Daris666,

 

nie mialem jakos duzo odtwarzaczy cd, ale nie slyszalem roznicy na przyklad pomiedzy odtwarzaczem dvd za 200zl, a odtwarzaczem cd xindaka za 1,5k.

 

Byc moze z lepszym DAckiem niz ten moj cd moze bym slyszal roznice.

Swoja droga, nie slysze tez specjalnie roznicy pomiedzy sluchawkami wpietymi bezposrednio w odtwarzacz a wpietymi do bursona.

 

Nie wiem, moze nie jestem tak wyczulony na aspekty brzmienia, ale jak zakaldam inne sluchawki to slychac ze to inaczej brzmi.

 

 

 

Zreszta nie tylko ja tak mam chyba.

Jak czytalem na headfi porownania niektorych forumowiczow Chorda hugo z mojo to tez nie slyszeli specjalnej roznicy.

A to dac/ampy za okolo 8,5 i 2,5k, takze roznica cena spora.

 

 

 

Jest ktos z Wroclawia?

Moge przyjsc do kogos z moim zestawem albo ugoscic na odsluch.

Moze ten cd jakis wadliwy, albo nie wiem na co uwage zwracac, albo poprostu za duzej roznicy sei spodziewam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...polaczyc conductora wejsciem 2xRCA?

Z tego co sie orientuje wtedy wlasnie ominiesz DAC conductora.

Zeby uzywac DAC conductora a nie streamera musialbys wejsc w conductora wejsciem cyfrowym.

 

nie byłem tego świadomy. Dziękuję za tę cenną wskazówkę.

W związku z powyższym chyba jednak wybiorę tą wadię, jest teraz w ciekawej cenie na znanym portalu aukcyjnym...Choć mój znajomy ma i zachwala też ASUS XONAR ESSENCE ONE MUSES EDITION. Może i on by wystarczył?, za o wiele mniejsze pieniądze i dźwięk z plików flac i radia internetowego znacząco poprawił???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daris666,

 

nie mialem jakos duzo odtwarzaczy cd, ale nie slyszalem roznicy na przyklad pomiedzy odtwarzaczem dvd za 200zl, a odtwarzaczem cd xindaka za 1,5k.

 

 

Nie wiem, może te chińczyki grają tak jak grają? A może nie masz wyrobionego jeszcze słuchu ?

 

Też bym wybrał wadię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie nie słyszeć różnicy ? Odtwarzacze cd też grają Wam tak samo ?

 

Mi grają tak samo.

Tak samo jak DAC, konwertery USB-SPDIF, wzmacniacze, odtwarzacze plików, systemy operacyjne, interface'y audio i cała elektronika oparta na tranzystorach :)

 

W sumie to macie dobrze, nie trzeba kasy wydawać ...

 

No pewnie że mam dobrze.

Produkcja endorfin przy obcowaniu z muzyką taka jak u Ciebie, a ile kasiory zaoszczędzone :D

Okazało się, że niedawno zakupiona przeze mnie wewnętrzna karta muzyczna AIM SC808 za 440 pln gra tak samo jak mój DAC Audio-gd NFB10-ES3 za 2900 pln, a karta ma na pokładzie lepszy (praktyczniejszy) wzmacniacz słuchawkowy.

Już prawie jestem utwierdzony w decyzji o sprzedaży DAC'a i za sprzedane pieniądze zakupie innej pary słuchawek ;)

O ile się zakładamy, że taki manewr da mi słyszalne zmiany w dźwięku milion razy bardziej niż wyjście słuchawkowe w moim DAC vs AIM SC808? :D

 

Swoja droga, nie slysze tez specjalnie roznicy pomiedzy sluchawkami wpietymi bezposrednio w odtwarzacz a wpietymi do bursona.

 

Nie wiem, moze nie jestem tak wyczulony na aspekty brzmienia, ale jak zakaldam inne sluchawki to slychac ze to inaczej brzmi.

 

 

hehehehe :D ponownie pozostaje mi tylko podpisać się pod tym co napisałeś :)

Mam identycznie, w co bym nie wpiął słuchawki to grają tak samo (no chyba, że jakiś totalnie najtańszy szrot z ebay, wtedy ewidentnie słychać dudnienie na basie)

Natomiast co bym za słuchawki nie założył, to zmiany w dźwięki jaki słyszę w poszczególnych modelach określiłbym słowami "niebo a ziemia"

Nie tyle lepiej, co kompletnie inaczej.

Lepiej/gorzej to swoją drogą :)

Nie rozumiem kolesi, którzy opisują zmiany dźwięku w różnych wzmacniaczach słuchawkowych słowami "niebo a ziemia"

Dla mnie to jest jakaś mega bzdura.

Bo jeżeli różne wzmacniacze mają dźwięk tak różny że jest to "niebo a ziemia", to jak zatem określić charakter dźwięku słuchawek zamkniętych, typowo studyjnych (np. DT 150), z takimi otwartymi, bardzo muzykalnymi DT990?

Już pomijam milczeniem całe strony A4 opisów zmian jakie dają kable audio lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BeatX

To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Po sprawdzeniu u siebie DAC z przedziału 2.000zł i 600zł!(słownie - sześćset złotych) został ten za 600 zł. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można zdecydowanie lepiej wydać właśnie na chociażby fajne słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BeatX

To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Po sprawdzeniu u siebie DAC z przedziału 2.000zł i 600zł!(słownie - sześćset złotych) został ten za 600 zł. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można zdecydowanie lepiej wydać właśnie na chociażby fajne słuchawki.

 

Ty to masz fajnie, bo przynajmniej mogles ktorys wybrac?

Slsyzsz roznice miedzy tym DACiem za 600zl a zwykla dzwiekowka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijam milczeniem całe strony A4 opisów zmian jakie dają kable audio lol

Zapewne przed "słuchaniem kabli" nie wygrzałeś ich wygrzewaczem kabli, dla tego nie słyszysz różnicy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z komputera nie słucham więc nie odpowiem. A Ty czemu nie możesz wybierać wśród DAC-ów? Salony audio akurat DACi chętnie wysyłają na odsłuch w ramach użyczenia. <- do Soro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z komputera nie słucham więc nie odpowiem. A Ty czemu nie możesz wybierać wśród DAC-ów? Salony audio akurat DACi chętnie wysyłają na odsłuch w ramach użyczenia. <- do Soro

 

Pod tym wzgledem moge.

Poprostu zabardzo nie slysze roznicy.

Moze dlatego, ze nie obcowalem z jakims DACiem wyzszej polki.

Ale teoretycznie bardzo chwalony odtwarzacz cd z interkonektem audioquesta gral mi tak samo jak komputer po kablu za 4zl.

Moze na sluchawkach poprostu mniej to slychac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszecie :) Bo ja się właśnie zastanawiam nad wymianą integry na jakiś DAC :) Tyle że dopiero zamówiłem docelowy sprzęt do odsłuchu (wzmacniacz+kolumny) , więc się wstrzymam z jakimikolwiek pochopnymi decyzjami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę różnic słyszę. Ale mam budżetówkę, najlepszy dac w domu to nostromo. Porównanie do xonara dx, sb 2zs, integry, ostatnio jakiegoś daca z ebaya za 10 dolków. No i tak: xnonara i sb da się słuchać, ale słychać że nostromo daje i trochę lepszą stereofonię i większą ilość detali na górze (znaczy nie ostrzej, tylko gra łagodniej za to jest więcej szczegółów), bas we wszystkich (oprócz tego chłamu z ebaya) jest OK.

 

Ogólnie przy słuchaniu nostromo jest więcej hmmm... emocji. Kurcze, nie wiem jak to napisać.

Ale różnice nie są jakieś rzucające na kolana.

Z lepszymi przetwornikami nie miałem styczności w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie zmieniałem - jadę na fabrycznych op-amp i jak dla mnie to pięknie to gra :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy by nie poszukać bursonów z drugiej ręki i zapakować do niego. Nawet tylko na bufor. Różnica w scenie jest podobno natychmiastowa - nie tylko na granicy percepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.