Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning PD-S705


robu$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono osób zajmujących się DIY ;)))

Dorosłem wkońcu do modyfikacji mojego CDka. Jest to Pionner PD-S705. Na forum znalazlem pare tematow zwiazanych z tym "klockiem" ale nic na temat modyfikacji tego sprzetu. Na "swiecie" tez malo sie o tym mowi... I teraz moj dylemat: albo... nie jest to warte zachodu albo... jest tak "wspaniale" ze nie trzeba nic polepszac.... ;))))

Na poczatek zabral bym sie za WO pozniej zasilacz... no i oczywiscie zegar...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten CD ma tak dobry napęd że aż się prosi o zrobienie całego "środka" od nowa, ale to już poważna sprawa,

proponuję skontaktować się z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy tego Pioneera da się przerobić.

 

a tak na szybko i bez schematu to standardowo:

- precyzyjny zegar

- wymiana kondensatorów na lepsze (zależy oczywiście co teraz jest)

- i ewentualnie OP-AMPów, ale to też zależy co teraz jest i jaka jest aplikacja układów...

- no i nie wiem jak zasilanie w 705 wygląda, bo w 504 kolega nawet stabilizatora nie miał...

także zacznij od schematu (np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i spisania jakie elementy masz w środku

i jak zaczniesz kupować różne Burr-Browny, Black Gate'y z zagranicy sprowadzać i inne cuda to może taniej wyjdzie od razu 600zł wyłożyć u p. Andrzeja... :-) a efekt może/powinien (tu niech się użytkownicy wypowiedzą) być lepszy, jeśli da się go przerobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie znam 705 ,ale kiedys miałem 707.Skubany,zamiast stabilizatorów do analogu,miał tylko miejsce na płytce.W dodatku scalak wyjściowy był zasilany przez rezystory!Zrobiłem kiedyś pomiar napięcia na nogach scalaka-pływało przy dynamicznych fragmentach,w granicach 20%.Po wstawieniu stabilizacji i wywaleniu rezystorów,cedek dostał naprawdę niezłego kopa,i to za grosze.Sprawdź ,czy też tak nie masz w 705.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robu$>

 

Napisz coś o budowie tego Cd-ka. Konkretnie ile ma przetworników, jakie WO na wyjściu i ile ich jest na każdy kanał?

Najlepiej byłoby gdybyś zamieścił fotkę płytki ;-)

Przerabiałem parę Pioneerków i można z nich duuuuuużo wyciągnąć. Jeżeli masz taki sam układ jaki można znaleźć w PDS802, PDS901, czy PDS703, to nie ma sensu kupować układu Pana Stelamacha (z całym szacunkiem uważam jego układzik za świetny, zwłaszcza przy tej cenie), bo w zasadzie już taki w nich jest. To co Pan Stelmach nazywa układem "mono różnicowym" Pioneer stosował swego czasu w lepszych modelach swoich CD-ków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Mi$kin

Mam PDS-703. Troche zmodyfikowany (rozdzielenie zasilania dla cyfry i analogu, stabilniejszy kwarc 2ppm).

Jeśli zaś chodzi o tor wyjściowy to niewiele zrobiłem oprócz zmiany wzm operracyjnego z JRC na OPA2134 i teraz na AD8065, ale bez zmiany dostosowania el. biernych do nowego wzmacniacza (po prostu na zasadzie wymiany układów).

Ciekaw jestem co jeszcze można zrobić ? Napisz coś o swoich doświadczeniach a propos PDS-703.

Lubię ten kompakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że brak stabilizatorów to "znak firmowy" Pioneera... :-) myślałem że w tych lepszych modelach już dają..

a jednak... :-)

Czyli pierwsze i najważniejsz to dobry zasilacz, rozważ możliwość wmontowania dodatkowego zasilacza symetrycznego do zasilania toru analogowego (z tafo, na LM317/337 + kondens. Panasonic FC albo Nippony - gdzieś na grupie nawet płytkę pod to robili...), koszt niewielki a różnica może być znacząca... zobacz jeszcze jakiej mocy masz trafo bo w tej 504 kolegi to taki pyrtek był mały że napięcie mu pływało między 9 a 12 woltów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner>

Jeżeli ten Pionierek wygląda w środku jak ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to jest to niestety nieco okrojona wersja :-( (czytaj: niższa półka firmy Pioneer).

Jak sugerował Buber musisz zdecydowanie poprawić zasilanie. Lepsze stabilizatory np.LT1085 i lepsze kondensatory.

Buber> Faktycznie niższe modele Pioneer'a mają kiepskie zasilanie, ale Pionki nie są w tym odosobnione ;-)

Właściwie z każdej serii (zmienianej prawie co roku, jak to u potentata - sic!) tylko model najwyższy, no i może ten jeden stopień niżej, mają rozbudowane zasilanie. Jednak stosowane stabilizatorki są najczęściej i tak z serii 78xx i 79xx, a to jak wiadomo nie najwyższa technologia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mi$kin

no ale to już jest regularne kur...wo żeby w Cd za 1500-2000 zł (bo tyle swego czasu kosztowały PD-S70x) nie dać nawet 78xx/79xx po 50gr/szt, + 4 kond. po 10gr/szt, a takie rozwiązanie i tak jest 10x lepsze niż brak jakiejkolwiek stabilizacji...

na tych zdjęciach widać że jednak trafo też takie gówniane jak w innych modelach... :-)

>robu$

masz duuużo wolnego miejsca w obudowie na wstawianie różnych fajnych modów... :-)

może stopień wyjściowy na lampach... ? miejsce jest... :-)

ja w sowim Marantzu prowadzę "walkę o przestrzeń", ledwo trafo wcinąłem... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robu$

mam nadzieję że zaskoczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robu$

jeszcze jeden ważny mod...

wywal wyjściowe tranzystory wyciszające (w 504 były po 2 na kanał) i kondensatory które są wpięte równolegle do wyjścia, zaraz przy gnieździe RCA (koło 100pF), no chyba że masz 3 metrowe interkonekty, bo one są podobno po to żeby coś tam się nie wzbudzało jak masz długie przewody przyłączeniowe (ale pewny nie jestem także nie bijcie w razie czego... :-)

zamiast tranzystorów wyciszającym można zainsatalować mały przekaźnik na 5V sterowany jednym z tych tranzystorów co je wymontujesz.... albo nic nie montować, ale może głośno pykać w kolumnach przy włączaniu i wyłączaniu CD, wywal i sam zobacz... :-)

także od schematu jednak nie uciekniesz... :-)

ja mam schemat od 504, ale różnice pewnie będą (a diabeł jak widadomo tkwi w szczegółach) jak go chcesz to pisz na priva (jest w o mnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mi$kin'a

 

Mój Pioneer wyglądał dokładnie tak jak na zdjęciu z tego linka.

Czy to znaczy, że PDS-703 występował w lepszej i gorszej wersji ?

Sądziłem, że PDS-703 to PDS703 i każdy wygląda dokładnie tak samo.

Daj znać jak jest.

Czy oprócz zasilania masz pojęcie w jaki sposób tuningować np. tor analogowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew!!! ;)) Po wielu próbach poszukiwania wkońcu wczoraj znalazlem schemat. Link tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Fotki mojego egz. postaram się zrobić i wrzucić wieczorkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryknąłem takie gnioty. Ew. dla zainteresowanych wrzucilem hiresy 2 plytek pod linkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (plik 1,5 mb).

[obrazekLUKASZ-202979_1.jpg] [obrazekLUKASZ-202979_2.jpg] [obrazekLUKASZ-202979_3.jpg]

post-4471-100001972 1170261122_thumb.jpg

post-4471-100001973 1170261120_thumb.jpg

post-4471-100001974 1170261119_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Buber

Miejsca jak widac jest nadto, mada lampowego zostawie na pozniej ;) Z tego co widac na fotach zasilacz jest conajmniej "zabawkowy". I mysle ze najpierw on pojdzie na "pierwszy ogien". Ew. WO na wyjsciu (IC405) na coz ze stajni BB.

 

>mi$kin

Dzieki za linka. Dokladnie do czegos takiego na poczatku chcialbym dazyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robu$

tak jak pisałem, zasilacz do części analogowej masz do zrobienia od początku... :-)

- C441 i C422 (kondensatory na wyjściu) wywalić odrazu,

 

- Q404,Q403,Q454 i Q453 (tranzystory mute) też wywalić i podłączyć w ich miejsce przekaźnik mały (do tego sygnału co steruje Q404 i Q403, przez jeden tranzystor jakby co schemacik podeślę)

 

- ja za tego NJM4558 dałem OPA2604 bez zmian innych elemetów filtra i chodzi, ale może da się coś innego też wrzucić, podstawkę wlutuj będzie można łatwo zmienić

w wątku 12090 (Różne kostki do wzięcia) właśnie chłopaki wyprzedają rózne fajne kości można coś zakupić (bo w TME to za przesyłkę więcej zapłacisz niż za scalak)

 

- C434 i C433 (szeregowe kondesatory wyjściowe) to powinny być baaardzo dobre kondensatory unipolarne najlepiej (np. Black Gate N 100uF/16V-drogie są bardzo), albo jakieś dobre elektrolity zbocznikowane polipropylenami (Jantzen mają dobry stosunek cena/jakość mogą być też SCR, Hovland ale droższe) można też wsadzić 100uF polipropylenowego, ale cena prównywalna z Black Gate i są ogromne (np. Jantzen 62x53mm)

moża też te kondesatory wywalić i zworę wrzucić, ale to jest niebezpieczne bo napięcie stałe może się przedostać do wzmacniacza i jak ten nie ma zabezpieczeń to masz wtedy usmażone kolumny...

 

- C432 i C431 (fitracja zasilania OP-AMP'a) to powinny być dobre elektrolity Elna Silmic, Nichicon Muse, Panasonic FC (część z nich jest na Allegro do kupienia, Javoreczek albo Natalka77)

 

- C405 470uF/50V (filtracja zasilania przy DAC'ku) dobrze byłoby go wymienić na Sanyo OS-CON, ale nie wiem czy taką wartość dostaniesz, chyba może być ewentualnie trochę mniejsza/większa... teraz tam pewnie Elna Silmic siedzi (tak miałem w 504) widzę że tam jest podana wartość napięcia 50V przy tym kondesatorze, ale tam więcej jak 5V nie będzie, zresztą sprawdź woltomiarką, można tam też Black Gate NX włożyć, ale znowu koszty

 

narazie nic mi więcej do głowy nie przychodzi, może ktoś coś jeszcze wymyśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ta 705 prawie się nie różni od 504 którą robiłem... :-)

uważaj przy lutowaniu, strasznie gówniany laminat, małe punkty lutownicze i szybko się odklejają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krystian Majer

Wyczailem jakas radziecka (bardzo wolno u mnie chodzaca) strone:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>Buber

Wow! WIELKIE DZIEKI! Nawet podobnie kombinowalem! teraz tylko pozbierac odpowiednie "graty" i do dziela.

Oczywiscie dam znac jakie efekty jak juz cos namieszam w 705 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...'-C434 i C433 (szeregowe kondesatory wyjściowe) to powinny być baaardzo dobre kondensatory unipolarne najlepiej (np. Black Gate N 100uF/16V-drogie są bardzo)....... można też wsadzić 100uF polipropylenowego....'

 

z kondensatorkami wyjściowymi, uważałbym z tymi pojemnosciami 1:1, zastosowanie tej samej pojemnosci BG-N(X) bez zmniejszenia impedancji obciążenia może totalnie zamulić dźwięk (a koszta operacji duże i potem rozpacz jest...), jezeli chodzi o polipropylena to również nie zamiennie 1:1, dla pojemności wyjsciowej 100uF proponowałałbym raczej 10-22 uF SCR MKP;...

i to tyle z praktyki ;)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>OLES

a jakiej impedancji obciążenia mówisz... ? chodzi o przedwzmacniacz ? ale tu chyba standard jakiś obowiązuje ?

czy o te rezystory za kondensatorami do masy 22kOhm (R444 i R443) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o te rezystorki (chyba) chodzi, bo niedowidzę;) chciałem tylko zwrócic uwagę że zastąpienie kondensatorów wyjściowych tymi BG-N(X) lub polipropylenowymi w stosunku 1:1 - przeważnie prowadzi do ociężałości dźwięku, one chyba zachowują sie tak jakby miały dużo wiekszą pojemność, przy niewielkich prądach niż inne elektrolity.

Przykład Rotel RCD 1070 - wyjsciowe kondensatory zostały zmienione na BG-N (100uF) 1:1 - efekt, szkoda mówić, i na pewno 'wygrzanie' nie miało znaczenie ( pół roku grania im nie pomogło), wstawienie SCR MKP 10uF, czyli 10 rzazy mniejszych i dopiero to zagrało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zasmuciłeś...

ja BG-N 100uF wrzuciłem zamiast szeregowo 2x220uF Elna Silmic w Marantzu CD6000 i poprawa była oczywiście duża w stosunku do tych szeregowo...

aha ja mam jeszcze w przedzwmacniaczu zaraz na wejściu szeregowo pojemność około 3,3uF nie sumuje się to jakoś ?

i wtedy pojemość "wynikowa" nie była by większa niż te 3,3uF (po drodze jest jeszcze kilka rezystorów szeregowo i równolegle z masą)

zakupię sobie może Jantzena 10 uF i porównam (to tylko 20 zł... jak będzie duża różnica to pomyślę o czymś lepszym), albo wywalę całkiem te BG-N i zobaczymy jak wtedy będzie chodzić... :-) zawsze mam te 3,3uF w przedwzmacniaczu w razie czego... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sam piszesz, że 100uF zamiast 2x220uF :), no i ciemnie elny ....:D;

dodam jeszcze że wymienione wyjściowe oryginalnie były BG-FK 100uF (a może to one zachowuja się jak mniejsze pojemności ?), nie wiem, ostatnio również obserwuję różne dziwne rzeczy przy bocznikowaniu elektrolitów, no ale jak się samemu nie spróbuje to się nie przekona, i pewnie każdy układ inaczej reaguje na zmiany.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>OLES

no.. jak uczą na elektrotechnice połączenie szeregowe dwóch 220uF da 110uF pojemości... :-)

także 100uF był jak najbardziej na miejscu... :-) i gorzej być nie powinno... przynajmniej jeśli chodzi o same pojemności... tym bardziej że bipolarne elektrolity nie bardzo lubią pracę bez polaryzacji...

dlatego dziwię się że ten Rotel zagrał gorzej niż z BG-FK bo te są bipolarne i służą głównie do filtracji zasilania itp.

 

Zresztą sam tych BG-N nie wymyśliłem tylko Garmin tak robił i znalazłem też inne podobne opisy...

no ale faktycznie empiryzm to czasem podstawa w takich sprawach... nic, trzeba będzie próbować... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner>

Trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem :-(

Nie ma kilku wersji PD-S703 tylko po prostu ten Pionek nie ma zbyt ambitnej konstrukcji w porównaniu

np. do PD-S904, czy PD-S802.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lipa

jeśli te 22uF to elektrolit bipolarny to też możesz na na jakiś MKP wymienić, ale pojemność, jak miałeś okazję przeknać się z wcześniejszych naszych wpisów to musisz chyba sam dobrać... :-) albo pogooglać może ktoś coś w tym temacie robił...

elektrolity bipolarne do przesyłania sygnału audio daje się z trzech powodów:

1. są tanie

2. są tanie

3. są tanie i małe...

nie ma innych powodów... "wieś" zaczyna się jednak wtedy gdy w kolumnach za 8kzł dają takie cuda do zwrotnicy.. (kolega który robił mi kolumny, przerabiał kiedyś taki "wynalazek")

"lepsze" firmy bocznikują takie elektrolity jakimiś małymi MKP/MKT, także w "tym temacie" pole do popisu jest duże, problem tylko z dobraniem odpowiednich zamienników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.