Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning PD-S705


robu$

Rekomendowane odpowiedzi

Te elektrolity 22uF są spolaryzowane. Ale to chyba i tak nic nie zmienia. Zastanawiam się czy nie wsadzić w to miejsce jakiegoś np. 10u Jantzena lub SCR. Co ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być lepiej

Jantzeny drogie nie są można sobie na eksperymenty pozwolić, jak nie będzie dużej różnicy w stosunku do tych elektrolitów to i zakup jakiś droższych SCR, czy Hovland jest raczej bezsensowny,

tu masz wątek na ich temat (12308), a może ruskie olejowe, jak gdziesz kupisz ...

i wogóle piszą że na wyjściu 10uF wystarczy... wrazie czego dołożysz drugi... tylko miejsca dużo trzeba...

no ale sprawdzić musisz sam... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Mi$kin

Dzięki za info. Niemniej zawsze słyszałem, że napęd Stable Platter Mechanism oraz przetwornik Legato są niezłe i sporo z nich można wycisnąć.

Czy Twoim zdaniem to prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości i to nie tylko moje zdanie ;-)

Jest to bardzo solidny transport choć też stosunkowo drogi :-(

Ale nie pada za często - mój chodzi już 10lat i ani myśli dać za wygraną ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to typowe dla Pioneera, ale mnie w PD-S501 i koledze w jakimś niższym modelu już bez Stable Plater odkleiła się soczewka od lasera, ale trochę wikolu załatwiło sprawę (było to jakies 5 lat temu) i teraz mój PD-S501 służy siostrze a ja gupi na Marantza CD6000 się przesiadłem zamiast tunningować 501... :-)

a mój znajomy to ma PD-S601 jako napęd wykorzystany i do tego ma dorobionego całego DAC'a z przetwornikiem... i hula to jak złoto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber>

NIech Twój znajomy sprawdzi, czy procesor cyfrowy to układ SONY CXD2500? Jeżeli tak, to w następnej kolejności niech sprawdzi czy driver'ami silników transportu są układy LA6520 SANYO? Jeżeli znowóż odpowiedź jest twierdząca, to niech sprawdzi czy zarówno te driver'y jak i ten układzik nie są zasialane z jednego stabilizatorka. Prawdopodobnie tak właśnie będzie i wtedy pierwsza rzecz jaką należy zrobić, to dołożyć oddzielne trafo tylko do zasilania driver'ów silników z odseparowanym układem stabilizacji, żeby nie śmieciły na zasilaniu procesora.

Po tym modzie Twój znajomy będzie miał jeszcze lepszy transport ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten cały wątek ponieważ mam PD-S702 , tylko nic nie wiem na jego temat- może jakieś wasze wskazówki , sugestie

Pozdrawiam

[obrazekLUKASZ-208854_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yogilla

zdjęcie środka zrób, a nie frontu... :-)

ze zbliżeniem na zasilacz i część analogową

ale pewnie różnic wielkich do starszych 70x nie powinno być... także wszystkie uwagi jakie do tej pory się pojawiły powinny dotyczyć i twojego CD. PD-S707 jest już całkiem inne.

Jak Ci się uda schemat znaleźć to będzie można coś konkretnego powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno,

Rambo w innym wątku (12576) pisał żeby przy cyfrówce nie dawać większych kondensatorów niż są, można mniejsze jak są lepsze.

Te z wyższym napięciem znamionowym mają też niższy współczynnik ESR i lepiej tłumią zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sporo zdjęć oczywiście w lepszej jakości ale nie wiem jak je mogę pokazać.

[obrazekLUKASZ-209357_1.jpg] [obrazekLUKASZ-209357_2.jpg] [obrazekLUKASZ-209357_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4767-100001728 1170261450_thumb.jpg

post-4767-100001729 1170261449_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pare

[obrazekLUKASZ-209358_1.jpg] [obrazekLUKASZ-209358_2.jpg] [obrazekLUKASZ-209358_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4767-100001725 1170261454_thumb.jpg

post-4767-100001726 1170261453_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yogilla

zrób zdjęcie prostopadle od góry, tak aby było widać oznaczenia części tego kawałka i podeślij do mnie na priva (jest w "O mnie"), to Ci powiem co jest co jeśli schematu nie masz. Podobne to nieco do 504 którą przerabiałem z tego co się mogłem zorientować po tych zdjęciach co wystawiłeś...

[obrazekLUKASZ-209539_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yogilla

Obejrzałem schematy od 504 i 705 i te zdjęcia 702 co podesłałeś i z tego co zauważyłem te elementy które chcielibyśmy wymieniać mają te same oznaczenia, mogą się natomiast różnić wartościami.

Także wszystkie uwagi które są wyżej dotyczą i twojej 702, niemniej polecam przynajmniej rzucić okiem od dołu na płytkę i sprawdzić czy faktycznie pokrywa się to w tych miejscach ze schematem (wysłalem Ci na priv'a schemat od 504, co byś mógł porównać sobie też trochę).

W 702 masz np. cztery kondensatory przy gnieździe RCA (te bordowe) nie wiem czemu, może połączyli to równolegle... musisz sprawdzić

> - C441 i C422 (kondensatory na wyjściu) wywalić odrazu,

tu się machnąłem bo chodziło oczywiście o C441 i C442

 

Zasilacz "tradycyjnie" do zrobienia na nowo...

Ja załatwiłem tak że do cyfrówki i napędu zostawiłem stare zasilanie, a zrobiłem na LM317/337 oddzielny zasilacz -/+ 10V z dołożonym transformatorem (10VA 2x12V 0,4 A) i wpiąłem się bezpośrednio na płytkę (napięcie sobie oczywiście zmierz bo możesz mieć inne, ale nie wydaje mi się...)

Masz tam zaraz przy złączu zasilającym zwory W127 V-B, W115 V+B i W113 GND wyłuskałem je i tam podpiąłem się z moim zasilaczem, ale sprawdź sobie czy one prowadzą bezpośrednio od złącza zasilającego.

Tu akurat 702 jest bardziej podobna do 504 niż 705, która ma dodatkowy zasilacz tylko do analogowej części (V-BA i V+BA), ale też bez stabilizacji... :-).

Uzwojenie pierwotne transformatora z dodatkowego zasilacza wpiąłem równolegle z uzw. pierwotnym oryginalnego trafa także nie ma tam żadnych wyłączników i napięcie -/+ 10 V jest podawane cały czas, ale jak sobie schemat obejrzysz to zobaczysz że i oryginalne rozwiązanie powoduje że "wyłączenie" CD powoduje praktycznie wyłączenie tylko wyświetlacza i części cyfrówki. Rozwiązanie takie nakazuje na wszelki wypadek dać bezpieczniki w tym dodatkowym zasilaczu (ja dałem 1A na wyjściu, takie małe wyglądają jak rezystory...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś jakies doświadczenia z CD Pioneerka model 703. Kupiłem za 120PLN :0) wersje z UK na transport do DAC ale moze da sie cóś poprawić? Dźwiek nienajgorszy tylko płsko jakos oj płasko , mało detalu i głębi. Poszczególne pasma są ale mało "podzielone".Czy mozna cos poprawić w 703 ? Dziękuje za wszelkie propo..

 

pzdr Rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos PDS-703. Ja mam taki odtwarzacz i też wersję angielską, który nota bene przywiozłem z Londynu.

Ponieważ miał stanowić źródło do systemu trochę wyższej klasy niż on sam (Marantz PM-16/Castle Howard S3) postanowiłem go troche ulepszyć zwłaszcza,że lubię ten odtwarzacz. Jest bardzo niezawodny i oferuje spory komfort użytkowania.

Co zrobiłem:

1. Wymiana wzm. operacyjnego z JRC4558 na OPA2134, a teraz na AD8065 (wersja SMD na przejściówce)

2. Osobne zasilanie dla części audio na transformatorze toroidalnym (wykonana przez NEEL)

3. Wymiana oscylatora kwarcowego na taki o dużej stabilności (ale bez dodawania osobnego układu generatora)

4. Wytłumienie obudowy wewnątrz za pomocą mat bitumicznych.

5. Gniazdo 3 bolcowe IEC, pod lepszy kabel zasilający.

 

Poprawa brzmienia była dość spora, chyba największa po wymianie wzmacniacza operacyjnego.

Zastanawiam się nad innymi ulepszeniami więc śledzę z uwagą ten wątek.

Widzę, że jest parę pomysłów (kondensatory na wyjściu, tranzystory układu wyciszającego, lepsza stabilizacja zasilania części cyfrowej)

Nie wiem jedynie ile jeszcze można wycisnąć więcejz tego klocka. Może już niewarto.

To tyle z mojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Bruner

 

Dzieki, Czy zmiany dźwięku w 703 poszły choc troche w kierunku tzw 3D głębi i lepszego podziału pasma? Czy wymieniałes kondensatorki jakies? Czy do zasilania wykorzystałes oprócz toroidu też fabrycznego trafka ? Dziekuje za odp i pzdr Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Radka

 

Powiem tak. Wymiana wzmacniacza operacyjnego poprawiła przede wszystkim barwę dzwięku i jego precyzję.

Szczególnie jest to słyszalne w kontroli basu, który teraz jest znacznie lepiej kontrolowany i dość głęboki.

Poprzednio to raczej buczał i jak np. grał kontrabas to się wszystko zlewało. Teraz są wyraźnie słyszalne kontury dźwięku, jeśli wiesz co mam na myśli. Po zastosowaniu AD8065 uległa dalszej poprawie rozdzielczość wysokich tonów i tzw. powietrze wokół instrumentów.

Wymiana oscylatora i rozdzielenie zasilania poprawiło moim zdaniem stereofonię (efekt 3D o który pytasz), ale zmiany te odczułem mniej niż przy wymianie wzm. operacyjnego.

Na pewno nie jest to jeszcze odtwarzacz z górnej półki ale modyfikację które kosztowały do kupy ok. 500, - zł były tego warte. To co jeszcze mogłoby być lepsze to dynamika dzwięku, która z Pioneera raczej nie poraża.

Ale kolejny etap to już chyba wymiana odtwarzacza. Tak na marginesie to muszę wziąść jakiegoś klocka za dużo większe pieniądze do siebie i posłuchać, czy są różnice i jakie. Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poprosze o schemat.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie:

Jakiego typu poprawę osiągnę wyrzucając kondensatory odsprzęgające na wyjściu oraz tranzystory wyciszające.

Jaki aspekt dźwięku może ulec poprawie ?

Zastanawiam się nad tym krokiem, ale nie wiem czy warto się w to bawić. Bardzo proszę o pomoc osoby, które miały z tym jakieś doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lipa

jeśli chodzi o ten wpis:

 

>Nie radzę!!! Aktualnie jestem w trakcie przeróbek mojego nada 521bee i na moment zamiast kondensatorów >sprzęgających wstawiłem cerafine 100u/16v zamiast byle jakiego elektrolita 22u zbocznikowanego 220n mkt. >Co prawda przestrzeń i ogólna czystość dzwięku się poprawiła ale bas się zrobił beznadziejny jakiś taki rozmyty >i nie trafiający w rytm no i chyba nawet trochę go mniej się zrobiło. Po tej porażce szybko zamówiłem w akkusie

...

to chyba Brunerowi chodziło o co innego... bo te kondensatory przy wyjściu zaraz przy RCA (równoległe od sygnału to masy), mają warość ok 100pF i przyznam że za cholerę nie wiem do czego służą,

natomiast Ty opisywałeś kondensatory wyjściowe przez które przechodzi sygnał i mają one zabezpieczać wzmacniacz przed pojawieniem się składowej stałej na wyjściu CD... a to insza inszość...

 

>Bruner,

Wywal, posłuchaj a jak Ci się nie spodoba to wlutujesz z powrotem... :-)

Ja je wywaliłem, ale przy okazji robiłem też inne mody więc ciężko mi powiedzieć co konkretnie się po ich wywaleniu poprawia... ale na pewno się nie pogarsza... bo te tranzystory to naprawdę są tam nie potrzebne, można to przekaźniczkiem małym na 5V załatwić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionieery sa dośc prostymi otwarzaczami zwłaszcza modele modele serii 7xx . Miałem u siebie 703, 705, 8700,9700,904, 801, i gneralnie na wejsciu są najlepsze 8700 i 9700 po zrobieniu również są najciekawsze .

 

Najmniej podobał mi sie 904 pomomimo firmowego wyposażenia go w cerafiny i miare solidną elektronikę .

 

Oczywiscie mozna je wszystkie poprawic do pewnej granicy , ale nigdy nie bedą najwyzszą półką , ta konstrukcja nie daje takiej mozliwosci . Yamaha 890 pomimo tez prostej konstrukcji daje lepsze wyniki co było powiem dla mnie pewnym zaskoczeniem .

 

Seria dwócyfrowa czyli 73,75 ,95 itd daja wieksze mozliwości ale one kosztują .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedź. W niedzielę wywaliłem te kondensatory i zmieniłem gniazda cinch na lepszej klasy (złocone, przykręcane do obudowy. To drugie usprawnienie głównie dlatego, że fabryczne gniazdo zespolone, lutowane do płyty było już w kiepskim stanie.

Co do wpływu wywalonych kondensatorów to nic wielkiego nie zauważyłem.

Teoretycznie te kondensatory powinny filtrować zakłócenia wyższych częstotliwości, więc prawdopodobnie są niekoniecznie potrzebne. Muszę posłuchać dłużej może będą jakieś różnice.

Tak czy inaczej być może Greg ma rację, że z tych odtwarzaczy niewiele więcej można już wyciągnąć. I tak jak porównuję mój jak gra teraz i jak grał przed zmianami to różnica jest kolosalna. Pozdrowienia dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś wie jak wymontować transport w PDS-703. Mam kłopot ze zdjęciem osłony ozdobnej z transportu od strony czołowej a be z tego nie mogę go wyjąć. Nie chcę też czegoś zniszczyć. Bardzo proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner>

Wysłałem Ci na priva instrukcję do 707-ki. Tam są "zbliżenia" na napęd, który może nie jest dokładnie tym co masz, ale pewne podobieństwo jest ;-) Być może to Cię naprowadzi ;-)

 

Mam nadzieję, że nie potraktujesz mojego maila jak SPAM ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.